kde se vyrábí NAREX?

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: kde se vyrábí NAREX?

#16 Nový příspěvek od sita »

me odesla stara dobra vychvalovana narexacka 115ka, ale daval jsem ji zabrat. Ted mam jeste elektrickou retezovku od Narexu, zatim sice funguje, ale je to slabota... Jak provedenim, tak vykonem... Tata ma elektrickou retezovou pilu od Stihlu, byla jen fous drazsi a je to nebe a dudy. Co se tyce stroju, tak nejlepsi pomer cena vykon je ten cervenej noname z Baumaxu. Uz rok a pul mam 115ku uhlovku, sundanej kryt, chvilema i kotouc 125 a porad jede jak nova... za 200Kc v akci byla vic jak 15x levnejsi nez narex, kterej mi vydrzel cca 3 roky...

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#17 Nový příspěvek od Sadra17 »

já jsem spokojen s Alphatools 8) perfektní cena a 5let záruka :vysmech:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
mirous
Příspěvky: 527
Registrován: čtv říj 22, 2009 10:32 pm
Bydliště: opičí hory

Re: kde se vyrábí NAREX?

#18 Nový příspěvek od mirous »

Narexka je doma,večer bude řezat tak uvidíme,na pohled vypadá hezky :smich:
Zeman není můj prezident. http://www.youtube.com/watch?v=UEHkoHZg50M

AlfM
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 19, 2021 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: kde se vyrábí NAREX?

#19 Nový příspěvek od AlfM »

Mám řetězovou pilu Narex EPR 35-23. Na štítku je uvedeno "Made in P.R.C.", tedy v Číně.
Narex je oproti Hechtu výrazně dražší, ale přitom je to ta samá Čína, takže nemá smysl se snažit podporovat českou výrobu koupí Narexu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: kde se vyrábí NAREX?

#20 Nový příspěvek od Deane7 »

Tak Hecht ani Ferm by som si s Narexkou nedovolil porovnať,. Jeden šmejd horší ako druhý.
A v číne sa samozrejme vyrábajú aj renomované značky, no vyrábajú sa podľa požiadavky akú dostanú.
Pracoval som v Helle a niečo o tom viem ako to chodí. Prídavné svetlá na Volvo (kamióny) sa robilo z ultemu, teda niekoľkokrát drahšieho kvalitného materiálu, na Mercedes a iné značky sa používal už si nepamätám aký materiál ale na sprostú Kiu najlacnejší šmejdový ultradur. S tým boli stále problémy. A firmy ako Mercedes si robili audit, dbali o kvalitu.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: kde se vyrábí NAREX?

#21 Nový příspěvek od imaginaro »

Vyrábět se to může v číně, ale ta musí splnit požadavky např.i na kvalitu, které jí nastaví objednavatel(majitel značky). Tedy pokud je to stejný šmejd, je to jednoznačně chyba majitele značky(např NAREX), že si nechá kur.it značku, nebo že namátkově neprovádí kontrolu výrobků od dodavatele, aď už je to z číny či třeba z indie.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: kde se vyrábí NAREX?

#22 Nový příspěvek od bourač »

v číně je obrovské množství strojních fabrik, nemají žádnou vlastní značku.
Vyrábí všechno možné co se dá prodat. Klidně nelegálně - cosi obšlehnou bez ohledu na nějaký patenty atd. 8)
Je tam však spousty nounejm fabrik které přijaly objednávky a standard kvality evropských výrobců. Klidně nechají evropské managery řídit fabriku.
Jsou rádi že maj práci (a odbyt) pro miliardu svých lidí.
Takže se v číně vyrábí nejen plno věcí Narex ale i Škoda auto atd. Má to logiku, zájem o zboží je a je mnohem výhodnější to vyrobit na místě.
Původní fabrika Narex Česká Lípa je moderní provoz s moderními výrobními linkami, co konkrétně v Lípě vyrábí netuším.
- je to moje ostuda když sem se tam vyučil na opraváře obráběcích strojů.
Využívám jejich sklad náhradních dílů na veškerou produkci - i docela vyběhlé staré typy. Maj tam ledacos.
A taky jsem už využil jejich servis (taktéž v České Lípě) koupil jsem koloběžku Narex made in P.R.C. špatná baterka a ucházelo přední kolo (navléknuté na motoru) Vše dáno v servisu do pořádku za cca dvě hodiny. 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

z4011be
Příspěvky: 2008
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#23 Nový příspěvek od z4011be »

Tak jsem zvědav, jestli NAREX rezignoval jen na část výroby, nebo si nechá dělat vše a jen zneužívá zavedenou značku, obdobně jako SOLO či ETA. Téd jsem koukal na vrtačku a flexu a oboje má na štítku jen NAREX ČEská Lípa, Česká republika, tak snad se na tomto ještě asijci nevyřádili.
Pokud to bude čínská produkce, pro mě je to konec preference této značky, protože pak už můžu ject čistě dle ceny, protože Čína jako Čína.

P.S.: Před časem jsem se nechal napálit, koupil šlehač ETA s tím, že předchozí vydržel roky. Nový kousek měl prodlouženou záruku na motor, říkám si super, bude to na dlouho, protože jinak by ji nedávali. Největší prdel je ta, že se rozbila metla, 2,5 roku od zakoupení již ji není možné objednat (v tu chvíli jsem zjsitil, že ETA je čínský šmejd), takže máme šlehač se zárukou na motor, ale celek je k ničemu, protože bez metly to jaksi nemá využití.
Tipuji, že případná výroba narexu v Číně bude vypadat stejně. Buď to bude větší šmejd, nebo menší, ale neseženou se díly.

z4011be
Příspěvky: 2008
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#24 Nový příspěvek od z4011be »

Ještě jsem si vzpomněl na Narex Vysavač z listopadu 2020 a tam na štítku taky jen Narex Česká Lípa, Česká republika. Řádek made in tam není.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: kde se vyrábí NAREX?

#25 Nový příspěvek od DYK »

Mě zaujalo to SOLO. Jak zneužívá značku?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

z4011be
Příspěvky: 2008
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#26 Nový příspěvek od z4011be »

Už pár let je to tak česká firma, že výrobu sirek zadává v Indii a český je jen název a etiketa. A super kvalita. Naštěstí je potřebuji tak 2 x měsíčně, ale než zapálím v kotli noviny, to jich spotřebuji třeba 10 (lámou se, nechytnou atd.). Prostě poklad. Kdybych je potřeboval častějc, přešel bych na zapalovač.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: kde se vyrábí NAREX?

#27 Nový příspěvek od DYK »

Jo ty myslíš SOLO Sušice! :smich: Já měl na mysli úplně jiné SOLO.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

z4011be
Příspěvky: 2008
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#28 Nový příspěvek od z4011be »

Znám ještě postřikovače SOLO, ale to byla odjakživat německá firma.
Víc SOLO už neznám :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: kde se vyrábí NAREX?

#29 Nový příspěvek od oco13 »

Len bohužial aj ich postrekovače majú to made in p.r.c. :-/

z4011be
Příspěvky: 2008
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#30 Nový příspěvek od z4011be »

tak moc díky za info. Když budu něco kupovat z tohohle sortimentu, můžu koupit číňana přímo u Bédi Mantufileda.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“