Pásová pila na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pásová pila na kov

#1006 Nový příspěvek od Fizz »

Podepřít to musíš i na druhé straně než je svěrák, tohle se musí při řezání odchylovat.

Ocisti kola.

Nerezej gravitačně ale rukou o zrochu méně než ti ide samo, pojud vidíš že to má snahu podřezávat odlehči pilu řez se srovná odlehčenou ji podržíš dokud hloubka rovneho řezu nebude aspoň pár mm pod úroveň místa kde to začalo podřezávat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Karel Dezort
Příspěvky: 48
Registrován: úte kvě 01, 2018 12:49 pm
Bydliště: Mýto v Čechách

Re: Pásová pila na kov

#1007 Nový příspěvek od Karel Dezort »

Tak dneska jsem si privez novou hračku na montáže, je to pilous 130 mobil, byl ještě za krásnou cenu 25 500. Hřích ho nevzit. Už jsem zkoušel řezat a paráda.
Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová pila na kov

#1008 Nový příspěvek od Britt »

Pilous je dobrá značka, ale ta cena. Asi jsem měl štěstí na dobrej kus, ale ta moje čajna řeže jako z praku.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#1009 Nový příspěvek od ota »

Kluci už jsem to tu někde dřív psal. Pilous je dobrá značka to ano. Ale řezal jsem na něm na větší prořezu. Asi 250 mm. Od funglovky pila ve firmě. Pak přivezli staršího Bomara a Pilous stál v koutě. Ten Bomar měl pár vychytávek a bylo to lepší řezání na něm. Nešlo o rychlost ani o kvalitu řezu. Ale spíš o ergonomii a přístup k ovládycím prvkům. Třeba Pilous byl vyžší a za jedno se tam blbě dávaly těžší kusy a bylo špatně vidět třeba na rysku, když se řezalo atyp. Bylo by toho asi víc. No nadoma každá pila dobrá když řeže. Mám taky malou Promu a nemůžu na ní říct jedno špatný slovo a to že už pár tun pořízla. Tuhle jsem nabízel sousedovi prasklé pásy aby si vyrobil plátky do ruční pilky. Řezal jsem něco a on kurva ta pila bere! Co to máš za výrobce plátků? No a já že vlastní výroba z prasklejch pásu z pásovky. Chceš taky? A ukázal jsem nahoru na regál kde mám asi 35 prasklejch pásů. A on že kde jsi ty pásy vzal? No všechny jsem je přetrhnul doma na tomhle tintítku! Teď řežu o něco míň, kupují materiál už nařezanej od firmy na míru. A paráda, kvalitně nařezáno, někdo tam u toho přemýšlí a vidí že se to obrábí, tak automaticky dává přídavky tak akorát.
No Jardo mě se třeba nepoštěstí vypláznout takovou raketu za pásovku! To bych já starý vrtkoleno nadal. :vysmech:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová pila na kov

#1010 Nový příspěvek od Britt »

Já vím, že jsi strýček Skrblík a Harpagon je proti tobě marnotratník. :smich: :smich:
Pojedeš zítra na burzu?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#1011 Nový příspěvek od ota »

Když ráno vstanu a nebude pršet, tak jedu. Ale kdyby pršelo, tak budu asi doma. Byla by to tam v dešti bída. I soused naložil jen auto drobnostma.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Pásová pila na kov

#1012 Nový příspěvek od honzauta »

Já jsem před pár lety kupoval pásovku Pegas Gonda s prořezem asi 275 mm, bylo to v akci s podmínkou nákupu asi 20 pásů. Nakonec jsem to usmlouval na 10 pásů. Jeden jsem nasadil a od té doby řežu a řežu a řežu již cca 5 let, samozřejmě, že ne každý den, ale pás drží, pořád ho mám napnutý, jen jsem pár zubů vylámal, když se materiál uvolnil ze svěráku.....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová pila na kov

#1013 Nový příspěvek od Britt »

Já jsem zkusil pásy od Wikuse a ty mi praskaly. Pak jsem koupil od Simondse a už 3 roky řežu jedním pásem. Mám jenom 125 prořez a hodně pomáhá chlazení, které jsem si dobastlil.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Pásová pila na kov

#1014 Nový příspěvek od stanik84 »

Ono hodně záleží, jak jsou velký oběžný kola. Čím větší, tím méně se pás ohýbá a nepraská. Od té doby, co jsem přivezl tu velkou pilu, tak mi žádný nepraskl... Kola má cca. 500 mm. Na ty traverzy je to paráda. Uřízne přes 500, samo že na výšku né tolik. Ale za 16000 (800kg x 20 za kilo - odprodej z firmy) jsem to nějak neřešil. I když je to kráva velká. Má hydro upínání, zapnu do řezu a automaticky se zavře svěrák. Ten můžu nastavit přes pojišťovák... hydro zvedání a spouštění ramene.
https://www.youtube.com/watch?v=h-xXz8Zh4rs

Nejlepší na ní je, že to má variátor na změnu otáček...

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#1015 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Kluci mám doma na to takové domácí žvýkání :smich: pásovou pilu Bomar STG 150. A teď mě začla nějak hodně podřezávat :-/ Vždy to bylo v toleranci, ale ted jsem řezal plocháč 30x100mm a to bylo jak bosák salám. Podřízlé a ještě ke všemu do oblouku :)
Takže buď si myslím že může být špatný pás (už teda huř řeže a v jednom místě je cítit že škočí vždy) Takže prvně koupím nový a vyzkouším, pak bych asi řešil dál. Až budu starý vyndávat zkusim vzít za oběžný kola jestli nemají vůli. No a pak ty vodící kostky dvě. Jsou tam takové malé ložiska a nějaké tvrdokovové plátky co jsem koukal po internetu. Stálo by za to je třeba dát nové? Nemám s tím zkušenosti vubec. A ještě řežu teda bez chlazení, protože se řežě opravdu málo a sem tam.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Pásová pila na kov

#1016 Nový příspěvek od Chose11 »

A co vodítka pásu, nejsou už po smrti? Já znám jen Pilouse, co jsem nedávno koupil a generálkoval, tam jsou vodítka z tvrdokovu a je důležité je mít v pořádku.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#1017 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No jasný to jsem právě myslel o tom tvrdokovu jsem psal. Ale nevím jak na tom poznám že jsou v řiti? Ten pás by v tom uložení vodícím neměl mít asi žadnou vuli? Zkusím to rozdělat až sundám pás. Jen mám strach jestli tím nemůžu uplně něco rozštelovat když povolím to uložení vedení pásu? Abych s tím pak nemusel ject do Brna k panoj Bomaroj nebo kde to je.... :vysmech:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Pásová pila na kov

#1018 Nový příspěvek od Chose11 »

Ján myslím že je to vesměs všechno na jedno brdo, ty vodítka jsou zásadní pro přesné řezání, takže si myslím že je asi nebudeš mít v kondici. Já postupoval podle tohodle videa a raději zainvestoval.

Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pásová pila na kov

#1019 Nový příspěvek od mufik »

Nejdřív vyměň pás za nový a až když bude podřezávat tak seřídit vodítka.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Pásová pila na kov

#1020 Nový příspěvek od vitex »

Přesně jak píše Mufík,na nic nesahej a vyměň pás.Já mám Bomara už 30 let a neměnil jsem ložiska a neseřizoval vodítka.Jo a Míšo,mám v Bomaru známýho servisáka,tak v nejhorším případě můžu pomoct.Ale nezneužívám jej.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“