Pásová pila na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13273
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová pila na kov

#1111 Nový příspěvek od Čárls »

Osobně jak čtu nebo vidím Gude tak se mi otvírá kudla v kapse asi se číňan dobře vyspal Měl sem dvě věci od gude 1 sem okamžitě vracel a s druhou bruska na řetězy trpím pokaždý když to je na brusku a ne na pilník Už mám vyhlídnutou brusku https://dilynatraktory.cz/bruska-na-ret ... UgQAvD_BwE ale zas si říkám má to na těch pár roku vubec cenu kupovat Na brusce brousím tak jednou dvakrát do roka jinak stihl 2 v 1
Sory že jsem odbočil od tematu ale fakt jak vidím Gude značku začíná mi nabíhat žilka :smich: :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20403
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Pásová pila na kov

#1112 Nový příspěvek od vitex »

Po konzultaci s Frantou.cz jsem koupil Güde.S tím,že dám nová kluzná ložiska na čepy naklápění.Dodneška jsem je neudělal a zeťák na tu brusku nedá dopustit.Nemám na ni sahat.Tak nevím. :-/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13273
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová pila na kov

#1113 Nový příspěvek od Čárls »

No tak to já asi měl smolíka Víťo :-/ Pokud ti fungujou je dobře mě prostě ne tak jak by měli hoodně sem tu brusku musel upravit aby fungovala jak měla ale stejně pravou a levou stranu na řetězu musím doměřovat ono by to i šlo ale pak bych to na1,1 a1,3 nebi1,5 vodícího článku musel přestavovat to stisknutí vodícího članku řetězu je blbě udělaný a ty brusky co to maj dobře udělaný zas stojí nesmysl takže sem se s tím smířil a používám ji jen když chytnu šutr zadřený v kůře to předtím byl kompresor a jen sem dovez dom zapojil hromada jisker a konečná byl z kamenýho krámu tak sem jej okamžitě odvezl z5 vratili prachy a šel do az techniky tam mi nabidli jiný značky sestavili a odzkoušeli aten mi doma mká dodnes já ho sice zapnu tak 3x do roka ale prostě funguje
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

jean
Příspěvky: 3116
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Pásová pila na kov

#1114 Nový příspěvek od jean »

Osobne tiez gude neznasam a to mam cinskych verkov plnu dielnu. Ale gude nikdy nesmelo do baraku :typek:

Aj ta lidl pasova pila je dost strasna, ale stoji tak srandovne peniaze, ze sa mi uz prakticky zaplatila. Mam tri a len jedna je slusna, dokonca reze s origo pasom.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20923
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#1115 Nový příspěvek od ota »

No já jsem si jednou koupil motor z centrály Gude. Když jsem ho objevil přemýšlel jsem velmi, jestli ho mám vzít nebo ne. Až když jsem ho postavil na váhu a on měl i s rámem asi 15 kg a násobek x 10Kč/kg, vzal jsem ho. Tedy novej spalovací čtyřtaktní Gude motor za 150 Kč. Novej je tím, že u mě ještě nebyl, tak je novej. :vysmech: Měl zjebaný startování. Taková pacička uvnitř byla zlomená. Napsal jsem nějakému prodejci v zastoupení Gude a on mě požádal o pár čumkaret. Bohužel typ jsem nikde neobjevil. Po shlédnutí prodejcem mejch čumkarte napsal ,,odpovídá tomu tento typ" a poslal mi čumkartu zase on. Zakoupil jsem ho a nasadil jak prdel na hrnec. Zatáhl párkrát a motor kupodivu běží jako fík. I benzin v nádrži byl. Akorát jsem ho napasoval ke špalíkovači a je slabej. Když tam strčím tlustší klacek chcípne. Není na takovej záběr stavěnej.
Jinak moje pásovka už řeže dále o 106. Někdy 5 ledna jsem se stavil u převiječe motorů. Vzal jsem mu ho ukázat. A pán minulej tejden jsem jeden dělal stejnej. Nechej ho tady. Akorát mi zavolej kterým směrem se má točit. Takže 5.1 jsem ho tam dal a 8.1 byl motor hotov. Pán mi navinul silnější a dal i silnější kondík. Prej aby to trochu vydrželo. Ventylátor vzadu místo vrtulky motoru co mám jsem napojil přímo na kablík přívodu. Tedy strčím do zdi vidlici a sepne to dva motorky chlazení. U motoru a u převodovky. No a už to zase řeže jak má. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15867
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#1116 Nový příspěvek od oco13 »

Ani ja som Gude neriešil nikdy, ale na Svarfore ju niekto odporúčal tak som to riskol. A reže dobre, je to rovnaká čína ako kompresor Sepach, vrtačka Holzman, albo plazma Lidl všetko funguje. Ja to mam ako hobby, takže to reže a vrtá raz za týždeň.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20923
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#1117 Nový příspěvek od ota »

Kurňa pěkná pásovka za pár šušňů!! Kdo scháníte dospělou pásovku a kvalitním řezem, tady jedna je za 20 000 Kč! Což je velmi dobrá cena u tohodle Bomara Ergo. 8) No snad to není kachna! Jesli ne, tak jednejte dneska bude pryč!
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1822422 ... na-kov.php

Zetor15
Příspěvky: 888
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Pásová pila na kov

#1118 Nový příspěvek od Zetor15 »

Presne tuhle mam akrat se snekovou prevodovkou a muzu rict ze funguje perfektne jedine co za roky odeslo bylo cerpadlo emulze.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20923
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#1119 Nový příspěvek od ota »

Ve firmě máme dvě. Něco jsem se na nich nařezal. Hrozná výhoda při řezání profilů je ten posouvací svěrák. Ušetří to manipulace s materiálem. U nás třeba s U profilama i 10m dlouhejma. Jo to čerpadlo emulze min 3x odešlo. A ještě jsem opravoval kola. Jenže u nás jdou tuny a tuny materiálu přez pásovky. A kdo má ruce, ten řeže co najde. :smich:

Zetor15
Příspěvky: 888
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Pásová pila na kov

#1120 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak u toho puvodniho cerpadla byl zasadni problem ze bylo celo ponorene a prosakla dovnit emulze ja ho menil za dvoufazove kde je motor nad emulzi ale je konstrukcne plne ponorne a od te doby klid navic ma i o neco vedsi litraz tak lip oplachuje pas od spon

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20923
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#1121 Nový příspěvek od ota »

Tak další pěkná nezničená pásovka za dobrou cenu! Nějak se teď objevují na prodej. Kdo ví. Bomar 275 Ergo za 25000 Kč! A je k ní 17 pásů navíc! Kousínek o Víťi! 8)
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1823593 ... -bomar.php

Zetor15
Příspěvky: 888
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Pásová pila na kov

#1122 Nový příspěvek od Zetor15 »

Paradni akorat docela porezanej sverak.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20923
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#1123 Nový příspěvek od ota »

To máme v práci taky. Tam je problém toho koncovýho vypinače při dojetí pásu dolů. Je tam štelovací doraz. A ten koncák se posune a pila dojede na doraz a pás se nevypne. Tedy obsluha místo aby přizvedla koncák, tak jednodušeji klíčem stočí fous ten šroubovací doraz s kontramatkou. A pás se vypne. Ale zařízne do těla svěráku. Kolikrát jsem v práci ten koncák a doraz upravoval aby pás nesjel až do svěráku. Jde to, ale musí se to oboje poštelovat.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#1124 Nový příspěvek od fajlla »

jj Ota má pravdu je to o lidech a chtění to udělat. Já mám na všech pilách ty spodky svěráku vyměnitelné. Jelikož všechny pili aby dořízly musejí zajed až pod. Jsou tak konstruované.

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Pásová pila na kov

#1125 Nový příspěvek od jojo7011 »

Na mojej pile je ramenno konstruovane tak, ze sa otaca naraz so zakladnou zveraka. Cize pilovy pas dosada vzdy na jedno a to iste miesto. Nikde nemam nic zarezane. Ale najdu sa aj taky co sa im to aj napriek vsetkej snahe konstrukterov podari :pohlavek:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“