Vzduchová stříkací pistole

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Kompresor - jaká stříkací pistole?

#1 Nový příspěvek od Tom »

Pánové, prosím Vás o radu.
Mám doma kompresor, technické údaje (to co jsem na něm vyčetl jsou níže), a potřeboval bych k němu koupit stříkací pistoli. Díval jsem se v Hornbachu, a byly tam od 900 do 2700. Nepotřebuju nejlepší, ale zas aby to nebyl nějaký šunt, chci s tím stříkat Svobodu, tak ať to jako veterán nějak vypadá. V jaké cenové kategorii by jste mi radili pistol koupit? Na co si mám dát při výběru pozor, nebo podle čeho mám vybírat?

Technické údaje kompresoru:
NUAIR HP 2 (koupeno v Baumaxu minulý rok)
LT. 50 (asi objem zásobníku)
2850 U/min
250/10/50
ISOL. B
IP 20
uF 35
cos (fí) 0,85

Nevím co který údaj znamená, tak jsem radši opsal vše.
Tak prosím poraďte ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#2 Nový příspěvek od dolls »

Ahoj, řeknu moje skušenosti s lakováním.....Taky jsem si koupil kompresor(50l), protože jsme chtěli lakovat traktor, a já jsem si chtěl lakovat nárazníky na auto-koupil jsem barvu(mám metlu-báze+klarlak), k tomu plnič. Doma byla pistole stará kovofiniška, tou jsme stříkly plnič-pořádně nalili a pak přišlo broušení-nejhorší na celém lakování smirek 800 pod vodu a půl dne práce. No a potom měl přijít na řadu konečně lak. Mezitím jsem si koupil ke kompresoru nějaký příslušenství-kde byla i pistol, prostě celá sada vyšla asi na 900. No tak jsme si řekli že to skusíme láknout tou levnou noname pistolí z tý sady. No a protože jsem s lakováním neměl skušenosti a bál jsem se že si skazím tu dřinu s broušením podkladu, tak to lakoval táta kterej si dřív nějaký to auto nalakoval, no a nárazníky vypadají nakonec docela dobře, někde sice je stejkanec, ale pomeranč se nekonal.
Co z toho plyne....nezáleží až tak na pistoli, ani kompresoru, ale na umění. Asi nejdůležitější je příprava právě pod výsledný "lak", jak se ošidí podklad může být dobrá pistole ale když se udělá špatně podklad tak lak všechno ukáže. U lakování prostě všechno souvisí se vším-vybavení, materiál, skušenosti.
Záleží na tobě jak se k tomu postavíš, jestli lakovat umíš, a pohraješ si s tím, kup si už nějakou lepší pistol. Ale jinak asi nemá cenu utrácet za pistol a pak to lakovat někde venku kde ti na to nalítá milion much a napadá bordel ze stromů.
Ono to lakování není nic levnýho, co bych ti mohl doporučit ze skušeností z lakování tak-určitě se vyplatí na kompresor odlučovač, vlhkost je bordel, nepodcenit ten podklad-sebemenší odfláknutí ti ukáže právě ta výsledná "barva", odmašťovat a odmašťovat před každou vrstvou, no a lakovat aspoň v nějakém provizorním přístřešku, a nějakou lepší barvu,-syntetika není špatná, dost odstínů na výběr, ale......lepší jsou akryly, lepší schnutí, cena jiná než u syntetik.
K pistolím-mezi špičky patří Devilbiss, a SATA...odpovídají tomu teda i ty ceny ......k těm pistolím z hornbachů, obi atd....podle mě jen předražené číny, ale i s těmi se dá něco udělat .
No a jestli máš tak týden čas tak doporučiju pročíst http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... hilit=sata ...opravdu kvalitní názory a návody od zkušených lidí ;-)
Lakování je umění a stojí to peníze pokud to chceš pořádně, ale když tě to chytne je to 8) , přeju ti hodně štěstí ;-)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#3 Nový příspěvek od Tom »

Díky, takže asi budu volit nějakou střední cestu, něco kolem 1200 Kč, a budu se učit :smich: Původně jsem to chtěl dát do lakovny, ale nechci aby byl nalakovaný každý díl zvlášť, ten traktor pak tady nevypadá nejlépe... A pak zase když bych to stříkl celé na konci, a třeba by tam začlo někde téct, tak by mě to sralo, tak to zkusím sám. Alespoň motor a převodovku, plechy si nechám udělat prefíkem.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#4 Nový příspěvek od radas »

pokud nestříkáš často jde to v podstatě čímkoli . u těch levnějších se vydírá trn co ucpává barvu / nevím jak se přesně jmenuje / a potom jde barva šejdrem v rozdílné vrstvě. větší zádrhel je v přípravě vzduchu. stačí kapka vody nebo oleje a plocha zvlášť lesklá je v háji. doporučuji odlučovač a filtr. ale traktor nastříkáš i bez.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#5 Nový příspěvek od Tom »

Kam se ten odlučovač montuje? Nebo je to přímo v rámci pistole?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#6 Nový příspěvek od rezis »

Odlučovač je na cestě vzduchu před pistolí. Tedy pokud se používá vzduch jen na stříkání může být přimo na kompresoru. pokud používáš i jiné nářadí (račny, utahováky, brusky) tak tam je naopak přimazávač a pak to musíš mít rozdělano. Ony jsou ještě i sušičky vzdyuchu aby neobsahoval vlhkost, a ještě milion kravin. v tom odkazu to také probírají jak tlačí vzduch přes probraný koks a jaké mají fitry. Ale to bych neřešil....
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#7 Nový příspěvek od Tom »

No a musí se nějak zasahovat do konstrukce kompresoru, nebo to jen nějaký mezikus, který se dá místo hadice, a až na něho hadice? Kompresor je totiž na firmu, a podléhá různým předpisům, takže jestli bude potřeba něco na kompresoru rozhodit nebo něco takového, tak to nepřipadá v úvahu. Dá se ten odlučovač taky sehnat normálně v nějakém tom hypermarketu?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#8 Nový příspěvek od rezis »

To je kdekoli. Já mám třeba regulátor na rychlospojkách a střelím ho když je potřeba kdekoli mezi hadici a kompresor, mezi dvě hadice prostě kdekoli.
Tady máš základní
http://www.orlik.cz/cs/produkty.aspx?id=uj
A tady nějaké mňamky. Ceny raděj nezjišťuj :shock:
http://www.sata.de/index.php?id=filter&L=0
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#9 Nový příspěvek od Tom »

A kolik tak cca stojí ty základní?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#10 Nový příspěvek od AlexTc »


Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#11 Nový příspěvek od kenybz »

používám tento
http://www.akara.kvalitne.cz/tz_vice/rt4.htm
jeden maník používá jako jemný filtr a odlučovač oleje hasičak nacpaný hadrama a připojuje to enom při stříkání...dobré je za filtrem k pistoli respektive k pistoli mět samostatnů hadicu a na nic jiného ju nepoužívat zbytky oleja z pneunářadí nadělajů pěkný čurbes
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#12 Nový příspěvek od Tom »

Díky 8) po něčem se podívám. A na jaký tlak se tak má stříkat? O hustotě barvy jsem už něco přečetl, každý to dělá jinak, tak jsem si z toho vzal to, že to má být trošku hustší jak voda. Nebo snad ne?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#13 Nový příspěvek od kenybz »

no kdybys to bral tak samozřejmě ten bez toho přimazávání /myslím ty z aukra/
ale redukční ventil s manometrem by měl byt na tom kompresoru už namontovaný. akorát potřebuješ ten odkalovač...eště jsem si vzpoměl že kdosi používal jako zachycovač oleje nový palivový filtr co je na auto ..ten papír v tom filtru nasaje případné kapičky oleje a nepsustí je dál.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#14 Nový příspěvek od AlexTc »

Já stříkam na 2,5Bar a barvu ředím tak že po otevření plechovky to co chybí doleju ředidlem

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#15 Nový příspěvek od rezis »

Po garáži jsem natáhl rozvod vzduchu - neuvěřitelná pomoc. A v plastu za pár kaček a během chvilky. Už žádné tahání kopresoru někam.
Když potřebuji vzduch
Hadice v rychlospojce
Hadice v rychlospojce
Pokud potřebuji regulovaný tlak mám co jsem říkal
Regulátor na rychlospojkách
Regulátor na rychlospojkách
Na vzduchovém nářadí které se musí mazat máme přimazávače
Přimazávač na račně
Přimazávač na račně
A tady je odlučovač s atomatickým odpouštěním kondezátu a regulátorem ( na plazmě)
Odlučovač + regulátor
Odlučovač + regulátor
Co se tlaku a hustoty týče záleží na spoustě věcí, krom jiného na průměru trysky.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“