Halový jeřáb do dílny

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Halový jeřáb do dílny

#31 Nový příspěvek od freeman »

Mě zbyla el kočka ze stavby baráku na 500/1000kg, tak jsem v dílně přišrouboval do stropních trámů íčko, na který jsem navařil pásovinu se dvěma dírama na každej trám. Na každým trámu je přišroubovaný 2x m12, na kočce mám 4 ložiska a jezdí to jako víno. Skládal jsem s tím soustruh 700kg, frézku 800kg a tenhle tejden vs32
Obrázek

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Halový jeřáb do dílny

#32 Nový příspěvek od Thomasson »

No pěkný, pěkný 8)
Akorát bych se u těch trámů bál průhybu ...

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Halový jeřáb do dílny

#33 Nový příspěvek od exot »

Na střešní konstrukci pultové střechy (3500*3500) z trámů 100/80 (trámy 900 od sebe) zvedám běžně kulaté balíky sena a v poho takže bych se tohohle do max.tuny nebál.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Halový jeřáb do dílny

#34 Nový příspěvek od freeman »

Trámy se ani nehnou, počítal jsem s tím a dal jsem 100x160

HonzaK
Příspěvky: 27
Registrován: úte kvě 12, 2015 8:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Halový jeřáb do dílny

#35 Nový příspěvek od HonzaK »

ahoj všem,
taky bych rád přidal svuj jeřábek,
asi před měsícem jsem si přivezl starou Zbrojovku F2U 1947 frézku,
a jak jsem již vše popisoval ve vlákně Barva na obráběcí stroje slíbil jsem,že dodám foto malého jeřábku do mé malé dílničky,pač potřebuju frézku rozebrat poopravit a nalakovat a jaksi mi chybí sil,tak jsem po 14 dnech povečerního fušování - ufušoval malý mosťáček,funguje parádně ani jsem v to nedoufal :) tak přikládám několik fotek(i když jak řiká můj táta,učíme se celej život,takže by to asi mohlo být lepší).
Jinak íčka ze šroťáku a ložiska po 30 kč 52x25x15,čtyřhrany a kulatiny atd.... ze zbytků co mám odpad z práce,kočka z bazoše nová bez záruky :D za 350,- nějaká čína a sposta načrtků a zmačkanej papírů :) ale jo chodí to pěkně,pro mé domácí účely akorát,jinak zkoušel jsem na tom zvednou tu frézku bez svislé hlavy bez berana bez stolu což muže mít tak 550 kg a průhyb příčného íčka byl 6 mm což je v pohodě, ale to na tom skoro zvedat nebudu....

Přikládám foto :


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Halový jeřáb do dílny

#36 Nový příspěvek od vitex »

Pěknej jeřábek. 8)

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Halový jeřáb do dílny

#37 Nový příspěvek od Thomasson »

To je moc pěkná práce!!! 8)

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: Halový jeřáb do dílny

#38 Nový příspěvek od jimV »

na kolik vyjde ta 2 tuna

HonzaK
Příspěvky: 27
Registrován: úte kvě 12, 2015 8:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Halový jeřáb do dílny

#39 Nový příspěvek od HonzaK »

Diky za pochvalu,posledni dny jev jednom zapřahu a nemam vyhrad.staci to.
Jinak ta 2t kočka je z bazose ,ale byla nova bez dokladu za 350,- kvalita nebude asi nic moc,ale staci mi to.

Radovan
Příspěvky: 222
Registrován: pát úno 01, 2008 7:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Halový jeřáb do dílny

#40 Nový příspěvek od Radovan »

kdo tu mate něco na elektřinu,ruční řetězový mám na íčku na 1,6t,ale je to dost pomale tak přemyšlim na lehčí věci nějaky lanovy i s vozíkem

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Halový jeřáb do dílny

#41 Nový příspěvek od vitex »

Obrázek

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Halový jeřáb do dílny

#42 Nový příspěvek od stanik84 »

Vitex: jak daleko máš ty íčka od sebe? Jak vysoký je to íčko, na kterým jezdí kočka? Kolik to má nosnost? Mám tu složenou halu z ocelových vazníků i se sloupama 9x9m na novou dílnu a přes půlku bych udělal jeřáb. Sloupy na jeřáb by byly zvlášť. Na 9 m rozpon by to byly íčka jako hrom a ani bych to nevyužil, tak by to bylo 4,5 m od sebe. A stejně by v půlce dráhy musel být sloup (pod tou delší stranou). Díky

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Halový jeřáb do dílny

#43 Nový příspěvek od vitex »

Vzdálenost 5 000mm,výška 300mm a nosnost 8 000kg.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Halový jeřáb do dílny

#44 Nový příspěvek od stanik84 »

Děkuji. Abych se přiznal, čekal jsem to íčko vyšší a menší nosnost :).

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Halový jeřáb do dílny

#45 Nový příspěvek od stanik84 »

Máš to dobrý, jen bych se bál, že mi to spadne na hlavu, ještě když na tom zvedáš takový docela velký váhy.

Jednou jsme neměli jak vyndat motor z LKT. Když táta předělával maštal, tak místo dřevěných stropů dal 220 íčka a mezi to betonový desky (PZD). Do jednoho íčka se dal vingl a ven ze zdi se udělalo výsuvný účko zavřený zboku do krabice s okem na zabijačky (měli jsme 20 prasat). Bylo to vysunutý ze zdi na minimum (vepředu je radlice, tak to nešlo blíž) cca 1,5 metru. Motor má cca 5 nebo 6 metráků a ohnul se jak sejra. Muselo se to zboku podepřít.
Motor tehdy udělal papa kvůli tomu, že se vytočila zátka na klice (mazacího kanálu). Motor přestal mazat. U posledního válce se utrhla ojnice a jak se klika točila dál, udělalo to bum bum. Na obou stranách bloku díra na pěst. Startér na dva kusy. Od té doby je v každým traktoru budík na mazání.

Jakmile to není zasekaný ve zdi nebo na sloupech, tak to ve mně nevzbuzuje důvěru.
freeman píše:Mě zbyla el kočka ze stavby baráku na 500/1000kg, tak jsem v dílně přišrouboval do stropních trámů íčko, na který jsem navařil pásovinu se dvěma dírama na každej trám. Na každým trámu je přišroubovaný 2x m12, na kočce mám 4 ložiska a jezdí to jako víno. Skládal jsem s tím soustruh 700kg, frézku 800kg a tenhle tejden vs32
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“