Pásová pila na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová pila na kov

#976 Nový příspěvek od Britt »

Pro garážistu je to kráva, ale za ty prachy se vyplatí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#977 Nový příspěvek od Ondras83 »

tuhle jsem zase po delsi dobe rezal na pile...to je takova pohoda :) uz jsem i zapomel, kde se berou ty pasy, tak jsem to tady musel projit a rovnou jsem 3ks od Wikuse obednal, pani nasla moji starou fakturu a podle toho jsme to zase dali do kupy :) parada

co ty pasy simonds? ty jedou dost na svarforu ne?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová pila na kov

#978 Nový příspěvek od Britt »

Já ho tam mám daný a zatím se mi zdá lepší než od Wikuse
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Pásová pila na kov

#979 Nový příspěvek od Veteranista! »

Mám Simonds v porovnáním s "origo" pásem je super, jen po hmanu svár nenajdeš.
Wikus nevím, Simonds mám asi 10 km, tak není co řešit pro mě.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20807
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#980 Nový příspěvek od ota »

Na té pásovce co je v tom inzerátu jsem dřív řezal. Trochu nás zlobilo ovládání. Je to vyvedený do toho panelu vpředu. Byl tam nějakej ventyl a ten zlobil. Po krátkém čase propouštěl a rameno se šlatně regulovalo. Pak to sehnali jiný a vyměnili to a bylo to dobrý. Jestli vidím donře cena 15 000 Kč? Tak je velmi dobrá za takovou pilu.
Povšechně u toho Pilouse je šlatně vyřešený rameno. Tedy délka vůči podstavci. Pořát jsme tam museli dávat ,,okap" směrovanej spádově do sběrné vany. Jinak při řezání i při vyklonění ramena na 45° tekla voda z ramena z předu na zem. Pamatuju se, kluk řezal 250 mm kulatinu a pás nic moc. Pustil pilu, víc vody aby to odplavovalo šponky a šel na kefe. Přišel po kafi a měl kolem pily rybník.
Stejně tak to má i Bomar. Ve firmě jsou za pásovkou poházený okapy, koryta, když jdeš řezat musí se dopředu nainstalovat, jinak je tam za chvíli potopa.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#981 Nový příspěvek od fajlla »

JJ to máš pravdu. Tohle mají špatně pořešeno. Jinak ale za ty peníze supr pilka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20807
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#982 Nový příspěvek od ota »

Pásovka Bomar ergonomic 275. 230 za dobrou cenu. Máme podobnou ve firmě. Za 25 000Kč a je tam při rychlém jednání slava. Tak kdo chce dospělou profi pásovku už zapřehejte vozík a volejte.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1516013 ... 230-dg.php

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#983 Nový příspěvek od fajlla »

Já jsem si teď koupil dalšího Behringera na firmu. Tentokrát HBP 400A. Zatím ho mám doma ve stodole a trošku ho dávám do cajku a učím se ovládat to automatické podávání. Pak musím svařit nové dveře a udělat do firmy pořádnou díru abych ho sem dostal.
https://drive.google.com/file/d/1I5mzBH ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1I90HbL ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1ICeBPa ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1IGjlyA ... sp=sharing

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová pila na kov

#984 Nový příspěvek od Britt »

Přišel mi mejlík od Simonds, tak ho dávám k nahlédnutí.

SIMONDS v Evropě, v ČR i na Slovensku

Vážení zákazníci a příznivci pilových pásů SIMONDS,

přibývá dezinformací, že značka SIMONDS v Evropě, v ČR i na Slovensku končí. Máme zprávy, že tyto lži šíří nečestní konkurenti.

Pravda je taková, že výrobky SIMONDS již nebudou dodávány evropským prodejcům z USA napřímo, naše firma DUDR však pilové pásy odebírá z výrobního skladu SIMONDS v německém Melsungenu již od roku 2012, proto se nás ani našich zákazníků tato změna nijak netýká.

Proto bychom vás chtěli ujistit, že SIMONDS v ČR ani v Evropě nekončí a naopak, jako jedni z mála dodavatelů máme stabilní skladové zásoby a krátkou dobu dodání 1-3 pracovní dny. Zachovejte nám prosím i v této nelehké době svoji přízeň.

Děkujeme,

Tým Dudr Company s.r.o. | Pilové pásy SIMONDS
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#985 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi - mám malú pilu od Gude mbd 150 (asi) a neviem či je chyba vo mne alebo v pile. Píli pekne nepodrezáva, ale keď pílim jokel a zvarence tak pri vracaní sa nazad mi vyhodí pás z tých vodiacich ložísk a nasledne padne aj z kolies. Pás mám našponovaný dosť mal som ho až na krv aj menej a zhodí mi to stále. :-/ Čo robim zle ? padá mi to asi každý 5ty rez a je to blbé furt dávať dolu bočný dekel a nahadzovať ho nazad - zdržuje to.
Je to hlavne pri rezaní zgarbákov , pri plnom materiali mi to neurobila ani raz. Len ja režem stále len veci zo smetiska. :-/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová pila na kov

#986 Nový příspěvek od Britt »

Pokud máš regulaci klesání, tak jedeš moc rychle a pokud ne, tak máš nevhodný pás, případně je to kombinace obojího.
Podívej se, jaký má být pás na plné materiály a jaký na duté profily.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#987 Nový příspěvek od oco13 »

Pás je stredná hustota zubov - odporúčané výrobcom pásov pre domácich kutilov. Ak by som mal zakaždým meniť pás tak celú pilu šmarím do šrotu, reguláciu klesania samozrejme pila za 300ečiek nemá. Pri klesaní a reze nie je absolutne žiaden problém, aj kolmosť je super. Len keď dorežem a pila ide hore vytiahne mi pás z vodiacich ložísk a je to v ..... Pilu samozrejme dávam hore rukou a pomaly.
Aha a doplním - rezanie "zgarbákov" znamená že je zvarený plocháč trubka jokel dokopy pod rôznymi uhlami a reže sa cez material aj zvary súčasne.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13097
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová pila na kov

#988 Nový příspěvek od Čárls »

A to je takovej problém povolit svěrák a odsunout matroš pak zvednout pilu ? :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#989 Nový příspěvek od oco13 »

Ak režeš do konca tak to tak robím , teraz potrebujem vyrezať klin v zvarenci aby som zmenil uhol na držiaku radlice a kopem sa do hlavy. :pohlavek: :vztek: Teda už nie už som sa na to .... režem to 4tý krát a nie som schopný trafiť uhol - demencia postupuje. :pohlavek: Aj moja depresia :'(

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#990 Nový příspěvek od Atlan »

Natoc video co to robi
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“