Plasmová řezačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Plasmová řezačka

#376 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Je úplně jedno co to je za značku a za kolik peněz,ale pokud na obou nastavím 40A a řežu stejnej materiál, tak by to mělo řezat stejně ať je to jakákoliv značka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#377 Nový příspěvek od Atlan »

Ved to nasatvena hodnota je jedna vec, a skutočnosť ina.
Zmeraj budes prekvapeny.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Plasmová řezačka

#378 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Ano to je to na co poukazuju.

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Plasmová řezačka

#379 Nový příspěvek od artemio »

Také hodně záleží na hořáku :)
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

lancik
Příspěvky: 42
Registrován: pon dub 18, 2011 8:44 pm
Bydliště: Liberec

Re: Plasmová řezačka

#380 Nový příspěvek od lancik »

Tak ten zázrak mám taky, zatím jsem ji pouze zkoušel, 8-10 to ukouse,5 už to řezalo hezky,svary s tím jdou ufouknout pekne takže na opravy techniky si myslím, že
8)

Borivoj2006
Příspěvky: 845
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Plasmová řezačka

#381 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Lancik, taky se o tu lidlovku zajímám. V této akci mi sice v Krumlově půl hodiny po otevření utekla (buďto jich měli hodně málo, nebo je v okrese Český Krumlov velmi mnoho paličů :vysmech: ). Nutně ji zatím nepotřebuji, počkám na další akci. Jak píše Veteranista, lepe se reklamuje na prodejně (ověřeno). Ale dost často jezdím do Liberce, do Ruprechtic, tak mám nesmělý dotaz, zda bych se nemohl někdy zastavit a kouknout na ten zázrak. Jinak mi není úplně jasný ten poznatek o odtavení svárů. To jako třeba odpálím kouťák? Já se domníval, že ten kov musí být odfukován skrz materiál ven. Nebo se to odtavuje nějak šikmo? Nemám s tím zkušenost. (SZ)
Bořivoj
Naposledy upravil(a) Borivoj2006 dne čtv úno 28, 2019 10:30 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#382 Nový příspěvek od oco13 »

To odpálenie zvarov by zaujímalo aj mňa :typek: Inak dnes sa v Šuranoch jedna objavila- otvorená a znova zalepená. Asi niekto vrátil :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#383 Nový příspěvek od Atlan »

Ano sikmo krizom krazom, tak ze treba rukavice, kuklu, zasteru a proste vsetko, lebo to fuknut moze hocikde.
Velkou tryskou nizkym tlakom, vsetko dostava zabrat, hlavne spotrebak.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Plasmová řezačka

#384 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Takové drážkování

Borivoj2006
Příspěvky: 845
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Plasmová řezačka

#385 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Tak toto je záhada e-shopu. Plasmová řezačka je vyprodána. Ale zajímavější je informace vpravo nahoře: cena 3990. Jestli se nemýlím cena v Lidlu byla 3490. ????? :-/ https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Plazm ... G+produkty

Kterýpak manager Lidlu tu cenu na krám blbě spočítal??? Takže, kdo jste koupil, asi neprohloupil 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#386 Nový příspěvek od bourač »

jo :D mám dva jiný dospělý aparáty který mě živí.
Tohle mě zajímalo (za ty prachy) tak jsem byl hodně rychlej, seřval sem baby na telefonu Lidlpodpora jakto že to není v nabídce když na slovenském lidlu ano.
Druhej den to bylo v ešopu :smich: okamžitá objednávka = doprava zdarma, dobírka zdarma. Druhej den to přijelo. 3490Kč. (dal sem pošťákovi 10Kč dýško)
Je to hračka, při opatrném zacházení to ale chvíli vydrží. 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Plasmová řezačka

#387 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#388 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak podle tohohle videa a rychlosti toho rezu bych si tu 10tku plotnu, co jsem vyrezaval na zadni hydrauliku udelal asi tak 10x rychleji a ve finale i levneji, takhle to stalo snad 3 kotouce do 230tky flexy, rezal jsem to uz nevim jak dlouho, ale byla to docela hruza a navic ten bordel kolem toho... :)

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Plasmová řezačka

#389 Nový příspěvek od artemio »

Ale když se podíváš na kvalitu řezu, tak bys stejně flexu do ruky musel vzít na začištění :'( Ta plazma tak do 8mm :-/
Taky mi čím dál víc vadí ten bordel a smrad z řezání flexou, i když používám respirátor. Náhodou jsem si u známého vyzkoušel řezání maflikem na železo a tak dlouho jsem spekuloval, až jsem si ho také pořídil. Na jekly a plechy do 10mm 8) . Tedy na rovné řezy. Mám stejný model, jako na videu :) : https://www.youtube.com/watch?v=M8ViSNN5T3Y
Na tvarované řezy stejně vezmu plazmu :)
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#390 Nový příspěvek od Ondras83 »

vim, ze otukat okuje a lamelakem zabrousit, "hrbatost" ty rezany strany nevadi, musel jsem v plotne udelat takovy okynko kvuli diferaku...

stejne jsem ten lamelak vzit musel, predtim jsem se drbal s tou dirou...s plazmou, ikdyz hrbaty, lepsi :)

https://ondras83.rajce.idnes.cz/MUJ_MAZLIK1#_85.jpg

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“