Pásová pila na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#526 Nový příspěvek od kenybz »

dej si dvě hadičky ke každému vodítku jednu ta druhá ty špóny oplachuje z pásu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Pásová pila na kov

#527 Nový příspěvek od ogie »

Tak LIDL už se pouští i do pásových pil ..https://www.lidl.cz/cs/p/dilna/kovova-p ... ila/p36591

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Pásová pila na kov

#528 Nový příspěvek od ZipBene »

Tak za tu Lidlovou cenu mám starší profi pilu s podstavcem, malou a šikovnou a nechápu jak jsem bez ní mohl pracovat.

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Pásová pila na kov

#529 Nový příspěvek od cenda.t »

No mě by spíše zajímal typ a délka pásu...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#530 Nový příspěvek od kenybz »

třeba ta lídlovka překvapí můžeš to vzít i do ruky a řezat třeba ve věráku, nebo něco rozřezávat.
A starou s podstavcem za trojku hmm tak to musíš mít velké štěstí, protože blázni prodávají staré vraky jen o 1/3 levnějc než funglovka
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Pásová pila na kov

#531 Nový příspěvek od ogie »

Jsem na ní docela zvědav , právě mi připadá na občasné domácí řezání profilů jako dostatečná, samozřejmě neočekávám nějaký extra zázrak. V obdobné velikosti seppach je za 5 tis .. nikde jsem nenašel označení, abych si dohledal nějaké další parametry .. tak, že přemýšlím, že to zkusím objednat z eshopu a když tak poputuje zase zpátky :)

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#532 Nový příspěvek od mape »

Na ten scheppach jsem koukal a to snad výrobce ani nemůže myslet vážně..... Se to kroutí už když to vezmu do ruky.....
Jinak můj příběh s promou.....
Kousl se.mi pás při řezu 45° a průšvih.... Já byl zrovna venku a když jsem přišel do dílny tak už jsem jen zalamentoval. Místo aby ten pás spadl tak se zastavil motor..... Samozřejmě odstředivý spínač v motoru při zastavení okamžitě připojí rozběhové vinutí a to jak známo u těchto motorů shori ....
Takže jsem začal řešit motor.... dost mě to mrzelo protože jsem s pilou nadmíru spokojenej....
Nový stojí cca 4 tisíce. Tak jsem zvolil cestu převinuti.... Zastavil jsem se u jednoho šikovného pana aby na to koukl..... A on se na to podíva a povídá.... Koukejte co tu mám a vytahl z regálu ten samý motor. Někdo ho sem dal a nevyzvedl....
Ale pozor ... Ten motor byl navinutý už do hvězdy na 3 fáze..... Popadl jsem ho a utíkal .... Dal jsem ho do pily a paráda.... Rozběh bez problémů teplota v normě .... Jen ještě vyřeším zapínání na původní systém což není problém a jede se dál.....
Je to nepříjemná věc hlavně když potřebujete řezat.
Pila ale v tomto provedení je úplně něco jinýho. Motor je prej navinutý jako motor co se mu nejvíce podobá..... Podle odběru má skoro 500 w což je i poznat třeba na řezání pasoviny .....
Ještě vybavim motor nějakou nadproudovou ochrannou a měl by byt nesmrtelný.....
Teď si chci ještě pořídit hydrauliku na spouštění....
Řezal jsem u jednoho pána co to na tom měl dodělaný a docela se mi to zamlouvá.....
Já měl největší problém u řezání jeklu.... Jakmile to prorizlo horní stěnu tak na těch bočních se to div ne zastavovalo..... Musel jsem nastavit trochu odlehčení podložením toho odlehcovaciho péra.....
S tou hydraulikou to pak už bude dokonalé.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#533 Nový příspěvek od ota »

Oni tam mají na té Promě čidla na kryty, ale na tohle ne. Taky jsem jednou cosi soustružil a při tom běžně řežu. No a pás se kousnul. Motor běžel, neběžel, a naštěstí se smýkalo to kolo na pohonu. Ale chce ji to hlídat. Podobně to mají na Bomaru a tam už jsem jim to kolo kolikrát opravoval, pás ho sežvejká do boku a pak padá pás.
Já si na jekly když náhodou řežu dávám jemňonký zoubky. Mám tu jeden pás s jemným ozubením. No a stahnu pružinu aby to jen šeptalo. Ale já je skoro neřežu, ještě sem tam trubky.
Tuhle to hydro sjíždění bylo v inzerci na bazoši. Měl jsem cuky ho koupit. Pak mi to nějak vypadlo z hlavy, no.
Ta vyndavací pila ze stojanu, co má lídl je dobrá věc. Byli jsme na stavbě a springrelisti ji měli. Ale nějakou značkovou. Nekoukal jsem jakou. Ale vyjel na plošině 10m vysoko a řezal s ní trubky co kde potřeboval. Jo měli taky tu přímou šukačku. Ale touhle řezal třeba 2" přívodní trubky. Řezal s tím co potřebovali a nám s ní zařezával čouhající šrouby na plošině schodiště. No bylo to v provozu kam se nesmí karbik ani vzít. Samo že nám ho rovnou u vchodu zabavil a dostaneš ho až na konci školního roku! :vysmech: No moderní lakovna Škoda auto. Vlez tak s jiskřivím karbikem! :pohlavek:

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#534 Nový příspěvek od mape »

Já mám Naty jekly pás 18 zubů na palec...
Ono třeba když tam ty jekly dám dva nebo tři tak je to zase trochu lepší..
Dokonce jsem si udělal čelisti že ho upnu na koso. Když už jsem si pořídil takhle jemný pás.
Přijde mi že ho to řízne potom celkem rychle.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#535 Nový příspěvek od kenybz »

no asi jak který bomar na mám je mikrospínač u napínání a jak spadne pás, tak telířové pružiny odtlačí napínací šroub a okamžite to vypne pás teda jeho pohon
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#536 Nový příspěvek od ota »

No ale to víš jak to je když obsluha je ne Česky mluvící a umí tak slušně ,,chadít s tačkoj"! No a třeba vrazí 300 mm kulatinu do pily a co už pila řeže dobu, tak vezme ,,balgarku" a vedle brousí. A za půl hodiny si vzpomene, kurva pila! Tak jak to s ní vypadá? No jakby, bledě protože předtím na tom kdosi pižlal něco tvrdýho a zkurvil pás. No samo pás se šprcne v matroši a ten spinač, když nerupne pás nevypne. Protáčí se kolo. Hochu někde mám fotky když mi to přivezli. Myslel jsem, že až to osoustružím aby to bylo celí hladký, vylezou mi už ven ty tři příčky. Myslím, že mají u té jedné, druhý, nebo třetí kolo. Naštěstí se to dá koupit rezervní. Ta první na té řeže stabilně kluk a na tu můžou až on odejde dom. Takže mají na zkurvení málo času. Ta druhá ta je právě ,,všech" tak to taky vypadá.
Když jsem dělal ještě na ohraňováku, řezal jsem i na Pilousovi a měl jsem na ten svěrák udělaný forychtuňky. Taky jsem řezal třeba 20 kulatinu po 5 ks najednou. Měl jsem vingl přivařenej na destičku. S takovejma pacičkama. Nasadil jsem na čelist svěráku a vzal kulatiny a utahnul. Cočkem vzadu skápnul k sobě, abych nemusel hlídat posun jednotlivých kulatinek při přesouvání dalšího řezu. Štangle 6m dlouhý a já řezal 101 mm kousky. No nebo jak píšeš, taky jekly po víc kusech. Tam bylo hydro sjíždění, tak to šlo dobře.

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Pásová pila na kov

#537 Nový příspěvek od ZipBene »

kenybz píše:třeba ta lídlovka překvapí můžeš to vzít i do ruky a řezat třeba ve věráku, nebo něco rozřezávat.
A starou s podstavcem za trojku hmm tak to musíš mít velké štěstí, protože blázni prodávají staré vraky jen o 1/3 levnějc než funglovka
Náhoda jak hrom vezl jsem do firmy novou a co prý bude se starou? Prodáme . Kolik? 3500 + 1000Kč za pět nových pásů. Hnedsk jak ji připravili k odvozu hned jela domů aby si to nerozmyslel. Je na ní znát že ji používali denně , ale mě bude sloužit ještě dlouho.
https://pily.heureka.cz/optimum-optisaw-s-131-gh/ nemám po ruce fotku té mojí, tak dávám odkaz na novější typ.

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Pásová pila na kov

#538 Nový příspěvek od ogie »

no tak taková bude po desetiletém denním provozu na bazosi za 18 tis. :jazyk:

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#539 Nový příspěvek od mape »

Mě přijde že je to zase podobná kvrdlacka jako ty promy za 10 tisíc..... Ale samozřejmě někde ta původní cena musí být vidět.....
Já mám pocit že je to něco jako pořídil Britt.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová pila na kov

#540 Nový příspěvek od Britt »

Je to něco podobného jako mám já, ale řekl bych, že ta moje je o fous lepší nebo je lépe zpracovaná. Nicméně svou práci určitě odvede a za tu cenu je suprová. 8)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“