Strojna pila PR20

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Strojna pila PR20

#61 Nový příspěvek od duchodce »

Kde že přebýval , mě to čeká taky ale já doufám že to bude stačit vyčistit , mě to " pouze " občas přestane zvedat .
Váleček nezahazuj on tam k něčemu byl, třeba se to časem projeví...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Strojna pila PR20

#62 Nový příspěvek od Baťa1 »

jak to začlo fungovat tak sem měl radost a vytáhl sem ho z kýblu a schovám ho až třeba budu vědět víc tak třeba zjistím jak to mělo byt složeny

jo eště sem chtěl napsat že jaks napsal v příspěvku na předchozí stránce že
....vyhnání všech ženskejch a dětí z doslechu kvůli abnormálnímu klení...
dneska kdo šel po ulici kolem našeho tak zřejmě zrychloval kroky své aby z míst nečistých byl co nédřiv pryč, já volal na pomoc všechny prostitutky a kdovíjakéch jinéch nečistéch ženštin a přivolával sem všecky hajdaláky trulanty a další různé údy a přirození co sem si zrovna spoměl, no proč, potřeboval sem kuželové kolíček protože ten jeliman co to jebal předemnou ho tam nedal respektive ho tam dal ale krátké, takže vlastně jako by tam ani nebyl, měl sem plnó kysňu kuželovéch kolíčků taková směs různy délky a průměry asi 2-3 kila, no ani boha tu pixlu najít, akorád na ponku po nejaké rozborce nečeho sem tam našel, jeden jediné a eště ohnuté, kam já tu sviňu hrbatou dal to teda nevim
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Strojna pila PR20

#63 Nový příspěvek od duchodce »

No to je u mně právě problém , já mám většinou otevřené dveře a ty jsou směrem do ulice . Takže mě chodí krotit můj dobrý duch /choť/ že mě je slyšet až v kuchyni , protože ku...vy lítaj čtyřstupem. No sousedi si asi zvykli a ostatní ať mě pr...l políbí . Já alespoň nebudu mít žaludeční vředy , jak pravil jeden primář v nemocnici - vztek jsou potenciální žaludeční vředy - to musí ven . A měl pravdu mám vše možné ale žaludeční vředy ne... :smich:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Strojna pila PR20

#64 Nový příspěvek od kenybz »

pilka maká a to je dobře tak on tam někdo přidal kurvítko jo?
to jsou největší radosti když někdo něco rozebere celé to dojebe pak tam dá čudl aby to fungovalo jaksi záhadně no a pak se to pojebe a ani boha nato přijít ale jak říkám když sa chce, tak jde všecko...člověk je při takové práci nasraný ale nakonec je rád a co je důležité posune sa v umu a hlavně trpělivosti o kus dál...rprotože až budeš opravovat zas nějaký zgarb tak si řekneš to je hovno to pilka ta mě kurva dala nervů...ínáč baťo věřil jsem že sa nevzdáš a přídeš na to 8)
V tomto pomože aj fórum těd nemyslím jen radama, ale napíšeš že sa ti posrala pilka a všeci to řešíja a ty samozřejmě nejvíc a donutí tě to natom dělat...kdybys to nedal na fórum tak sa třeba na ňu vysereš a seženeš druhů funkční :)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Strojna pila PR20

#65 Nový příspěvek od vitex »

Mě by teda zajímalo,kde te čuramedán byl namontovanej.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Strojna pila PR20

#66 Nový příspěvek od Atlan »

A urcite ti to nebrusi zuby pri spatnom pohybe?
Tj piest spusta list do zaberu ale pri spatnom pohybe piloveho listu to musi drzat vysku aby to neznicilo zuby.

Aha asi to ide podla videa.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Strojna pila PR20

#67 Nový příspěvek od kenybz »

podle videa to nemůžeš poznat mrkni se pořádně co udělá komprimace s pohybem ramena ..rameno chodí jaksi nahoru dolu, přitom se zajímavě vlní, ale část co je u čepu se ani nehne :smich:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Strojna pila PR20

#68 Nový příspěvek od Baťa1 »

ono to video stojí uplně za h.. za tvrdé rohlik, ale to víte, modernizace se dělá velice pomalu když tech peněz néni a na to abych si kupoval nejakó kvalitní kamerovačku je pro mě zbytečnost tak je to nahraté akorád na starší typ přenosného Belova aparátu takže je tam vlastně prd vidět
doma mám digi foťák možná by to bylo lepší ale to zasee se mě nechtělo nosit do dílny a sahat na něho zapatlanéma prackama od oleja, ale pilka piluje, při zpětnym chodu poskočí navrch a to je důležité, skáče teda na můj vkus až zbytečně moc stačilo by pár milimetrů a ono to poskočí skoro centimetr, to by šlo nastavit tím že by se upravila ta délka teho táhla na výstředníku je tam na to udělané aji šroub ale to až někdy třeba zase za deset let :vysmech:
nicméně hlavně že to řeže a po víc jak deseti letech konečně odkládám pajsr a možná i léky proti bolesti zad že už to bebudu muset mordovat ručně

no nic přátelé a kamarádi co ste mě psichycky pomohli a poradili, jdu řezat, mám nejaké nesplněné práce zdržené kvůli temu že sem neměl kde nadělit železo, tímto se vám také omlouvám za zpoždění
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

V_i_c_i
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 12, 2021 9:28 am
Bydliště: Bystřice u Benešova

Re: Strojna pila PR20

#69 Nový příspěvek od V_i_c_i »

Baťa1 píše: stř úno 20, 2019 11:16 pm toť ten váleček sem vyjmul a zahodil do smetí
Obrázek
Omlouvám se za vykopání tohoto staršího témata, ale zrovna řeším svoji pilu TOS PR 20. Tu jsem koupil jako šrot a postupně ji dávám dohromady.
V tuto chvíli mám už nějakou dobu hotový komplet svěrák (přebroušené vodítka, dodělaná možnost vymezit vůli na nich, přefrézované plochy svěráku a předělaná stupnice a ukazatel na odměřování úhlů) a konečně řeže opravdu přesně a i úhel se dá nastavit na první dobrou (alespoň tedy 45 stupňů). Navíc mám téměř celou druhou pilu v dílech. Proto bych rád ještě vyřešil padání ramene a vyměnil i samotné rameno, protože mám druhé z novější pily s možností vymezení vůle kamenů. To moje které teď používám je sice dobré, ale nechce se mi tento díl skladovat vzhledem k jeho váze a rozměrům. ;-)
Hydrauliku mám tedy jednu komplet navíc a tu si nyní připravuji abych ji pouze vyměnil a stroj tak nestál. Protože vždy když pilu rozeberu k nějaké částečné opravě tak ji samozřejmě vzápětí potřebuji.
Ten "váleček" co je na fotce patří pod jedno šroubení na čerpadlo. Jeho čelo by mělo být půlkulaté. Složení tam je následující - šroubení / pružinka / tenhle váleček / kulička. Nemá žádnou jinou funkci než tu, že drží kuličku ve správné pozici. Pokud po jeho vyndání pila začala fungovat tak bych hádal že někdo měnil pružinku a dal tam špatnou, např. dlouhou. Jinak si nedovedu představit proč by to bez tohoto válečku fungovalo a s ním ne. Tedy pokud navíc nebyl někde zcela jinde. :ano:
Co mě ale zaráží na fotkách co tu byly dříve, tak já vůbec nemám na této rezervní hydraulice to ozubené kolo a trubky mám zapojené také jinak :shock: Bohužel nevím zda pila fungovala a tu moji hydrauliku o které vím že funguje, ale padá brzy rameno mám zatím v pile. Jen mě překvapuje že by bylo více typů. Měl jsem za to, že všechny jsou stejné a to i s PR 30.... Nemá někdo k touto nějaké info?

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“