Plasmová řezačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brit
Příspěvky: 955
Registrován: sob dub 16, 2011 4:41 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#16 Nový příspěvek od Brit »

nevím ale říkal mi že za jednu dával pětikilo.

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#17 Nový příspěvek od picus78 »


Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#18 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

picus78 píše:Mám to rovnou od Berglanu,pár náhradních věcí tam bylo,ale dokup si hlavně http://www.bergland24.cz/svareci-techni ... ena-spicka a asi 2x http://www.bergland24.cz/svareci-techni ... na-objimka.
A ty keramické objímky mám taky zrovna vzít?Je mě jasné že to není na každodení pálení,rozhodně to bude lepší než vyřezávat oblouk nebo kolco fleksků,že.Tobě to funguje hned jak jsi to zapojil nebo jsi do toho musel rýpat?Kompresor se zásobníkem 24l a max.tlaku 8 bude stačit že?
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#19 Nový příspěvek od honzauta »

Pánové, tak jste mne navnadili, že jsem si také koupil plazmu - dokonce kombinaci MMA/TIG 200A CUT 50A, objednána 27.12., odeslána z Honkongu 29.12. a 3.1. doručena, vyšlo to i s DPH na 8700 Kč, trysky, hubice na plazmu a kleštiny a hubice na TIG byly dodány jako příslušenství, dohromady 200ks.

Vše vyzkoušeno a perferkt, svářečka na elektrody OK, TIG OK, plazma OK.

Je to typ CT520TSC - http://www.aliexpress.com/product-gs/51 ... alers.html

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#20 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

Dík za informace,mám ještě možnost řezat materiál autogenem ale mám prazdné flašky,tak jsem dneska zjistil že za 5000kč je vymění i bez registrace,tak si myslím že by to bylo ještě lepší než plazma,potřebuju rozpálit jednu Avii a taky se s tím dá nahřívat materiál ale zatím jsem se nerozhodl.
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#21 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

Jde s tou plazmou řezat natřený materiál,potřebuju na traktoru vyřezat rezavé plechy na blatníkoch a flexů to žere moc kotouču,no a potom potřebuju ty díry zase zalátat plechem 3mm a to by ta plazma zvládla hravě ne?Dneska jsem vyráběl podložku z 2 plechu,vnitřní díra 47mm,no to byl ojeb,přímočarka na tom jen drnčela,nakonec jsem to malým vrtákem obvrtal dokola a pak ručně dopiloval,tak jsem si říkal jo mít tak plazmu :'(
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9526
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#22 Nový příspěvek od Atlan »

MOhol by prosim vas niekto nafotit plazmovu rezacku berlan z vnutra, viacej fotiek, niektore tedajlnejie ...dakkujem
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#23 Nový příspěvek od zelenac »

Ak ti staci Dedra,to je vlastne Berlan v inom kabate.Obidva su robene na jednom pase

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9526
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#24 Nový příspěvek od Atlan »

Ano moze byt... skor mi ide o to co je vnutri.... mam taky napad....mozno ze zly ale kto vie. Umiestnenie ventilu pre vzduch a podobne veci ...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#25 Nový příspěvek od zelenac »

Co konkretne potebujes?Myslim,ze to umiestnenie ventilu je ta najnepodstatnejsia vec na tej plazme :)

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#26 Nový příspěvek od zelenac »

aha
Snímka018.jpg
Snímka019.jpg
Snímka020.jpg
Snímka021.jpg

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9526
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#27 Nový příspěvek od Atlan »

Ty to mas doma ?..... a to je plazmova rezacka ? škoda ze si bol taky rychli som potreboval este jednu vec ...no nič ale keby si to ešte omylom rozoberal :red: pozri sa na napis na diodach v spodnej casti vid obrazok staci na jednej s tych co su oznacene cervenou farbou. ale to asi budes musiet povolit srubku co ich drzia. Inak velke dakujem zatial. Ešte presny typ by som poprosil. :friends:
Přílohy
s1.jpg
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Irčan
Příspěvky: 2445
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#28 Nový příspěvek od Irčan »

čau kluci,kdysi jsem dělal v ČKD vkotlárně a tam používali něco podobnýho , nevím jstli to je přesně plasma ale podle toho co zde popisujete by to tak fungovat mohlo, v elektrodovejch kleštích byl jeden vespodni čelisti udělanej přívod vzduchu stryskou a na kleštích tlčítkovej ventil, místo normální elektrody bylo něco co vypadalo jako uhlíková v měděné folii svřeč zapálil oblouk tlačítkem pustil vzduch apálil,jako zdroj produ byla obyč. svářečka ,takže svářečku máte skoro všicni doma jenom přidat kompresor aupravit kleště a mohlo by to pálit anemusíš kupovat ,zdar Irčan
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#29 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ahoj chlapi. mám doma taky plazmovku, ale CBORU a maximální spokojenost. Jelikož mám prořez 100% do 15mm a max. 20mm,tak je trochu i cenově jinde než ty vaše. propíchnutí bez předvtání má 100% 8mm. Náhradní díly jsou už ve stejných cenách s vašima.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9526
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#30 Nový příspěvek od Atlan »

Nieco mam rozrobene preto som zhanal nejake info...alez viem co som potreboval..
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“