Pneumatický utahovák

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Pneumatický utahovák

#16 Nový příspěvek od peny »

:D :D to je zaklad, ja mam orlik jednovalec dava nejakych 14 kubikov a rozmyslam zeby som nejaky utahovak kupil, len vsetky maju pisany prevadzkovy tlak 6,3 moj kompresor uz vtedy vypina, takze nevies ako to pojde na nejakych 5 bar? samozrejme iba na domace pouzitie sem tam kolesa na aute a pod.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Pneumatický utahovák

#17 Nový příspěvek od JARDY »

To jste mně chlapci uklidnili,dokonce života budu manuelos ,ale ušetřili jste mi pár stokorun.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Pneumatický utahovák

#18 Nový příspěvek od peny »

tych 160l/min je asi fakt malo , nejaky kvalitnejsi utahovak by mozno siel len tam je cena uz inde..., cim lacnejsi (a horsi )tym ma vacsiu spotrebu vzduchu

k tomu tlaku nikto neporadi?

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Pneumatický utahovák

#19 Nový příspěvek od peny »

tak nakoniec som kupil tento
http://www.remab.sk/product/sk/Pneumati ... ol-8865012

zatial som ho velmi neskusal, ale koleso na aute povoli :smich:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Pneumatický utahovák

#20 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Jak je vyřešeno nastavení momentu? Pro utahování kol je cca kolem 100Nm a všechny utahováky mají přes 350.
Jde to nastavit?

Je fakt,že než pneumatickej,by mě spíš zajímal elektrickej.Nějaká zkušenost s elektrickým?

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Pneumatický utahovák

#21 Nový příspěvek od pepa.traktor »

mám elektrický narex a už nemá takovou sílu ale povolit trhákem a na vytočení to stačí ,po té jsem koupil vurta kvůli spotřebě vzduchu je vše přesněji vyrobený a proto méně vzduchu jinak mi mechanik doporučoval zmíněneho wurt,facom,berner to jsou fakt slušné mašinky ale cena trošku jinde :'(

vzduchový má většinou stupně momentu já mám 4 a P,L chod a občas přimáznout olejem a mám ho několik let a nemám problém :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Tomas6
Příspěvky: 5402
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Pneumatický utahovák

#22 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak ten extol je věrná kopie usagu co jsme měli v práci.Ta byla supr....Ta měla sílu jako bejk.dvojté kladivo...Ta urvala kde co.
Ta od Gude je to samý jak všechno jinačí stejného tvaru ve stejném kufru.Tu mám doma a už cosi odšroubovala,ale je slabší.Kola dotažené na 140NM a trochu po půl roku zalehnuté nepovolí.Ale je to noname čína.

Elektro utahovačky sou dobré.Měl jsem párkrát tu čest si někam na stavbu půjčit,ale sou těžké a drahé...Pneumatická je výrazně lepší.
Na domácí žvýkání kolem osobáku stačí i ta čína.Něco vydrží,pokud je to jen občas a trochu.Na traktor a podobné bych asi připlatil a koupil něco alespoň trochu značkového.Wurth má celkem faj za fajn ceny.A v robotě nám už jedna co stálal kolem 3000 slouží už 3 roky a to jede denně(autoservis,pneuservis)
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Pneumatický utahovák

#23 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Váš názor na to,jestli kompresor http://centrum-naradi.cz/katalog/schepp ... 906103921/
utáhne tenhle utahovák http://www.stavbaeu.cz/naradi/extol/ele ... vy-8865012
160 vs. 113l/min
Zajímalo by mě,jestli je ten kompresor schopen dodávat těch deklarovaných 160l/min nějakou delší dobu,nebo třeba půl minuty a pak nebude stíhat,nebo třeba jen při určitým tlaku.

Upozorňuju,že to budu potřebovat semtam,žádnej 12tihodinovej záhul

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Pneumatický utahovák

#24 Nový příspěvek od peny »

podla mna to nepojde :( tych 24 litrov vzduchu je strasne malo, keby ma aspon 50 lit vzduchojem tak snad hej

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Pneumatický utahovák

#25 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

I kdyby byl s větším vzduchojemem,tak by ho ten kompresor asi nestíhal plnit...
Asi by to chtělo dvoupíst

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Pneumatický utahovák

#26 Nový příspěvek od romus145 »

Kup nejaky stary kompresor za 5ku a mas vystarane
Věrný člen agresorů.com

J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatický utahovák

#27 Nový příspěvek od J.Pucera »

Zdravím!
Nechtělo se mi zakládat nové téma. Tak se optám tady. Chci si pořídit přímou vzduchovou brusku. Nechci nějakej šmejd z aukra za 500 ale zase nechci za to dát 2 500 :) Tak něco cenově přívětivého na občas práci. Ale nevyznám se ve značkách vzduchového nářadí a taky nevím na které parametry koukat :-/ Napadla mi bruska od firmy YATO
http://www.nakupka.cz/vyrobek/bruska-ya ... n-yt-0965/
http://www.nakupka.cz/vyrobek/bruska-ya ... in-yt-0963

Jinač kompresor mám Orlík jednovál, vzdušník 150l, max tlak zatím 8 atm, ale budu to stahovat na 7,5 asi..
Děkuji za postřehy!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatický utahovák

#28 Nový příspěvek od Atlan »

Taka bruska zere neskutočne vzduchu, ked som tym vybrusoval kompresor bezal non stop. To chce dvojvalec kompresor nepises kolko litrov ti da kompresor. Pocitaj stym ze budes stat a cakat kym dotlakuje
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatický utahovák

#29 Nový příspěvek od J.Pucera »

Tam píšou 113 l/min Rázový utahováky berou víc ne? Mě jde o občasný přešmrdlání svaru, kde se nedostanu flexou.. nějaká to hraní.. nebo raději vzít eletrickou? :zapomel:
Na ten udaj se podívám..

zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Pneumatický utahovák

#30 Nový příspěvek od zbynek_ »

myky píše:Dvouválec z V3S-ky a k tomu dva vzduchojemy.
Zdravím....já chtěl taky vymontovat kompresor z v3s ale on byl nečekaně součástí bloku motoru takže to nešlo. :prace: Vrtá mi hlavou jak to máš řešené? to jsi udělal novou skřín? nebo dělali i samostatné kompresory u v3s?

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“