Strojna pila PR20

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Strojna pila PR20

#16 Nový příspěvek od elbarto »

To duchodce: nez to zacnes rozebirat zkus nejdriv poradne vyplachovat. Vyplachuju vyjetakem, ten menim po 10 tis a je jeste docela svezi. Zni to straslive, ale vyjetak je cistounky proti kasovite hruze, ktera vyteka z pilky. Kdyz mi nezvedala byla v oleji voda. Porad nevim kudy se tam dostala.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Strojna pila PR20

#17 Nový příspěvek od duchodce »

Je to pravděpodobné , jen sehnat ty lidi :zapomel:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Strojna pila PR20

#18 Nový příspěvek od kenybz »

voda si cestu najde třeba kolem jednočinného válce respektive kolem jeho pístnice. pak jak je tam ten celý hyd blok přišrubovaný tak mezi ním a podstavcem pily atd atd
kolikrát ty pilky ve fabrikách byly tak zasypané špónama že ta horní strana byla plná emulze a přetékalo to přez pilku nazem prostě všecko utěsnit proti vodě
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Strojna pila PR20

#19 Nový příspěvek od Baťa1 »

tak sem dneska rozvrtal pilku protože už nechtěla pilovat, našel sem prd, nevím co s tím :-/


ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Strojna pila PR20

#20 Nový příspěvek od duchodce »

Doporučuji ti stáhnout návod . Je tu někde v nějakém úložišti , já ho mám stažený ale již si nepamatuji odkuď . Je tam i částečné schema hydrauliky. Ventilky tam jsou třeba v pístnici, i v takovém šestiíhranu atd. Kdybych věděl jak tak bych ti ten návod poslal. Třeba ti někdo tady poradí kde to hledat.Trochu problém vydím v tom zpětném nastavení toho ozubení co otáčí tím ozubeným kolem to bude asi taky nějaký rozvaděč. Pokud jsi s ním nepootočil tak si označ polohu aby to aspoň nahrubo pasovalo s tím ozubením na tom rozvaděči kterým tu pilu zvenčí ovládáme . Až se ti to povede tak sem dej výsledky, těch pil ještě chodí po dílničkách dost.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Strojna pila PR20

#21 Nový příspěvek od Baťa1 »

no ten návod co je volně ke stažení tam je hydraulika uplně jinak, mám to ztaženy, musel sem si na to stáhnout aji jakési prohlížeč ten byl jenom měsíční zkušební verze tak už se na to nepodivám, ale to je jedno já mám ten návod doma v papírové podobě no bohužel ten návod tam teho moc není a navíc je poškozený přelepkami, je takzvaně zmodernizován do podoby teho co je volně ke stažení, takže to co tam je napsany je pro mě neplatné
toto mám v pilce já dokonce jak na to teď hledím je to eště cosi jiného:
Obrázek

toto je v návodu co je volně ke stažení ale toto já tam jak vidno už podle teho kuželovyho kohoutu nemám:
Obrázek

a toto je papírové návod co mám doma (kópil sem ho v naději že mě to pomůže za 300):
ObrázekObrázekObrázek

hledím na ten kohout a jak tady má fotku elbarto tak ten má ten kohout mezi tim ozubením a kuželem rovný já tam mám navíc jakousi vačku ta tam dloube při točení do jakyhosi pístku
ten je vidět na třetí fotce minulyho přízpěvku vypadá to jak nejaká zátka a v tym šroubek na šroubovák, ten tlačína péro a tlačí to kuličku ta kulička je v tym pístku co zase zespod do něho dloube ta vačka, v tym pístku sou taky různě dírky, viz obrázek:
Obrázek
no prostě su s teho na haluzi vubec temu nerozumim co to je naco to je ani k čemu by to mohlo být no už vubec nevim jak to má vlastně fungovat a nemužu najít klódnó radu
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Strojna pila PR20

#22 Nový příspěvek od Jiřin »

Ja bych ti poradil i kdyz asi takovou radu slyset nechces. Ale alespon se nad tim zamysli. Tohle odvez do smelcu a za utrzeny peniz + rozbite prasatko kup poradnou pasovku. Ja svoji hopsalinu venoval kamaradovi a domu postavil pilouse. Tohle neni ani jina liga, to uz je uplne jiny sport.

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Strojna pila PR20

#23 Nový příspěvek od Baťa1 »

to je teda rada :evil:
taková rada vyhoď opravitelnou věc a kup si mrdku na jedno použití to já neberu

takovy obří prasátko abych kupoval -POŘÁDNOU- pásovku nemám, nebo kolik tak dostanu v kovošrotě když momentální cena je 4koruny za kilo, víc jak 2000ne a za to si nekoupím ani :snopel:
http://eshop.kkservis.cz/pasove-pily-na ... KtEALw_wcB

chce to prostě nejakyho staryho důchodce co temu rozumí někdo kdo ví co s tím dělat když to něco nedělá a nebo k temu neco víc zjistit co to má dělat
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Strojna pila PR20

#24 Nový příspěvek od vitex »

Napiš kolegovi Autoklassik.Třeba si to ještě pamatuje.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Strojna pila PR20

#25 Nový příspěvek od duchodce »

Pokud se do toho chceš pustit a jsi alespoň trochu od řemesla tak: Před demontáží čehokoliv si to ofoť a po demontáži též. Označ si polohu všech prvků které jsou seřizovací nebo nastavitelné - odpočítat otáčky buď do plného utažení nebo vyšroubování , hodnoty si někde poznamenej- nevíš jak dlouho to budeš mít demontované.Ty ventilky a kuličky mohou mít nestejnou velikost a zrovna tak perka , vše na původní místo.
Ty kuličky jsou pravděpodobně pod nátrubky našroubované v tělesech. Některé tam mohou být zalepené ,zkontroluj otvory po demontáži zda tam nejsou ještě i perka aby ti to potom nevypadlo a nebudeš vědět odkud..Profouknout mírným tlakem vzduchu. Manžety na pístnici - nevím co tam je jestli manžety nebo O kroužky. To budeš muset improvizovat. Co se týče kuliček nesmí být orezlé nebo deformované - vytlučené. Neboj se toho, nemáš tímhle způsobem co zkazit.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Strojna pila PR20

#26 Nový příspěvek od elbarto »

Zdá se, že PR20 měla desítky mutací. Ten excentr na ovládacím šroubu opravdu nemám. Škoda, že ty pilky nemaji nějaký primitivní ukazatel tlaku co jde z pumpy. Při pátrání proč to nezvedá je těžke určovat zda to je zdroj tlaku, ovládaní nebo cokoliv jíného.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1866
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Strojna pila PR20

#27 Nový příspěvek od filip »

Kdysi jsem se v ní vrtal v práci, už si to moc nepamatuju. Hopkala, řezala ale nezvedala. musela se vždycky ručně zvednout. Nakonec byl asi jen ten kuželový rozvadeč ve špatné poloze asi o čtvrt kola. V té poloze to všechno chodilo kromě zvedání. Někdo to presadil a ten posuvný váleček nahoře to držel v té nesprávné poloze. Dal jsem pak na ten váleček na poslední šroubek doraz aby to už nepřeskočilo. A taky to utíkalo v tom kuželíku, málo přitáhnuté. Ale ta vačka tam taky nebyla, ani ten štelung na tu výšku
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Strojna pila PR20

#28 Nový příspěvek od mufik »

Toto by byla přijatelná náhrada za PR20.
http://eshop.kkservis.cz/pasova-pila-pi ... =default+5
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Strojna pila PR20

#29 Nový příspěvek od stanik84 »

Ahoj, rozebral jsi tu hydraulickou jednotku?? Zjistil jsi něco? Koukal jsem na fotky a mám úplně něco jiného.

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Strojna pila PR20

#30 Nový příspěvek od Baťa1 »

rozebral sem to nezjistil sem nic prostě nevidím nic co by vypadalo jako rozbité rozlomené opotřebené vytlučené či orezlé, olej čisté od zhora až uplně důle asi tak půl centimetu ani ne bylo trochu takovyho kalu ale voda ne, spíš splavené smetí ale to tam zdaleka ten sací koš nesahá že by to nasálo bordel, ten je tak 5cm nade dnem, tak sem to složil a je po pilce, nefunguje už ani to hopkání, mužu zvadat paisrem jak do teď, zvednu a drží ve výšce než samovolně spadne z horní polohy uplně dule to je tak půl hodiny, ale jak pustím motor tak to dvakrát houpne a bum je dole a ani se nehne, to kdybych tam dal železo uřezat tak ten list by to urazilo, je to uplně mrtvá mrtvola tak nevim co dál ale novó pilu kupovat nebudu nastoupí do práce pan autogen a paní flexa:-/ nebo na ty tenší tyčky si pučim od kamoša kotoučovku nebo si to zajedu k němu nakrájet

jediny co se mě tak maličko nezdá só neopotřebeny ty pístní kroužky, mají naleštěny jenom flíčky není to leskly po celym obvodu místama je vidět eště jak só obráběny zřejmě na sóstruhu, což znamená že nedoléhají celou plochou tak jestli je závada tady?? :-/ poslední zkouuška za 60korun kópim gumovó manžetu na hydraulicky pístnice vyrobím nové píst se zápichem pro tu manžetu a děj se vůle.., pak když nebude fungovat tak leda flexu, na novou pilku za 31tisíc co dal odkaz mufik na to nemám koruny, teď mě otravuje pojišťovna kvuli autu to taky nevim co s tim, možná tak že by nekdo vykradl banku a jak by zloděj běžel a ztratil lup tak že by se mě to zadřelo za nechty

udělal sem dvě tři chyby, jednu že sem měl už ve fabrice rozkramovt tu druhó pilku na náhradní díly a neco si nanosit když teda nic tak sem měl vědět že hydraulika je stejná na PR20 tak na PR30 protože ta větší byla ve šrotě rozbitá ale ta hydraulika tam eště byla netknutá, no a poslední možná sem asi měl kópit tady tu co sem posledně dával fotku do téma kovošrot nekdo si teď krájí železo a já se tady morduju ze sentimentu s křápem
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“