Úhlová bruska

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Úhlová bruska

#211 Nový příspěvek od Brendak »

Švagr koupil před nějakým rokem Makitu 180ku. Má být dělaná na prašnou práci. Řezal zámkovou dlažbu , občas uřízneme někalé železo. Zatím v pohodě. Oproti staré celokovové brusce se s ní řeže pěkně. Ale už dvakrát nešla povolit matka co drží kotouč. Pak mám 115 BlackDecker. Zlobý vypínač. Občas se sama vypne když jsou vibrace. No a vibrace jsou proto , že je už asi trochu vychozená. Ale obrousila se s ní celá dřevěná veranda a pořád jede. Na radu kamoše automechanika do převodu dávám vazelínu s trochou oleje. Samotná vazelína se údajně rozstříkne mimo převod a není to mazané.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Úhlová bruska

#212 Nový příspěvek od JardaCNC »

Vazelina jak se zehreje tak naopak tece jak olej.
Olej je rozstrikovan vsude po skrini odstredivou silou tocicich se kol. :-/
Spis se mi osvedcila grafitova vazelina. I pro ohrati stale maze.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Úhlová bruska

#213 Nový příspěvek od Brendak »

Nevím. Tak mně to říkal. Opravuje hodně plechařinu na autech a možná ji často zapíná a vypíná. Vazelína se neohřeje a špatně to maže. Nevím. :-/

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Úhlová bruska

#214 Nový příspěvek od Brendak »

Nechci zakládat nové téma. Popraskala izolace přívodního kabelu k vrtačce Ferm. Stačí 1 mm2 kabel , když vrtačka má výkon 800 W? Nejsu elektrikář tak nevím.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Úhlová bruska

#215 Nový příspěvek od chuck77 »

Tydle "debaty" mají vždy stejný průběh :) - pokud napíšeš že kupuješ drahý aka značkový věci, hned se na tebe seběhnou místní "odborníci" a vytáhnou případ že někdo řeže 3x do roka a když napíšeš že kupuješ šit tak ty samý napíšou, že to nic nevydrží a že nejsou tak bohatý aby mohli kupovat levný věci.....jako vždy to zakončím tím, že si kupujte co chcete vy a co vám pasuje+ na co máte...mně osobně se šit nikdy neoplatil a vždy mě vyšplouchl v nejvíc potřebný chvíli ala aplikace Roundupu polským postřikovačem padělkem značky Solo - 35km od baráku mi praskla ojnice co mrňá do membrány a tak sem jel domů a neudělal nic.....to mi SOLO nikdy neudělalo a to ani při aplikaci řídkých repelentů kdy dostává pěkně za uši, ale pochopitelně 35km cesta je v poho a vlastně SOLO je stejně vyrobený v tý Číně a tak dále...ale to už přece znám :smich: .....rada??? koupit si ten polskej šit na tržnici páč aplikace na x hektarů je přece malé množství :D .........
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3413
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Úhlová bruska

#216 Nový příspěvek od jenicek »

Zrovna teď o vejkendu jsem něco podobnýho řešil u souseda...
Koupil levný LED žárovky do baráku, vydržej vždycky tak půl roku a odejdou. Má na ně záruku 2 roky, takže je reklamuje furt dokola, nechá si dát novej paragon a takhle už to dělá asi 5 let.
Hrozně si libuje, jak s tím vymrdává a jak má furt nový žárovky zadarmo a eště ušetří :evil:
Když jsem mu řek, jestli ho co měsíc baví chodit potmě nahazovat jistič a měnit žárovky a jezdit je 10km reklamovat, tak mi odpověděl, že je stejně v důchodu a má dycky cestu okolo. :pistol:
Prostě každej to má nastavený jinak.
Já když si koupím nářadí, tak čekám, že když ho potřebuju třeba v neděli večer, tak ho vezmu ze skříně a udělám práci co potřebuju.
...a né abych čekal do pondělí a letěl ho reklamovat sic dostanu hned nový výměnou... :hm:
Jinak občas nárazově používaný věci (pásová bruska,míchadlo,ocaska...) mám taky baubaushit, ale to co používám každej tejden (akušroubovák,stojanová vrtačka,šukačka,frézka...) mám profi.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Úhlová bruska

#217 Nový příspěvek od Deane7 »

Ja som tiež kupoval LED žiarovky z jedného obchodu a dlho nevydržali, s výmenou som nemal problém, no teraz už predávajú s čipom Samsung, tie majú garanciu 5 rokov a tie už držia dobre.
Flexa ja doma, Makita 230 mm, nevyzerá to zle. Malú 125-ku z Lidla na drobné práce mám, ešte tam je jedna Ferm-ka rozobraná, treba do nej nové uhlíky, len také sused v obchode zrovna nemal.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Úhlová bruska

#218 Nový příspěvek od oco13 »

jenicek píše:mám taky baubaushit, ale to co používám každej tejden (akušroubovák,stojanová vrtačka,šukačka,frézka...) mám profi.
Alebo je aj možnosť mať ten bau-bau v počte 5 -10ks z jedného - s dvoma troma sa pracuje a ostatné čakajú kdyby neco.
Akučky Lidl mám doma asi 5 - 6 ks , už len preto aby som ich nemusel prenášať z dielne do dielne.
V sekcii o motorových pilach som písal o tom ako sa mi zúboženú a zničenú motorovku podarilo nahradiť chvostovkou, ale ani tá nevydrží moje zaobchádzanie :pistol: Preto dokupujem ďalšie dve a budem ich točiť pekne v záruke.
Ako písal Chuck77 to vôbec nie je o náradí to je o princípe 3 - 5 ročnej záruky a výmeny bez otázok.
A ešte a tak napadlo : tiež treba brať do úvahy kto aké náradie berie do ruky. Švagor je stolár a tesár a keď videl ako som motorovkou zapílil kolmo do zeme kvoli koreňu tak ho skoro šlak trafil.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Úhlová bruska

#219 Nový příspěvek od Shrek »

chuck77 píše:Tydle "debaty" mají vždy stejný průběh :) - pokud napíšeš že kupuješ drahý aka značkový věci, hned se na tebe seběhnou místní "odborníci" a vytáhnou případ že někdo řeže 3x do roka .........
Bla, bla, bla.
Ano, na truhlarinu kterou jsem se dost let zivil, mam nakoupeno vse od Festoolu, tenkrat co masinka, to 19-27tis.
Ale 115flexu jsem mel myslim "jedno peklo" nebot na uriznuti 20 zavitovek za rok to stacilo...
Garazovej kutil kerej potrebuje uriznout 5tery dvere si urcite pujde koupit festula s listou za 15 nebo 22tis :vysmech:
Kdyz budes doma listovat podlahu, koupis si kapex? za 30-50tis dle vybavy? Asi mas neomezeny zdroje... Me lezi ve skrini a na leseni sebou taham makitu a jednopeklo za par korun, pac na paluky to staci. A peknej vercaj, je drahej vercajk. Me se musel zaplatit, to se povedlo. Ted uz je odepsanej a kdyz nedela, nic se nedeje.
A neska jsem si koupil hrebikovacku, makitu za 2jku, asi jsem luzr, mel jsem si koupit Haubolda za 10-20! Suk by to tak udelal!
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Úhlová bruska

#220 Nový příspěvek od oco13 »

Shreku ako si bol spokojný s baterkami do Festoolu? švagor toho nakúpil mrte a všetko to umrelo na baterky :-/
P.S.: pýtam sa na Festool okolo roku 2000 -2005 , mne vtedajšia devaltka vydržala 12 rokov s dvoma baterkami. Festool umrel po 3 rokoch.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Úhlová bruska

#221 Nový příspěvek od chuck77 »

Nezklamal pan blba blba :D ......líbí se mi jak vždy vytáhneš nějakej extrém 8) ....aspoň něco pardon někdo je v dnešní nestabilní době stabilní :jazyk:
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Úhlová bruska

#222 Nový příspěvek od Deane7 »

Keby ste boli Gorali tak by som Vám zaspieval:
Za górami, za lasami, za dolinami, pobili się dvo górole ciupagami.
Hej górale, nie bijcie się! Mo góralka vjelkie serce, podzielicie się!
Každý vie koľko má v kešeni a načo to potrebuje. Ja som už písal že keď som robil zámkovú dlažbu som kúpil v Merkury len na ten účel lebo som vedel že ten prach ju zabije a tak bola v rozpočte na tú dlažbu. Ale ak kupujem niečo čo by malo vydržať tak značkové. Príklepovka Bosch, menšia vŕtačka Makita, silná vŕtačka do 16mm Narex atď. Aj do domácnosti kupujem značkové, žiadne Amica, Beko a podobné šmejdy.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Úhlová bruska

#223 Nový příspěvek od Britt »

Hobík si nebude kupovat profi zařízení, ale když vidím truhlářskýho, který má vercajk od Milwaukee, tak jsem čuměl jako puk. Aku vrtačka s příklepem, takový tintítko a ono to má větší výkon jak moje Boška na 220. Pokosovou pilou by snad mohl řezat i trubky a tak je to se vším. Jeho to živí, tak zainvestoval a nelituje toho. Já jako hobík hledám kompromis mezi cenou a kvalitou. Aku mám jen vrtačku za 2,5K a musím s ní opatrně, protože už mi začala smrdět, když jsem na ní přitlačil, jinak preferuji síťové nástroje.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Úhlová bruska

#224 Nový příspěvek od Deane7 »

Ja tiež, baterky majú svoju živtnosť a sú drahšie než mašina. Ale taká uťahovačka do ruky samozrejme aku, využije sa aj pri práci kde je problém s káblami a nehrozí úraz napr. na streche.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Úhlová bruska

#225 Nový příspěvek od chuck77 »

Mno kompromis je třeba Maktec - hobby linie Makity, ale jako vždy: každý si kupujte co chcete 8) ....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“