Pásová pila na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Pásová pila na kov

#631 Nový příspěvek od jafi »

[quote="jojo7011"]

po dvoch mesiacoch?
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Pásová pila na kov

#632 Nový příspěvek od jojo7011 »

Po 10tich sekundach :tyty:

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pásová pila na kov

#633 Nový příspěvek od mufik »

Musíš najít seřizovací šroub na kladku, mám Bomar takže nevím přesně kde by na Pegas měl být.Pokud ale řeže po výměně pásu dobře tak bych do toho ani nevrtal, můj Bomar má nařezáno cca 16 000 hodin a do vodítek jsem nemusel ani šáhnout.Odcházejí ložiska před vodítkama, ty už jsem měnil asi 2x a taky ložisko v napínací kladce, to už jsem taky měnil.V zásadě je třeba používat na každý materiál a profil odpovídající pás, přehození pásu je cca 3min, ušetří to spoustu peněz.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Peto2307
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 31, 2016 6:12 pm
Bydliště: Handlová

Re: Pásová pila na kov

#634 Nový příspěvek od Peto2307 »

Som toho istého názoru pokiaľ šľape radšej sa nešprtať. Možno ložisko v kladke budem v najbližšej dobe musieť vymeniť lebo som skúšal a má vôlu ale minimálnu. Volal som do pegasu ohľadom náhradných dielov a za tie tvrdo kovové vodíka chcú 200eur reku ich do zálohy kúpim posledne majú a už ich nevyrábajú keďže to je stará píla. Každopádne ďakujem za informácie a pomoc

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Pásová pila na kov

#635 Nový příspěvek od jafi »

My mame Bomara pomaly treti rok a ani naznak nejakej poruchy. Známi mal starsieho Way-a ten si fakcil jedna radost, potom ho predal a kupil pilousa- a ten popisovany problem. Druha firma v Martine presne to iste- pasy brali od renomovaných dodavatelov.
Toto proste nemoze robit nova masina na ktorej sa reze prilezitostne.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#636 Nový příspěvek od fajlla »

Já mám na firmě také Pegas Gonda ale 340. A žádné štelovaní na naklonění kladek(oběžných kol) tam nemám. Můžu štelovat pouze náklon a výšku těch tvrdo-kovových vodítek. Zkus také vůli v ložiskách. Tam to kolikrát dělá hodně.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová pila na kov

#637 Nový příspěvek od Britt »

Já mám pásovku made in china a štelování kladky tam mám.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Pásová pila na kov

#638 Nový příspěvek od jojo7011 »

to jafi: Ani v Bomare ani v Pilouse nemozu zodpovedat za nekvalifikovanu obsluhu stroja. Novy stroj by na mieste u zakaznika mal nastavit a vyskolit obsluhu a spojazdnit predajca. Mna predajca pri dovezeni pily co som kupoval isiel skolit. Ked zistil, ze ja skolim jeho tak to vzdal. Na moje odporucanie predal rovnaku pilu ako mam ja k ocovi do prace. Samozrejme, ze iba zlozil pilu na zem a zmizol. Ziadne skolenie obsluhy. Ta banda alkoholikov co pije prvu ligu ukotvila pilu o zem, zapojili elektriku, naliali emulziu, vymenili pas na nerez a hura do reznia. Asi po tyzdni som sa na tu pilu prisiel pozriet, kedze uz bola novsej generacie ako ta moja. Naskytol sa mi pohlad podobny tomu tvojmu. Z boku vyrezena polkruhova diera do plechoveho krytu a pas v kockach bezal asi 1mm po vrchnych kladkach. Proste debily. Len nandavali ze zvaraci sa na nich hnevaju, ze musia vyvarat aj 3mm medzery ako podrezuje a ze ta 20rocna Bomarka bola lepsia. Tak som im ukazal, nastavil a vysvetlil ze co a ako. Pila hned nadherne rezala. Prisiel som asi o 2 mesiace a hadaj co som videl? Este vacsiu dieru v kryte. To nema vyznam. Asi pred kazdym zapnutim pily, by mali fukat do dregera a robit IQ testy.

A len tak mimochodom Pilous je oproti Bomaru o ligu vyssie. Uz len taka malickost, ze sa nepochcava ako Bomar. Pilousky su viac vymakane, lepsie vymyslene.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Pásová pila na kov

#639 Nový příspěvek od vitex »

Přesto,že jsem Ti nabídl radu od servisáků jsi proto nic neudělal.Tak jsem to prodiskutoval s kolegou sám.Každá pila od Gondy má seřízení náklonu předního vodícího kola,dle roku výroby.Někde se podkládá celá deska,někde jsou stavěcí šrouby.Po seřízení s vůlemi,jak popsal kolega mufík,se doseřídí s minimálními vůlemi vodítka.Ale před tímto se musí přední část odkrytovat. Stačí?

Peto2307
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 31, 2016 6:12 pm
Bydliště: Handlová

Re: Pásová pila na kov

#640 Nový příspěvek od Peto2307 »

Myslel som ze keď ste napísali zlatý bomar a pilous reku to pre vás skončilo. Keďže mám 27 rokov a nemám vôbec nikoho kto by mi ohľadom strojov poradil a v knihách sú fajn veci ale ohľadom píly nemám nič takže som vďačný za každú radu ktorá má niekde posúva a teším sa z vašich odpovedí lebo kopec nových informácií ktoré mi pomáhajú. Ešte otázka keď budem meniť ložisko v tej španovaciej kladke treba nanovo nastaviť odklon alebo to není treba? Ten odklon sa šteluje pokiaľ nevznikne medzi kladkou a pásom tá udávaná medzera? Aký tam je postup načo si dať pozor.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Pásová pila na kov

#641 Nový příspěvek od vitex »

Před seřízením vyměň ložiska,další můžeme konzultovat s bývalým montérem těchto strojů.Po odkrytování udělej fotky.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Pásová pila na kov

#642 Nový příspěvek od jafi »

to: jojo7011
nie nie, nieje to normalne, aby pasovka toto robila, predsa musia robit stroje, ktore su blbovzdorne. Na nasej Bomarke bol vymeneny pas asi cca 30x a to ho menil, kto prisiel a vobec k takymto incidentom nedoslo. Takze problem musi byt niekde inde. Jedine k Bomarke by som mal jedinu vyhradu a to je, ze by mohla byt vyssia.
Ked sme riesili nakup novej pasovky, tak som to riesil tu na fore s jednym kolegom. My sme chceli Pilousa a prave on mi hovoril ( s peknymi odovodneniami vsetky za a proti). Odporucil nam Bomara a naozaj nemozem povedat zleho slova.
S tym, ze Pilous je na lepsej urovni, no neviem, povedal by som, ze ani nie.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Pásová pila na kov

#643 Nový příspěvek od jojo7011 »

Chudak pila :'(

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#644 Nový příspěvek od oco13 »

Jojo - len všeobecne ku strojom. Naše linky sú prešpikované snímačmi senzormi a kamerami. Keď technologom argumentujeme že je to zbytočné, tak nás usadia s tým , že linka musí robiť na 100% aj keby ju obsluhoval šimpanz. Takže to nastavovanie pásu po výmene ja osobne vnímam ak velký prešlap výrobcu.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pásová pila na kov

#645 Nový příspěvek od mufik »

Ale nic nastavovat nemusíš, napneš a řežeš.Příčina že pila řeže špatně je jenom a jenom obsluha která např. řeže jemným ozubením plný materiál, protože se nechce vyměnit pás a očeše zuby.Nebo najede rychle do řezu, vylomí zub a řeže tak dlouho dokud pás nezačne padat protože za prvním zubem následují další až rameno skáče jak na hopsalce.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“