Plasmová řezačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#31 Nový příspěvek od Atlan »

Tak že plazma je doma... to sa rezala :prace: nadrz z ktorej vznikala radlica na sneh parada.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#32 Nový příspěvek od pepa.traktor »

dej více informací co to umí ! díky
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#33 Nový příspěvek od Atlan »

Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#34 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

Tak jsem dneska toho BERLANa objednal,včera jsem dělal údržbu radlic po tom týdenním sněžení a potřeboval jsem vyvrtat 31mm díru na čep a vrták jsem našel jen 26mm tak jsem musel díru pálit autogenem,na to nemám už nervy čekat až se zas něco vysere a já nebudu mít vercajk.Tak doufám že to bude pálit tak tu 8mm materiál v pohodě.
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#35 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, proč jsi se netavil u mě! Dneska jsem s tím vrtákem 31 mm vrtal díry na soustruhu! Jednu bych Ti taky vrtnul. Co už, když je nasazenej tak se vrtá. Mám i větší, kdyby to bylo málo.
V práci když pálíme plazmou, uděláme si šablonku. Ta se chytne magnetem na desku co se vypaluje a jedeš podle šablonky a máš řez jako fík. Třeba kulaté díry většího průměru děláme s těma vodícíma kolečkama jako má autogen. Ale malé díry podle šablony. Namačkám na vysekávačce program vyseknu kolečko s odpočtem na střed hořáku plazmy a za chvilku mám šablonku a pálíme. Ale máme jen do 6 mm plazmu. Stejně silnější plechy nepálíme.

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#36 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

Tak dneska dorazila plazma,při sestrojování jsem zjistil že tam nedali žádnou hadičku na vzduch na propojení mezi odkalovačem a plazmou,tak jsem našel kousek nějaké doma a dal ji tam.Plazma funguje ale nevím jaký tlak vzduchu tam mám nastavit ani jaký proud do toho pustit když řežu např.6 mm materiál? V návodu se o tlaku nic nepíše a o nastavení toho potenciometru jen že je to na zkušenosti a cviku obsluhy ale aby udělali nějakou tabulku jaké ampéry a jakou sílu materiálu jako třeba u svářeček tož to kurva néé.Takže asi to bude pokus omyl,jěště že jsem si zrovna koupil náhradní tysky.Jinak od Berlanu mám křovinořez 3 sezónu,vrtačku,velků flexu,stolní brusku,hydraulický zvedák na 20 tun a horkovzdušnů pistol a všechno funguje,takže u mě za ty prachy dobrá firma :) Na kolik nastavujete chlapi ten regulační ventil vzduchu :zapomel: :help:
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#37 Nový příspěvek od Atlan »

4 az 4,5 oono to klesne ked stlacis pustenie vzduchu... Hadicku som kupovsl bieluu priesvitnu vnutorny priemer 6mm horko tazko sa natiahla. Velky tlak sposobuje zhasanie obluka, maly tlak nestaci ochlarzovat spicku horaka a upalovat z dizi... Zatial som toho vela nenapalil...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#38 Nový příspěvek od pepa.traktor »

ten stroj se mi zamlouvá pro doma a chci se zeptat na jak je čistý řez je to rovný nebo okousaný jako u autogenu ? nebo stačí rozbrusem olíznout a 8)

nabízejí ty náhradní kloboučky zhruba za 50 kč když se pálí různé síly materiálu tak se požívá stejný hořák s koncem nebo se musí přehazovat podle síly plechu ?

děkuji pánové :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#39 Nový příspěvek od Atlan »

Hm... Kostrbaty ja tak ao sa vedie horak... Bez pravitka to velmi rovne nebude. Zalezi aj na rovnomernosti posunu horaka. Inak jedno blbe prilozenie horaka pripadnr dotlacenie az na mareterial... A znicis trysku...nova stoji 59ck... Tak ze asi tak ak pohladas videa na nete profici to vedia celkom pekne odrezat. Ak zozeniem material tak budem niecorezat hrubka caa3 mm. Tak som zvedavy ako to bude vyzerat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#40 Nový příspěvek od honzauta »

Když se řeže podle pravítka či šablony, tak absolutně čistý řez. Dnes jsem pálil 2 mm plech, nasadil jsem trysku k pravítku, rovnoměrně tahal a cca 1 m řezu za 10s, paráda, nic nebylo potřeba začisťovat flexou. Já mám kombinaci s TIG svářečkou, tak jsem přehodil hadici na argon, přehodil hořák a už se svářelo. Až jsem si chrochtal blahem.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#41 Nový příspěvek od pepa.traktor »

a co ty trysky musí se měnit podle síly matroše ? nebo stačí jedna a pálit :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#42 Nový příspěvek od milstav1 »

honzauta: Mám jenom malej dotaz co se při řezání používá za plyn ?

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#43 Nový příspěvek od honzauta »

Při řezání se používá stlačený vzduch přes redukčák

Trysky se nemění akorát se podle síly materiálu přidá či ubere proud. Vzduch je víceméně pod konstantním tlakem na vše

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#44 Nový příspěvek od milstav1 »

No a nechce semi prolízat celé vlákno nakolik a plazmovka vinde ? ten provoz nebude až tak nakladnej potřeboval bych řezat tak 7 mm stalčen vzduch tak co2 né

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#45 Nový příspěvek od honzauta »

Já mám kombinaci plazma, TIG, MMA. Plazma řeže do 12 mm. Vyšlo mne to na 8500 Kč.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“