Vzduchová stříkací pistole

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Vzduchová stříkací pistole

#91 Nový příspěvek od Brendak »

Taky mám traktor syntetikou. Základní je syntetika na pozink (lehké kovy). Natřená štětkou , aby to líp chytlo. Údajně ji používají i veteránysti. A vrchní nastříkana obyčejná syntetika. Tak mám to co je vidět v avataru. Je to teda s finančních důvodů. Tuším je to osm roků a zatím dobrý. Traktor ale velice málo používaný. Aby červená na kapotě nevybledla , tak je pořád parkovany ve stodole.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vzduchová stříkací pistole

#92 Nový příspěvek od ota »

Nám traktory stojí venku. A ta červená na traktoru je už dávno vybledlá a vyšusovaná. Na kapotě prosvítá už základovka. Ta je šedá Axapur. Tenkrát jsem nastříkal všechno co bylo opískované a čerstvě pozink Axapurem. To je super drží, akorát šusuje, to co bylo jiným základem se loupe. Nebo kabinu jsem osel celou očistil ježatým kolečkem. A pak stříknul od kolegy lakýry barvou. Jakási spešl jednosložková barva. A na to černou syntetiku. To je popraskaný, jak když vypustíš rybník! Vždycky když s traktorem jedu po návratu dom mám 100 chutí všechny plechy sundat, dát znovu opískovat a přestříkat pořádně. To co mám polyuratanem na ostatních strojích je paráda i po letech. Není to vůbec o ceně za barvu, ale o práci kolem toho. Když už to rozebereš a očistíš, třeba i dáš opískovat a stejně to stříkáš nerozhoduje že dáš za syntetiku 150 Kč a za polyuretan 200 Kč. Já jsem Supra celé šasy disky a drobnosti nastříkal zatím s 3 kg barvy. Ale barva je uplně někde jinde než syntetika.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Vzduchová stříkací pistole

#93 Nový příspěvek od Chose11 »

Oto, je to přesně jak píšeš, naprosto souhlasím.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Vzduchová stříkací pistole

#94 Nový příspěvek od Brendak »

Syntetika je asi už překonána , ale ještě v roce 97 ji používali na stříkání Vary. Barva S2013 je podle mě obyč syntetika a použili ji jako vrchní barvu. Traktor s ní mám taky nastříkany.

https://www.vari.cz/rady-a-navody/faq/n ... i/art:256/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vzduchová stříkací pistole

#95 Nový příspěvek od ota »

No jenomže dříve ta syntetika byla o něčem jinym. Míchalo se to z dnes zakázaných nebo už neexistujících ingrediencí. Proto to ,,nové kvalitní" složení nic nevydrží. Psal jsem tu, že můj otec natřel pozinkovanou střechu u kůlny základní syntetickou červenou barvou co se mačely nápravy na avii. Ta střecha je natřená 50 let. A nikde žádný flek, nebo vyblednutí flekatý.
Kolem pozemku co jsem kdysi koupil je drátěný klasický plot. Betonové sloupky a na nich plot. Ten stejný je i u pozemku co kdysi koupil soused. U něj jsou sloupky z těch malých kolejniček. Co povídal pantatík kterému je 82 roků pamatuje si ten plot pořát stejnej. Je natřenej barvou takovou červenou matnou. Povídal pantatík že co pamatuje je tak. Nikdo ho nikdy pak už nenatřel. A myslím si, že přečká i mě. Jediné je poškození že sem tam do něj spadla větev od jasanu co tam stál a nebo do plotu jebnul někdo nějalým přípojným vozidlem a nebo cestář radlicí. Jinak netknutej.
Dneska tyhle barvy už jsou ekologický a nic to nevydrží. Mám doma z roku 1998 asi 4 plechovky 2,5 kg reaktivní základní barvy. Do té barvy se musí dát nějaké jakože tužidlo speciální. Na plechovce je napsano přesně jaké. Volal jsem původnímu výrobci do Hostivaře a bohužel to tužidlo nebo co to je se už dávno nevyrábí, je to zakázaná sloučenina čehosi. Takže mám jen myslím k jedné plechovce a pak už ne. Nesehnatelná tekutina.

Vedra
Příspěvky: 1382
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Vzduchová stříkací pistole

#96 Nový příspěvek od Vedra »

Suřík je zatím nepřekonaný no. Jestli chceš tak si namíchej sám, suřík+ plavená křída+ fermež nic víc v tom není poměr najdeš na netu. Já už na to prdím, preferuji barvy které mě pří broušení netráví.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Vzduchová stříkací pistole

#97 Nový příspěvek od Lukashil »

Prosim umite nekdo vysvetlit, proc i redidlo musi byt skladovano v nezamrzne teplote?
Barvy vzdy na zimu davam do spize, lepidla a tmely taky, ale jak vadi mraz redidlu? (Jasne pokud ho chci pouzit nesmi mi podchlazovat barvu, ale pokud v dilne ceka do jara?) Nechci ho skladovat v baraku. Diky moc
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Vzduchová stříkací pistole

#98 Nový příspěvek od Lukashil »

Sem uz nikdo nechodi, nebo je to zahada i pro vas?
Stydím se za tuto zem

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vzduchová stříkací pistole

#99 Nový příspěvek od chobotek »

Záhada je, kde jsi tu informaci vzal? To píšou na obalu?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Vzduchová stříkací pistole

#100 Nový příspěvek od Lukashil »

Teplota skladovani +5 - +25 redidlo s6006
Psano v bezpecnostnim liste a myslim ze i na etikete
Stydím se za tuto zem

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vzduchová stříkací pistole

#101 Nový příspěvek od chobotek »

Technický list přímo neuvádí nějakou složku, které by mráz vadil. Některé uhlovodíky asi můžou ztuhnout, ale děj je to vratný. Ředidla mám běžně venku a nikdy jsem si nevšimnul problému. Teoreticky by problémem mohla být vlhkost v poloprázdném obalu. Pak může voda zkondenzovat a zůstat na dně nádoby.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“