Pásová pila na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Peto2307
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 31, 2016 6:12 pm
Bydliště: Handlová

Re: Pásová pila na kov

#646 Nový příspěvek od Peto2307 »

[quote="vitex"]Před seřízením vyměň ložiska,další můžeme konzultovat s bývalým montérem těchto strojů.Po odkrytování udělej fotky.[

Rozobral som španovaciu kladku vyzerá že je vybavená.Tým bude asi aj problém prečo padal pás či?Keď aj píla išla prišlo mi ako keby išiel pás do osmičky.Myslíte že ju treba vymeniť či ešte niečo zvládne.Otázka je že či ju vlastne aj zoženiem.Jedno ložisko vyzerá byť ok ale druhé má vôlu.To je to najmenej v tomto prípade.. Inbus červík je na náklon a ten stredový stou pružinou bol dotiahnutý normálne stým sa čo šteluje?

https://postimg.cc/gallery/3hhehz4dm/

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Pásová pila na kov

#647 Nový příspěvek od jojo7011 »

to oco13: 30 sekund roboty naviac este nikoho nezabilo. Nasadim pas, napnem ho a imbusakom behom pol minutky doladim odklon kola aby pas bezal 1mm od hrany. Tot vsjo. Trivialny ukon. Co je na tom nepochopitelne. Ako casto menis pas? Raz za smenu? Tych zopar sekund nikoho nezabije a predlzi zivotnost pasu aj pily.

V tomto videu je vidiet ako sa to robi https://youtu.be/GzpzcgW796I?t=113 Akurat sa tam stym sere jak s pannou napina a povoluje pas hore dole asi natahuje cas. Bocny kryt necham dole aby tam bolo dobre vidiet na kolo, preklenovat bezpecnostny koncak a pustit pilu. Imbusakom za jazdy staci pootocit iba trosilinku podla potreby do jednej alebo druhej strany. Nastavim tam od oka 1mm a vybavene. Zalozim bocny kryt a moze sa rezat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#648 Nový příspěvek od oco13 »

Myslel som to inak- teda že tá pila má byť vyrobená tak aby ju mohol obsluhovať negramotný neandertálec s 4 promile. Nejde o to kolko to trvá , lebo väčšinou obsluha nemá ani šajnu "vo co go".
U nás to prebieha asi takto - toto sem a toto zase na druhú stranu - hneď prvé založenie pacienta je naopak a ak by linka nemala tristo snímačov tak si robot rozbije držku. :D :D

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Pásová pila na kov

#649 Nový příspěvek od vitex »

Peťo,zítra to zkusím dát s odborníkem dohromady.Červík je stavěcí šroub a já osobně tento stroj neznám,tak nevím na co je inbus šroub s pružinou.

Peto2307
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 31, 2016 6:12 pm
Bydliště: Handlová

Re: Pásová pila na kov

#650 Nový příspěvek od Peto2307 »

Okeeej ďakujem vám krásne zatiaľ ja zatiaľ zavolám do gondy či majú kladku a koľko by za ňu chceli lebo sa mi zdá keď som sa pýtal na vodíka spomínal že ma aj kladku

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#651 Nový příspěvek od fajlla »

Nevím jaký tip a ročník máš přesně,ale díly na Pegas Gonda za dobré ceny beru tady: http://www.forte-wespa.cz/
bejckova@forte-wespa.cz

Peto2307
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 31, 2016 6:12 pm
Bydliště: Handlová

Re: Pásová pila na kov

#652 Nový příspěvek od Peto2307 »

Nápísal som tam email uvidíme čo odpíšu.Rok výroby je 2002
https://postimg.cc/qzMwf5zf

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#653 Nový příspěvek od fajlla »

tak to já mám rv:94 na tu už v Pegasu díly vůbec nemaj. Byli tenkrát spřažený nějak s taliánama a pak od nich dali ruce prič.
Ale mašina furt chodí. Sice musím občas něco poopravit nebo vyměnit ale maká dobře. Některé díly jsou bohužel až tak drahé že se mi je vyplatí nechat vyrobit tady u jednoho pána.

Peto2307
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 31, 2016 6:12 pm
Bydliště: Handlová

Re: Pásová pila na kov

#654 Nový příspěvek od Peto2307 »

Už odpísali a ze nato už bohužiaľ nemajú diely tak ešte zajtra skúsim u nás obvolať

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#655 Nový příspěvek od fajlla »

Tak tady ještě jeden. Jiří Zelenka zelenka@mt-servis.cz
To jsou ty díly z Italie ale připrav se na cenovku plus drahá doprava.

Peto2307
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 31, 2016 6:12 pm
Bydliště: Handlová

Re: Pásová pila na kov

#656 Nový příspěvek od Peto2307 »

No kladku nemajú skoro nikde tak potom skúsiť či z nejakej inej píly nebude pasovať.Majú iba hnaciu chlapík z gondy mi tvrdí že sú rozmerovo rovnaké že by tam mohla ísť.Mne sa to nejako nevidí už len kvoli váhe ten španovaciej ta je tažšia neviem ako by píla išla dole keby tam je ta lahšia. Aký máte vy názor? Ale aspoň tie tvrdokovy som zohnal.

https://postimg.cc/gallery/347r8ogto/

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1408
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Pásová pila na kov

#657 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, potřebuju poradit, pučil jsem si lidláckou pilu na cca 100 řezů hliníku 40x20, při druhém řezu se zastavil pás, ale motor běží dál, pás je v celku a nasazenej, nemá to nějakou pojistku ?

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#658 Nový příspěvek od mape »

To vypadá na nevratnou pojistku typu ocesane ozubené kolo.nebo spadléj řemen 8)
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Pásová pila na kov

#659 Nový příspěvek od cenda.t »

Mám stejný problém se "šukalkou" z Lidlu - klasika 220V - musím však podotknout, že MOJE chyba :-/ , pižlám, pižlám a machruju, sevření a chrrrrrrrr - amen tma :pistol: - tak jsem ji rozhodil a zjistil slabé místo: stejně jako na levných flexách - pastorek X oběžné kolo vyrobené nevím z jaké šit slitiny :-/ :cert: - neopravitelné. Nicméně to, kvůli čemu byla koupená udělala 8) .

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#660 Nový příspěvek od oco13 »

Lídl pásovku som doniesol domov, po mesiaci vybalil, a po druhom reze odniesol na reklamaciu. O dva týždne poslali novú a už je vyše mesiaca v pivnici nerozbalená. :typek: Ale čo je doma to sa počíta. 8)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“