Vzduchová stříkací pistole

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#16 Nový příspěvek od Tom »

Rezisi, ty vaše rozvody vzduchu jsem viděl, je to fakt špica 8) My kompresor používáme jen na čištění (ofoukání sekaček od trávy) nebo dofoukání kol. To je vše. Teď s tím chci rozjet i to stříkání, v malém, omezeném množství, ale když už se do něčeho pustím, tak ať to stojí za to.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#17 Nový příspěvek od Petr 55 »

Moje zkušenosti s lakováním jsou takové, že kompresor s motorem 1.5KW a s nádrží 20l, nestačí zásobovat běžnou stříkací pistoli vzduchem. Jak to zvládá padesátilitrový 2KW, nevím. Proto vždy při stříkaní prokleji všechny výrobce a sáhnu po osvědčené elektrické pistoli, nebo nově po pistoli s dmychadlem, která je několikrát výkonnější než klasická. :)
Ferda Mravenec - můj vzor.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#18 Nový příspěvek od Mikro »

Elektrickou to si myslel spíš prskání než stříkání ne ?

Jinak stříkáme pistolí co vypadá jako kopie Sata 90, pořízena v zahraničí za nějakých 1200 Kč a spokojenost.

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#19 Nový příspěvek od Petr 55 »

Auta profesionálně nestříkám a pro moje účely stačí prskání. :jazyk:
Ferda Mravenec - můj vzor.

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#20 Nový příspěvek od gastly »

V šeru dávnověku a kutilského stříkání v JéZéDé jsme nejkvalitnější vzuch (čisté ,suché,bez oleje a s konstantním tlakem ) loupili z kyslíkovéch flašek na autogen.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#21 Nový příspěvek od Tom »

Hm, tyhle časy už jsou dávno v pr***i, takže to bohužel neklapne :smich:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
pitrsss
Příspěvky: 634
Registrován: pon říj 19, 2009 7:39 pm
Bydliště: klášterec n o

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#22 Nový příspěvek od pitrsss »

ještě k tomu ředění ,já když něco sříkám ředím barvu tak ,že přimíchávám ředidlo a když byrva žačne ze špachtle stékat jako kapka a né se táhnout(ředidlo přilévám po troškách at to neni jak voda pak jsi veprdeli :) ) tak to dám do pistole a zkouším stříknout na jiný ploše jak se to chová a podle potřeby ještě trochu přiředím nebo ne

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#23 Nový příspěvek od Dvordy »

Malej kompresor na nějaký pěkný stříkání není. Potřebuješ stálý tlak a ten ti to nedá. Já jsem si koupil na traktor kompresor s 50l vzdušníkem, tam na tom až tak moc nezáleží a kamarád, co lakuje mi říkal, že ten kompresor je na nějaké lepší stříkání stejně slabý.

Pokud chceš opravdu mít Svobodu jako veterána, aby to k něčemu vypadalo, dej to do lakovny. Důvody? 1) Profesionální lakovna má potřebné vybavení a dnes se většinou stříká metalíza a tam už to musí umět. 2) Pokud to ta lakovna zmrší, tak to můžeš reklamovat a oni to musí opravit. Pokud to budeš stříkat ty, tak budeš nadávat na sebe a strávíš u toho spoustu času než to zase opravíš.

Toť můj názor. Dříve jsem razil také cestu, že si všechno udělám sám, ale na pořekadle "Nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci" přeci jenom něco je.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#24 Nový příspěvek od Tom »

Do lakovny určitě půjdou disky, a veškerá plechařina, ale to tělo traktoru jsem si chtěl stříknout sám, už jenom proto, že se do toho bude muset třeba ještě šáhnout, a pak by mě sralo, že jsem rozhodil ten profi lak...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#25 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,já mám nekolik starých kovofinišek aj jednu tu celů čínsků sadu za tisícovku,dokonca sem s tým jednů dobů nastříkál baňu stolářských věcí a kromě téj poskrůcenéj hadice což býl šunt jak noha používám všecko takých 7 roků až sa tom sám divím.Syn býl zdechlý rozchodiť po poščaji zasranů pistoľ kerá byla enom na ľak tak kůpíl ešče tůto,nigde sem tam nenašél žádné made in,asi su už slěpý načisto alě je to všecko psané česky tak nevím,už s tým také cosi postříkál a stříče to jak drak za pouhých 590 kaček.
Hneď ňa napadlo,že ju za ty prachy kůpím aj na to barevné stříkání a ty staré hodím do šmeľcu alě nasrať,jak sa znám tak bych jich stéjně zaséj schovál :smich: Šak sem zrovna dneska stříknůl kůsek triála než ně došél základ a zkusíl sem jak finišku,tak tu čínu a stříčů perfekt,tak co.
Přílohy
DSC06625.JPG
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Hop_1
Příspěvky: 57
Registrován: úte čer 01, 2010 8:18 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#26 Nový příspěvek od Hop_1 »

Tak tuhle hračku také vlastním. Teď zrovna stříkám Formana. Velké díly velkou kovofiniškou a menší věci tímvle "koťátkem", ale musím říct, že ten prcek stříká excelentně. Za 450.- čreských už nadělala spousty práce. Dřív jsem se rozmýšlel jestli vytáhnout pistoli a nakonec jsem sáhnul po štětce a dneska prakticky jenom stříkám. ty nejmenší věci jako řemenice a pod. dokonce stříkám modelářskou pistolkou na pryncipu fiksírky a objemem nádobky 50ml. A pokud budeš kupovat velkou pistoli zjisti si jestli také prodávají větší a menší trysky a jestli má sítko přímo v baňce.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#27 Nový příspěvek od CB750 »

Rád by som si kúpil nejakú menšiu pištol, ale akosi neviem nájsť nieťo vhodné v tvojej cenovej relácii.
:tyty:
http://www.strikacipistole.cz/vzduchove ... lake-HVLP/
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Hop_1
Příspěvky: 57
Registrován: úte čer 01, 2010 8:18 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#28 Nový příspěvek od Hop_1 »

http://www.portal-pistole.cz/index.php? ... c=40&rq_1=
Myslím, že bys vygooglil i levnější.

Mira151
Příspěvky: 280
Registrován: stř zář 30, 2009 2:22 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#29 Nový příspěvek od Mira151 »

Tom píše:Do lakovny určitě půjdou disky, a veškerá plechařina, ale to tělo traktoru jsem si chtěl stříknout sám, už jenom proto, že se do toho bude muset třeba ještě šáhnout, a pak by mě sralo, že jsem rozhodil ten profi lak...
Nevim kde traktora garážuješ ale pokud v okolí Brna tak ti pistol půjčím i s měrkou na míchání barvy
Mám i pistol SATA 90 a asi ji prodám protože už namám tolik kšeftů na stříkání

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kompresor - jaká stříkací pistole?

#30 Nový příspěvek od Tom »

Traktor mám v Ostravě. Koupil jsem stříkací pistol Metabo, tak uvidíme.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“