Vzduchová stříkací pistole

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6326
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Vzduchová stříkací pistole

#76 Nový příspěvek od fikejz »

Podobný řešení mě napadlo hned na začátku, jen jsem ti ho nechtěl cpát, protože si evidentně toužil zvítězit nad hmotou.
Inu, vždycky to nedopadne, ale snažil ses 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pavel sk
Příspěvky: 12906
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vzduchová stříkací pistole

#77 Nový příspěvek od pavel sk »

Kompresor mas nastaveny na aky tlak???

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2752
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Vzduchová stříkací pistole

#78 Nový příspěvek od Killer Koly »

jestli myslis vystup, tak to bylo podle pistole, nejakych 3,5bar, ale nepomahala zadna zmena. tahle nova ma predepsany tlak 3,8bar

fikejz: puvodne jsem chtel zvitezit nad poruchou, ale kdyz to neslo jinak :D
ono by to asi tak dopadlo uz davno, ale chtel jsem aspon vedet, kde je chyba, treba pro priste a pro ostatni.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Vzduchová stříkací pistole

#79 Nový příspěvek od Brendak »

Koupil jsem plastovou nádobku na stříkací pistoli místo hliníkové. V budoucnu se snad dostanu k nastříkání spodku vozíku za traktor a hliníková nádobka měla víčko bez závitu. Takže úplně netěsnilo a při náklonu pistole nahoru se mohlo i otevřít. Bylo ale třeba udělat redukci z vnitřního závitu M16 na vnitřní závit M14. A to mají oba závity myslím jemné stoupání. Do nádobky pasoval mosazný kohoutek z nádrže traktoru a do pistole mosazný závit z původní hliníkové nádobky. Po vrtání a broušení se závit z kohoutku a nádobky ještě za pomocí lepidla na závity slisovaly. Snad to bude držet.

https://photos.app.goo.gl/AoJ31imdSMHWnJRJ8

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20974
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vzduchová stříkací pistole

#80 Nový příspěvek od ota »

Jo ty nádobky jen na namáčknutí stojeji za prd. Když jsem stříkal naší 3,5 t valník otevřela se mi a trochu jsem si polil nohavici a boty. Naštěstí jsem měl kombinezu na stříkání. Ale pak jsem se lepil. A ubylo i trochu barvy zbytečně.
V kovošrotě se občas válí pistole. Už jsem si donesl takovou tu malou s kterou stříkám nejraději. Akorát u ní někdo přejel nádobku. Ale navadí zbytek v pořádku a je uplně stejná jak ta moje. U té malé mám taky šroubovací nádobku. Jedinej problém je, pamatovat si to a to víčko utahovat jen málo s citem. Taky se mi už stalo když jsem stříkal 9 t valník došla mi barva a já šrouboval víčko ven a koukal při tom kde mám ještě stříkat a vyšrouboval jsem si tu nádobku celou z pistole. To víčko bylo dost utažený a závit v pistoli skrz ten O kroužek ne a vyšrouboval jsem to celé a to se ví, že mi ta nádobka odpadla a žbluňkla do škopíku s barvou. Než jsem našel něco na vylovení byla celá zblemtaná. Ono to neva, vypral jsem ji v troše ředidla které pak spotřeboval. Ale zdrželo mě to. Musím na to pořát při povolování dávat pozor.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Vzduchová stříkací pistole

#81 Nový příspěvek od Brendak »

Taky tam mám okroužek. Tak snad nedopadnu stejně. :)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6660
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Vzduchová stříkací pistole

#82 Nový příspěvek od Lukashil »

Ja jsem kdysi koupil takovou strasne.divnou pistoli se spodni nadobkou. Nadobka se dava na bajonet, vytahalo se trochu tesneni a vzdycky je zcintana od barvy.

Asi budu muset koupit nejakou normalni
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20974
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vzduchová stříkací pistole

#83 Nový příspěvek od ota »

Kámoš lakýrník říká ,,spodovka" a ta s nádobkou nahoře ,,vrchovka". Kdysi jsem dostal od lakýry ve firmě spodovku Kovofiniš. Jenže má trysku jako tryskáč. Spotřeba barvy enormní. Stříkal jsem s ní cosi doma a lakýra přijel ke mě a kouká na mě a ,,vezmi si nedéravý holiny a našlapej tuhle spodovku hluboko do hnoje"! To čím stříkáš je na hektary a barvy kýble". Kpupil jsem si pak na burze v Chotusicích asi za 350 Kč tu prťavku pistolku. Dneska jsem s ní zrovna střikal samozákladovací polyuretan. Namíchal jsem si do víčka od spreje asi 1/3 obsahu toho víčka, nalil do pustole a strilal držáky na světla. Vyšlo mi to na 3x z obou stran a ještě v nadobce bylo. Tedy jsem to vystrikal na vedle stojící násypku na pásovém dopravniku. Jde nastavit mnozství barvy i vzduchu a ani to nepráší kolem. Spokojenost. Koupil jsem si ještě jednu stejnou větší pistoly. Třeba když stříkám valník nebo šasy vozu, aby to odsejpalo. Ale traktor jsem střikal tím prckem. Šetří to barvu. 8)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6660
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Vzduchová stříkací pistole

#84 Nový příspěvek od Lukashil »

No me ta spodovka na kapotu z 30tky vypotrebovala plechovku na jednu vrstvu (0,6l) stetcem to vychazelo stejne
Stydím se za tuto zem

Sadra17
Příspěvky: 6148
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vzduchová stříkací pistole

#85 Nový příspěvek od Sadra17 »

:shock: :shock: :shock: to je hrozný množství, pokud vezmu kapotu a boky na uř1 mělo by stačit třetina
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6660
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Vzduchová stříkací pistole

#86 Nový příspěvek od Lukashil »

To nemohu posoudit. Byla to obyc syntetika
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20974
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vzduchová stříkací pistole

#87 Nový příspěvek od ota »

Ježiši stříkáš syntetikou kapotu? Jen jako nouzovku, nebo proč? To jen aby to mělo barvu? Doufám, že Jsi neměl opískovanou pěknou kapotu. Jen nějakej ,,kus" a tak Jsi ho šmejknul syntetikou.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6660
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Vzduchová stříkací pistole

#88 Nový příspěvek od Lukashil »

Opiskovany to bylo, ale ani jsem to nekitoval a "dira nedira uz se natira"
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7965
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Vzduchová stříkací pistole

#89 Nový příspěvek od Chose11 »

Ota má pravdu, to je zbytečná práce, syntetika brzy vybledne, začne praskat a pak se loupat, škoda veškeré práce předtím.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6660
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Vzduchová stříkací pistole

#90 Nový příspěvek od Lukashil »

Zatim mi musim zaklepat na vsem dlouha leta drzi a snad krome cervene barvy pouze zmatni, jen na vibrace asi moc neni, z kultivatoru zmizi po sezone
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“