Úhlová bruska

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Úhlová bruska

#196 Nový příspěvek od ota »

S tou Milwaukee bruskou jsem ji měl za parádní cenu. V akci. Ani jsem to nečekal. Když volal a řekl cenu, ani jsem nezaváhal a řekl beru. Ve firmě jedou brusky stovky hodin. Pořát se něco brousí, řeže morduje. Když se dělají některé práce, brousí se karbikem třeba 10 hodin v kuse. Tedy mimo oběda. :vysmech: Přijde zakázka a je na ní kvalt. Všichni se slítnou na to a jede se dokud to není všechno hotoví. Třeba na 6 pracovišťích se jen brousí. Celej den. Všechny značky se tam už vystřídaly. Tahle je zatím největší držák. Jsou od nich všechny tyhle vercajky teď. Třeba to bateriový kladivo to je věc! I bateriovky akučky. Zatím spokojenost s touhle značkou.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Úhlová bruska

#197 Nový příspěvek od ITS »

Asi tu Milvoku zkusím koupit do firmy. Preferuji průměr 150 a jednoruční provedení. Už jsem tady psal, jak jsem koupil na zkoušku nový narex 150. Nabitý elektronikou, podle prodejce jim na školení řekli, že takový stroj Narex ještě neměl. Je to opravdu inteligentní zařízení. Neustále si to s vámi chce "povídat".
Když zabrousíte, tak si přidá, když zvednete ze záběru, tak si uleví, když je jí horko, tak zpomalí na nepoužitelné otáčky, rozjede se, až vychládne. Byla mírně dražší, než Milvoka, ale co by člověk nedal, když ta elektronika vlastně ochrání stroj proti přetížení a uštvání. No bohužel se chvíli po záruce posrala právě ta elektronika. Oprava skoro polovina nového stroje. S takovým vehiklem "možou jít fukarovat dyně".

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úhlová bruska

#198 Nový příspěvek od Ondras83 »

kdyz jsem delal salovani na betonovani desky na baraku, prijel bracha, ze zrovna vyfasoval v byvalem zamestnani novou Milwaukee bateriovku, ze mu mam dat vrtak a jde delat diry...po 3 se vysrala hlavicka, takze stroj za 12tis lezel v aute a moje ferm za 15 stovek udelala celych 50m sama a mam ji do ted :)

ale treba stryc rikal, ze nic jinyho neslo, nez tohle, ale v ty dobe ta bateriovka stala 30tis...

ota: koukal jsem a da se sehnat 125 milwaukee za cca 1700,-
https://www.alza.cz/hobby//milwaukee-ag ... gIVH_D_BwE

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Úhlová bruska

#199 Nový příspěvek od Deane7 »

Ja práve uvažujem nad kúpou flexy 230mm, strop tak 100€, tak premýšľam ktorú. Asi to bude Makita, no uvidím.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Úhlová bruska

#200 Nový příspěvek od Deane7 »

Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Úhlová bruska

#201 Nový příspěvek od chuck77 »

Byl sem vyhodit bordel na sběrňák a koukám se do bedny s elektrovercajkem : byl to samej Ferm a Párksájd + nějakej Noname shit ala Quelle:) ........No ptal se někdo kolik stojí service Milwaukee a co koštujou díly???
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

traktoristaPB
Příspěvky: 301
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Úhlová bruska

#202 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Milwaukee obyčajný predražený šunt. Skúsenosť záručnej dobe oprava krátko po záručnej dobe oprava doťahovačky by stala skoro toľko
ako nový kus pritom banálna chyba . Navyše ju rozobrali za čo si naúčtovali 50 € prišla rozobratá na diely inak by sme platili ešte likvidaciu.Mali sme dva kusy obidva sa čoskoro porúčali po záruke ten druhy príbeh som písal. "Milwaukee nikdy více radšej kulku do palice". to už viac vydrží Narex.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Úhlová bruska

#203 Nový příspěvek od Deane7 »

Pozri si inzeráty na Bazoši, Narexky so zhoreným rotorom. Narex a Narex je rozdiel. Tie dnešné nič moc. To si môžeš rovno Hecht kúpiť, máš to lacnejšie. Ale ja som kedysi krátko po nežnej kúpil v bazáre starú ošúchanú Bosch, čo t ešte u mňa porobila a keby som ňou nerezal do steny drážky a nezasral ju bordelom tak by asi ešte slúžila. Ale vtedy som ju odrovnal. Odvtedy som už skántril 2x Ferm, jednu akúsi z MM, ale t som mal len ako jednoúčelovú keď som robil vonku zámkovú dlažbu a za tých pár eur to stálo, a teraz už chcem zase niečo schopné čo by mi už malo vydržať. V práci sme používali Bosch 125 s reguláciou otáčiek a tie odchádzali jedna radosť. občas sa nejaká aj stratila, robili nimi odihľovači a po pár rokoch sa ukázalo že kto bol zlodej.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Úhlová bruska

#204 Nový příspěvek od chuck77 »

nedávno mi zrovna jeden takovej rval do hlavy, že PárkSájd je top nářadí a kór to aku je že je bomba...............ale každej nech´t si kupuje co chce.....taky mám doma 23roků starou fričku Boš PWS5-115 a zatím šlape.....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Úhlová bruska

#205 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já jedu pořád Narex a jsem spokojený
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Úhlová bruska

#206 Nový příspěvek od Shrek »

Jasně, na 3kotouce (maximálně) si garazovej, chatovej kutil koupi flexu za 5-12 tis. To se mu to vyplatí...
To je jak já, když jsem potřeboval lejzr, nepůjdu si koupit hiltaka za 70tis, když mi stačí Číňan za 6500kc, i když proměřuje na 100m něco kolem 6mm. Asi se kvůli tomu půjdu zastřelit, pac Suk prohlásí že to není značkový tak je to napycu.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Úhlová bruska

#207 Nový příspěvek od chuck77 »

....ale každej nech´t si kupuje co chce.....taky mám doma 23roků starou fričku Boš PWS5-115 a zatím šlape.....takže tak nějak ...kupuj si co chceš......podbně bych to řešil i já......drahejma aka kvalitníma věcima řeším spíš věci dlouhodobý výdrže.....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Úhlová bruska

#208 Nový příspěvek od Deane7 »

chuck77 píše:nedávno mi zrovna jeden takovej rval do hlavy, že PárkSájd je top nářadí a kór to aku je že je bomba...............ale každej nech´t si kupuje co chce.....taky mám doma 23roků starou fričku Boš PWS5-115 a zatím šlape.....
To ano, aj ja som mal tú Bosch 115, ale tie novšie 125-ky s reguláciou otáčiek už stáli za prd. A k tomu Parkside aku, tá vrtačka - utahovačka pre domáceho kutila celkom stačí, ja ju mám už roky a myslím že aj drahé značky by dlhšie nevydržali, problém tam totiž neni v mašine ale v životnosti bateriek. Skus kúpiť nové značkové baterky do Bosch alebo Makity, nevyplatí sa to. Oni totiž tie hoci značkové dokúpené nevydržia zďaleka to čo origo ktoré boli k stroju. Pre prvovýrobu ide vždy kvalita a ako náhradný diel už je to horšie, viem o čom hovorím, pracoval som v zahraničnej firme ktorá vyrábala pre automobilový priemysel. A nie pre nejaké Dacie ale Mercedes, Volvoa podobné značky, osobné aj kamióny.
Veteranista! píše:Já jedu pořád Narex a jsem spokojený
Asi máš ešte tú starú poctivú Narexku, tie boli skoro nezničiteľné na rozdiel od nových šmejdov.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Úhlová bruska

#209 Nový příspěvek od JardaCNC »

Koupil jsem si asi pred 2 rokmi flexu parxide 230.
Delal jsem strechu a porezala vsechny skridlice co byli potreba.
Pujcil jsem ji kamaradovi a prestala vypinat. Ok. Delalo se to prez externi vypinac. Furt jela ale byla to otrava.
Na podzim jsem ji reklamoval. Dostal jem novy kus.
Na jare zas nejake to stavebni rezani. Nic hrozneho. Najednou nesla zapnout. Reklamace.
Dostal jsem novou - novy typ. Jela asi 2 mesice (obcas - ani se moc nezaprasila) zas nesla zapnout.
Reklamace.
Dnes jsem si donesl novou a jeste jsem ji zatim neskusil. Tak nevim.
Jako krom toho vypinace neni spatna - jen ten vypinac je na hov.. .

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Úhlová bruska

#210 Nový příspěvek od oco13 »

Mám rovnako 25ročné Narexku aj 10 ročného Boscha aj novú Parkside a stále je málo. Ani tak nejde o to kolko ktorá vydrží, ako skôr o to aby som mal vždy poruke v niektorej nahodené to čo potrebujem. :typek:
Rátajte so mnou - 125ka rezný, 230 rezný, 150 brúsny, 125ka lamelák, 125 drôtená kefa alebo kotúč. Mne to vychádza 5ks + jedna aku aby som nemusel za jeden rez ťahať káble. A to ešte nerátam v druhej dielni kotúč na beton a kotúč s pilovou reťazou na frézovanie dreva.
230ke teraz hodne odlahčila plazma, aj keď je to len Lidl už nad 30cm radšej plazmujem ako karboškujem. 8)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“