Plasmová řezačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Plasmová řezačka

#886 Nový příspěvek od Chose11 »

bourač píše: ned kvě 15, 2022 10:29 pm udělej si výlet do Hradce Králové, koncem týdne. Vezmi si pracovní hadry a boty.
Můžeš absolvovat kurz řezání plasmou - teorie i praxe. Profi čínskou 120A plasmou.
Dostaneš oběd, nocleh a možná i nějaký příspěvek na dopravu. ;-)
Práce spousta a nejsou lidi. :-/
tak tohle by se mi líbilo, kdyby na to byl jiný termín
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#887 Nový příspěvek od oco13 »

Keby som mal chvílku volna tiež neváham. 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#888 Nový příspěvek od bourač »

jeden poznatek pro občasné paliče plasmou
vykoupenej hromadou spotřebního materiálu

rychlost postupu řezu - nelze řezat ani rychle ani pomalu - rychlost musí být optimální!
to lze získat jedině praxí

řežu rychle: materiál nestihne vyhořet zkrz celý profil, roztavený materiál prská zpět do trysky, proud vzduchu tu taveninu nedokáže odfukovat
tryska trpí a ničí se.
řežu pomalu: z prostředka elektrody srší oblouk, prochází středem trysky, trysky se nedotýká. Oblouk přenáší elektrony do stěny řezu. Při malé postupové rychlosti je řez hodně široký a oblouk má tendenci hledat kostru - ohýbá se tedy do boku. Tím poškodí kruhový otvor v trysce, následkem toho oblouk trvale fouká do strany a plasma podřezává.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#889 Nový příspěvek od oco13 »

Kua Kua Kua - Bourač máš pusu na čelo :friends:
Tak ja som pomalý :pohlavek: (podrezáva) a ja som sa ešte spomaloval lebo som mal dojem, že nestíha a tak fúka bokom. :pohlavek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#890 Nový příspěvek od ota »

Oco já si nejčastěji odpálím trysku asi třepavejma rukama a okousanou šablonou z papíru. To mi ta tryska poskakuje a tam to vidím, že se zjebe. Ale jak píše Bourač, když chytím správnej tah a rychlost pojezdu jede to dobře, nepodfukuje a řeže to pěkně. Ale já furt dělám zatáčky, radiusy. Na rovném řezu je to podle šablonky pěkný, to jede krásně. Ale těch rovnejch řezů moc nemám. Teď budu řezat samou zatáčku. Budu dělat dva boky na upínání lžíce na bagr a to je samá zatáčka. Kousek roviny tam taky bude. Ale spíš samá zatáčka. 8) A 10mm materiál a to je pro tu mojí 40A maximálka. Ale už jsem s ní ty držáky dělal a ještě myslím nějaké věci z té 10mm. A šlo to taky.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#891 Nový příspěvek od ota »

Oco mám zatím hotovo, vypáleno 2 ks držáků na nástavec ramena bagru. Šlo to vcelku dobře. Ani jsem nedával novej spotřebák. Něco jsem jel podle plechového odstřižku a zbytek od ruky. Právě že matroš byl trochu hrbatej, třepavý ruce, tak ty zatáčky jsou vokousaný. Ale trochu to poleštím karbikem a bude to dobrý.
Pak budu ještě z 6mm plechu pálit držák převodovky rotátoru. Ale to až udělám rameno a nasadím ho. Vyzkouším a pak budu pokračovat. Zítra ty dva kusy výpalku kápnu cočkem k sobě a svrtám díry. Pak ty body odbrousím a udělám tam ty zesílený pouzdra a naboduju s ramenem a vyzkouším.
Kousek obrázku z dneška no dala i tu 10 mm sílu plechu vcelku v pohodě. Dostačujícně pro mě. 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#892 Nový příspěvek od mape »

Už někdo zkoušel ten horák a pilotním obloukem k Lidl plasmě? Já teda zatím zvládám bez toho.... Raději materiál očistím..... Ale zajímalo.by mě to......
Jinak ten pilotní oblouk by neměl jet na plný proud ale jde pravděpodobně přez odpor takže by to mělo ten spotřebák trochu šetřit.....
A poslední věc co se týká.spotrebaku..... nějak od té doby co mám plasmu vím že ušetřím na acetylén, na kotouče do flexy takže těch pár korun za trysku a elektrodu teda fakt neřeším....
Moje poslední konfigurace je Lidl plasma + kompresor shepach 2valec s nádobou 80 litrů a zatím není žádný problém.....
Tuhle jsem pálil 10mm na rozryvak k bagru a sice se muselo pomalu ale šlo to dobře.... Pálil jsem celkem 6 kusů a vše najednou na jeden spotřebák jeden za druhým a plasma se nijak neprehrala nic.
Na jednom obrobku cca metr řezu.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Plasmová řezačka

#893 Nový příspěvek od Hranostaj »

Koupil sem ten pilotní horák. Je to o velkej kus jiná práce nez předtím ale furt to není 100 pro. dělá se mě s tím lepší než s původním ale mám problém že že spotřeba mu me nejvíc odchází ta šroubovací čepička. Porcelán je furt jeden a ta jehla nebo elektroda či co to je ta je odpálena jen z řídka, ale ta čepička to je každou chvilku

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#894 Nový příspěvek od oco13 »

Al veď to je rovnako aj pri klasickom horáku 1, porcelán 2 ihly a 10? 15? trysiek. Ja aj tak objednávam v tomto pomere.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Plasmová řezačka

#895 Nový příspěvek od jean »

Ak vám tá lidl plazma robí problémy, vyskúšajte aj iné, ako k mašinke priložené trysky. Mne to s tými priloženými vôbec nechcelo rezať. Potom som kúpil v lidli inú sadu a odvtedy nemám problém.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#896 Nový příspěvek od oco13 »

Mám aj strieborné vraj platinové z aliexpresu. Treba si len vždy uvedomiť limity mašinky s ktorou pracujete a budete spokojní. 8)

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Plasmová řezačka

#897 Nový příspěvek od Hranostaj »

Já mám spotrebak taky koupený už zvlášť. A řekl bych že je to stejné.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Plasmová řezačka

#898 Nový příspěvek od Navarson »

U tutoho hořáku s pilotním obloukem doporučuju udělat nějakou podpěru (mám objímku s tyčkou z plastu, která podpírá dýzu, aby tryska hořáku při cca vodorovný poloze byla tak 1-2mm nad obrobkem) prostě aby se tryska nedotýkala řezanýho materiálu. Sami uvidíte ten rozdíl v řezu. Uvažuju, že bych udělal nějakej hybrit se starým řezacím plotrem na folie, a řezal tím tady sousedům rejče, lopaty, hrabla, lišty do sekaček, rotavátorů, apod. :)

Oprava: myšleno při cca vodorovný poloze držadla hořáku, tedy při cca kolmý poloze trysky k materiálu.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#899 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem kam to dať ale je to niečo podobné ako plazma - Laserové odstraňovanie hrdze - aký je váš názor
https://www.buyallseason.com/products/p ... nt=3665161

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Plasmová řezačka

#900 Nový příspěvek od Fizz »

Obecně super věc, to v tom odkazu už podke vykonu bude blbost. Resp ok ale hřebík budeš dělat v řádu minut.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“