Úhlová bruska

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Úhlová bruska

#181 Nový příspěvek od Vedra »

Používám 125 mm copánkový ve 125 mm flexe a z ruky rve jenom když se zapomenu a najedu kolmo ke směru otáčení na hranu materiálu, regulaci otáček nemám.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Úhlová bruska

#182 Nový příspěvek od Atlan »

No nieje drateny kotuc ako drateny kotuc. Copankovy s drotmi 1mm je nieco ine ako s vlasmi 0,5mm. Problem je ten ze pri vysokych otackach ten 0,5mm nevtrepete do zahybu co chcete brusit proste odstrediva sila robi svoje. Ale ked znizite otacky viete na flexy pritlacit a tie jemne vlasky vymetu hrdzu farbu aj z kutu alebo preliaciny. Tak ze regulaccia je na taketo jemne dratene kotuce fajn vec.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Úhlová bruska

#183 Nový příspěvek od Sadra17 »

já z toho vlasovýho měl vždycky piecingy všude :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Úhlová bruska

#184 Nový příspěvek od exot »

Mam asi 4 flexy 150 (1600W)narexku 125 z lidlu(udajne 1200W) a malou 125 makitu(700-800W) a starou vykluntanou flexu od fermu.150 narexku pouzivam na hrube brouseni rezani a s dratakem jak hrncovym tak primym a kdyz je treba na rovnani ploch s hrncovym kotoucem.125 parkside(je supr ze ma regulaci otacek) asi na vse pokud neni potrebna mala lehka flexa.A tu makitu na jemne brouseni a rezani vcetne brouseni pilovych kotoucu malym reznym kotoucem.Kotouce pouzivam predevsim flexovit (rezne)a tyrolit (brusne a rezne) dale pak lamelaky predevsim ty hrubší fy wurth (delaj je pro ne v benatkach nebo lucas) a pak take fibrove kotouce (idealne od 3M Cubitron luxusne brousi a vydrzi nekolikanasobne vic nez od saitu a pod idealni na nerez a zabrusovani malych svarů bez podbrousení).V praci pouzivame 150 a 125 narexky ty stare vydrzely mnohem vic nove 150 se vic sypou a u 125 nedrzi zapnuty vypinace a jsou moc mohutne do ruky.Jinak dost casto rezu a tak neni problem na plechu presnost +-0.3-0.5mm samozrejme dle orysovani a za idealnich podminek(jäckle samozrejme o neco víc). Co se tyka dratenych kotoucu vzdy delam v kahlotech bunde rukavicích a brylych takze s nima nemam problem.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Úhlová bruska

#185 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, jak píše Exot, kolega v práci splašil kotouče Cubitron jak řezné, brusné, tak lameláky, fibrové. Někde je objednal z netu na zkoušku. Ale suproví byly na hliník. Většinou jsme brousili hliník klasickejma kotoučema. Dělali se takoví velký svařence z jeklů a kolem všelijaký orámování a uvnitř svařenců žebrování. A potom se to brousilo klasickejma kotoučema nahrubo a nakonec fibrem. No ale ten Cubitron měl kotouče na hrubo a v nich zalitý takoví jemný krystalky. Suprově to bralo, nezalepovalo se to. Jinak na kov vydržely strašně moc. Jak řezný tak ostatní taky. Jsou o fous dražší, ale jedou. Měli jsme obyčejný řezný kotouče a to se jen zaprášilo a zasmrdělo a bylo po kotouči. Ale tyhle Cubitrony držely moc. 8)
S tím dráťákem se to musí brát tak, aby nejel proti hranám, nebo proti srsti. To kope, to je jasný. Hlavně u toho brýle. Lítají z toho ty chlupy a zapíchají se všude. Jednou jsem ho měl i v nose píchlej. :vysmech: Záleží taky na výrobci. Když si koupíš na trhu ,,vše za 49 Kč" tenhle dráťák stene se že je nevyvážený a to brněji ruce z toho za chvíli. Zabrousil jsem si kdysi když jsem dělal na kontejnerech hodiny a hodiny tímhle. Stalo se že dovezli dráťáky z krámu za pár korun a když jsem půl dne s tím jel, celé den mě brněly pak pazoury. Pak dovezl Berner na zkoušku hrnky a co se děje? Vůbec to nebrnělo. A on povídal, no budou asi vyvážené. U těch dráťáků je třeba si vyzkoušet výrobce a podle zkušenosti si pak kupovat tu ověřenou značku výrobce. Jinak máš mravence v pazourách celej den. :D

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Úhlová bruska

#186 Nový příspěvek od kenybz »

na hliník používám alu-schleif schutz stříkneš to na kotouč a brousíš a jen to bere a nic se nelepí
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Úhlová bruska

#187 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, tak dnes sa so mnou nadobro rozlúčila uhlová brúska Ferm 125-ka :'( . Potreboval by som dáku cenovo dostupnú náhradu. Rozmýšľal som nad Parkside PWS 125 z lídla, ale momentálne nie je v ponuke. Použitie občasné, žiadny veľký záber, mám aj 230-tku bosch.. čo by ste mi doporučili? Chcel by som 125-ku alebo 150-tku :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Úhlová bruska

#188 Nový příspěvek od oco13 »

Parkside z lídla ? ja sa nemôžem sťažovať. 8) Mám 230ku aj 125ku a teda dostávajú zabrať. Po roku som uvaril 230ku - zaniesol na reklamáciu a do 14 dní bola doma druhá nová, vymenili mi ju bez mihnutia oka. Pritom som ju uvaril na rezaní 70mm gulatiny.
Možno len to ,že 125ka je troška velká do jednej ruky, Ak mám volnú len jednu ruku , tak mám malú Boschku. A 150ku mám 30ročnú babičku Narex - stále fachčí. :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Úhlová bruska

#189 Nový příspěvek od ota »

No já jsem si udělal radost a koupil jsem si karbika nedávno, asi před měsícem. Ten starší co doma mám mi začal hučet a nějak v něm cukalo. Tak jsem si koupil novej a ten cukavej dal do opravy. Šel jsem do 125 průměru Milwaukee. Vím že je fakt držák od kluků z firmy. Tak jsem v kanceláři tuhle kvičel jako čuně a ukvičel jsem šéfa, že zavolal dilerovi jak na tom je s cenou. A on že dobře a že odpoledne pojede kolem a mohl by ji zrovna přivézt. Kurva to byl kauf, po obědě byl karbik ve firmě. No pěkná malá i do jedné ruky. Výkon 1000W a 125 kotouč. Paráda. Zrovna na spáteční cestě jsem dal toho hučavího mojeho starýho do opravy. Asi za tři dni mi pán volal, že je opravenej. Bylo vysypaný ložisko. Tak dal obě noví, vyčistil namastil a karbik jede taky jak zamlada. No paráda, mám teď doma čtyři. To se pak lepší dělá. V každym je něco jinýho, na kabelu ten jezevčík zásuvkovej. Na stolku venku vykramařím všechny karbiky a jedu. Akorát malej problém nastal, že se mi vždycky smotají všechny kabely od nich dohromady. :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Úhlová bruska

#190 Nový příspěvek od oco13 »

Oto je keď robím tak 4x karbina a tri vrtačky - v jednej navrtávak, v druhej odihlovacia hviezdica a v tretej mením vrtáky, čo už aj vrtám diery. To sa motajú káble. :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Úhlová bruska

#191 Nový příspěvek od ota »

Oco13 tady byl ve vsi starej dědko truhlář. A on dělal takhle lidem různý věci ze dřeva. Muselo se to ale objednávat rok dopředu. Zajedno toho měl moc a za druhý byl náladovej a když se mu nechtělo, tak to neudělal ani za tři roky. A jednou dorazil nahoru k babičce že nějaké obložení bude dávat na stěnu. Dojeli jsme k němu pro hromadu těch palubek. Pak jsme mu dovezli nějaké verky a takovej mobilní ponk. Nakonec dědko dorazil sám. Měl na sobě napraný ty dvě kožený brašny co bejvaly dřív, hodně se v nich nosylo pivo. No a tak že začne na tom. No z těch brašen vytahal snad 8 bateriovejch vrtaček. Samo, všechny stejný aby měl jen jednu nabiječku k nim. S dědou valíme voči na to. A on že co čumíte jak puci na vercajk? No a mi že naco tolik bateriovek? A dědko povídá ,,a kdo to pořát bude v těch hlavičkách měnit"? Tuhle mám vrták, tady plochej tady křížovej byt, tady mám klasickej vrták a tady tohle. A povídá, vzal jsem si jich jen pár, co potřebuju. Ale doma tam mám ještě další. V dílně měl prkno a v něm díry a v dírách píchnutý ty bateriovky. Kurva to byl vejřad tam! :vysmech:
Jo to byl ten dědko, jak jsme k němu jednou jeli autem. A že dovezte mi hned dlouhý prkno, já to ohobluju, nařežu a připravím, ponatírám. Tak jo, vytahli jsme ze štosu dlouhý tlustý prkno. Děda že ho vrazí do auta a doveze ho tam. Samo, nasoukali jsme ho dovnitř do auta Děda chytil haubnu vzadu u kufru a chtěl zavřít. Nešlo to pořádně dovřít. Že kurva proč? On to řeší povětšinou silově. Tak pořádně tou haubnou jebnul. No vidíš, konečně je to už dobře zavřený. Sednul do auta a rozjel se, najednou zastavil. Kurva někdo mi rozbil čelní okno! Nějakej lump mi to udělal! Pak kouknul a kurva to jsem si roztřískal sám! Jak to prkno bylo dlouhý, opřelo se v předu na palubce o okno. Jak jebnul prvně haubnou tak to dorazilo až na okno. A jak s tím jebnul, prkno vyrazilo okno ven a to se zjebalo na sto kusů. :D

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Úhlová bruska

#192 Nový příspěvek od stanik84 »

;-) 8) Dobrej děda ...

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Úhlová bruska

#193 Nový příspěvek od Britt »

Oto, tak přesně tohle jsem dnes viděl v prodejně hutního materiálu s trubkou. Vzadu to zabouchnul a vepředu mu prošla oknem. Bylo to BMW X6 a namachrovanej votroubek čuměl jak puk. Když to zabouchnul, ještě povídá, "je tam! Musíte mít pořádný auto." Málem jsem si krupnul do trikotu a zdaleka jsem nebyl jediný.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Úhlová bruska

#194 Nový příspěvek od kenybz »

akundu používám i na zahlubování a řezání závitů nastavíš si moment a klidně i do slepé díry jen to zahrčí a nic se nezláme to samé při vrtání ani nemehlo nezlomí vrták...jo ještě k těm malým flexám 125 serte na watty papír snese všechno třeba protool když začal dělat nářadí, tak to bylo uplně stejné jak narex i objednávací čísla dílů akorát barva černá a přibylo wattů :smich:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úhlová bruska

#195 Nový příspěvek od Ondras83 »

parkside uz ne.

koupil jsem 230tku hitachi a jsem spokojen, cena stejna jako parkside (parkside predtim 2x odesla)

jinak flexy, nemel jsem prachy, tak jsem poskupoval po netu narexy, mam ted 150tku narex, 125 narex, 230 hitachi, 125 si casem koupim jeste dalsi a asi pujdu do ferm, u taty je pouzivame v autodilne a jedou :) za ty penize dobry :)

milwaukee je jina liga, jak naradi, tak cena :), na druhou stranu, komu to vydelava penize, je to uplne nekde jinde (vim od stryce topenare, bracha vzduchotechnika, kolega z prace kamiony)... :)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“