Plasmová řezačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#961 Nový příspěvek od bourač »

no a jakou máš plasmu? jestli ten parxid tak cca 4 - 5Bar ale to musí ten budík na aparátu ukazovat při odběru vzduchu - po celou dobu řezání! nikoliv jen chvilku po spuštění řezáku nebo dokonce s vypnutým řezákem :)

Oto :friends: ty rozhodně "nekvákáš" :tyty: neblbni, Komenský by z tebe měl radost 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Plasmová řezačka

#962 Nový příspěvek od pavel sk »

U tej Parkside je to v manualy aj popisane, co sa tyka toho tlaku vzduchu napajaneho s externeho kompresora. Ze treba popripade regulatorom na kompresore upravit tlak na 4-5 Bar. Ja som si preto dokupil ten odlučovač aj so vstavanym regulatorom. V tej krabičke pri nom bol manometer, ktory sa na ten regulator nasroboval a ten drziak presne pasuje na zadnu stenu tej plazmy na upevnenie Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#963 Nový příspěvek od bourač »

eště k té ukázce co jsem tady na včerejšek nabízel - ještě že nikdo nepřijel :vysmech:
Akorát bych si udělal ostudu.
Problem je Ampéráž jističů ve vodojemech. Projektant nepočítá s nějakým masivním odběrem, takže zásuvky jsou vždy jištěné jen nějakými 16A.
A to je u silné plasmy průser, tech 16A to žere jen do výkonu cca 50A řezacího proudu.
Mám plasmu 120A a 20mm litiny to řeže jak fík, ale je nutné jištění aspoň 32A, raději víc.
Takže jsem snižoval řezací proud - ale to pak zase neřeže.
Tak nic no, musí nastoupit flexy + pořádná palice (litina)
a nebo krokosvorky (když se nikdo nedívá) 8) :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#964 Nový příspěvek od oco13 »

Bourači - neviem ako sa tomu hovorí správne u vás, ale po slovensky by som povedal že prelicňujem poistky . Máme na to tzv. okomerný systém 100A nožová = 100mm klinec :typek: Uplne s plechovým ksichtom by som tie ističe obišiel kusom primerane hrubého drotu. :D

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#965 Nový příspěvek od Atlan »

Ako uz si skusal? Keby to zhasinalo chod nizsie, ale pod 2 bary, radsej nie.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#966 Nový příspěvek od bourač »

Roman, to je pěkná píčovina co tady píšeš. :evil: Já mám vlastní rozvaděč, z kterýho jde N a PE. jistič 32A.
Rozvaděč je napájenej kabelem, jeho vstupní konec je opatřen jak píšu. Na rozvaděči mám dostatek zásuvek 4 i 5ti kolíky a 230V.
Mám taky bedýnku redukcí všechnomožný. Stejně je často zákazník kde abych se připojil musím něco přehodit.
Krokosvorky velikost co je na startovacích kabelech používám jen vyjmečně, mám je bytelně oplastovaný a na manipulaci si beru suché rukavice.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#967 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som len napísal ako riešim vypadavajúci istič ja, nikoho nenavádzam. :typek: Zabije koňa peši pojde ďalej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Plasmová řezačka

#968 Nový příspěvek od Chose11 »

A nehodilo by se vám tohle? Soused mi to přinesl jako drž hubný, dluží mi nějaké peníze a tohle kdesi sehnal, já pro to nemám využití.

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Plasmová řezačka

#969 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco mam v tom trochu pravdu. Mozes mat neviem aky antonicek s neviem akymi koncovkami ked na stlpe su slabe poistky alebo v skriny . Horsie ked su stare vodice z hlinika vedene v stene,ze ani boh nevie kde a ako su posplietane .A to ked das klinec do poistky alebo drot tak mozes aj barak podpalit :typek: :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#970 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som lepší, v starom baraku mám hliník v handernej izolácii a to v olovených chraničkách. :pohar: A veru som už videl šlahať zo zeme plamene, :D my horíme pravidelne raz do roka takže som naučený. Autá na plyn, dogabaná elektrika, komín čo tiež rád horí - možností je vela takže človek si zvykne.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Plasmová řezačka

#971 Nový příspěvek od Zetor15 »

Mam na vas dotaz nemate s timto https://stroje.bazos.cz/inzerat/1762319 ... t-1000.php nekdo zkusenosti nebo pripadne typ na nejaky jiny funkcni system?
Sestavit vlastni neni po mechanicke stance problem uz trchochu tapu jake pouzit ovladaci komponenty a finalni nastaveni jen tusim,ale zkusenost zadna proto bych chtel neco komplet s pripadnou technickou podporou.
Obrázek

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Plasmová řezačka

#972 Nový příspěvek od chobotek »

Za ty prachy... Já snad řeknu řediteli, ať to koupí do firmy k Vánocům :D
Dělají i větší a není to o tolik dražší: https://www.cnc-clinic.cz/cnc-plazmove- ... omet-2000/
Řízení je odtud: https://proma-elektronika.com/ a vypadá vcelku rozumně. Ale vlastně by mě stačilo, kdyby uměli dodat jen mechaniku, zbytek bych raději vlastní. Děkuji za užitečný odkaz, ještě tak nějaký malý ohraňováček, kdyby byl...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#973 Nový příspěvek od ota »

Malý ohraňováček! :vysmech: Ty jsou ale velmi dráhé! Taky jsme chtěli malej metrovej ohraňováček do předbývalé firmy. Že by se u něj sedlo a ohýbal eloxovaný hliník. Třeba do žaluzií bylo stovky vingliků. Dělalo se to na velkém. Nakonec nekoupili. Hlavně si dobře pak vyber značku. Vím že cena vybírá. Ale hlavně si nekupuj Amadu. To je ,,hloupej" ohraňovák, na hloupějším jsem nedělal. Docela mě překvapila u kámoše Durma. Vcelku programoval on. Ale držel míry a hlavně i uhly. Pak jsem dělal na Gasparini a tam byl masakr servis. Servisáci jezdili z Itálie. Nikdo to tady kloudně neuměl servisovat. Sranda byla, domluvit se s Italem. Ruce, nohy tužka papír. Pořát něco chtěl a mi nevěděli co. Strčili jsme mu papír a tužku a on to na něj napsal Italsky! A mi že né obrázek toho co chceš. Nakreslil žebřík. :vysmech: Aby mohl vylézt nahoru nad beran. A mi ,,no hurá žebřík chce" A Ital se pak chechtal a furt říkal ,,zebžik" :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#974 Nový příspěvek od oco13 »

Oto - u nás mrcha nemecká mašina čo lisuje matice do dier v plechu - 6 tisíc za smenu 24/7. Samozrejme že sa to kurví. Prišiel servisák, kravata ku kombineze, seriozny chlapík. Opravuje opravuje , lahol pod mašinu a zrazu počujem "bljať". A ešte raz. Hneď som bol jasný - ty govoriš po russky tovarišč?. Bodaj by nie keď to bol rus čo zdrhol do nemecka. V tom momente sme boli kamarati , veď som z ruštiny maturoval a ako decko som bol aj v Arteku. (pioniersky tabor v Rosiji.) 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#975 Nový příspěvek od ota »

Oco já jsem si dokonce psal s Rusem. To jsme měli povinné ve škole. Učitelka Ruska, mluvila jen Rusky. A sehnala nám adresy. A kontrolovala si korespondenci. O hodinách se muselo předčítat z dopisů od kamaráda z Ruska. Hochu jmenoval se Andrej Uofe Moskevskaja oblast! Normálně si to dodnes pamatuju!! 8) Psali jsme si takové ty běžné věci. Ja v sredů katal v parke na kaňkach!!! :vysmech:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“