Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Svářecí technika

#7006 Nový příspěvek od Deane7 »

Mám problém s KiTin 170 TIG LA.
Stávalo sa mi že mi nechytala oblúk, len zaiskrila, no teraz ani nezaiskrí. Nameral som napätie myslím okolo 14V ale nič sa nedeje, tlačítka na nastavenie parametrov nereagujú.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

chobotek
Příspěvky: 10594
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Svářecí technika

#7007 Nový příspěvek od chobotek »

duchodce: zkusím z pod hor veřejně. Flašku jsem koupil tuhle: http://www.hasic-servis.eu/tlakova-lahe ... -1532.html
Pak přijedu, dám 1000,- a mám plnou. Blíž o ničem nevím, musíš vyčkat SZ.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svářecí technika

#7008 Nový příspěvek od duchodce »

No to je zajímavější nabídka než od soudruhů z Lídlu. Uvidíme ,zatím je to celá ta akce, jak nákup zařízení tak technologická a nákladová čísla "průzkum bojem" .....ale dík.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13180
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Svářecí technika

#7009 Nový příspěvek od Čárls »

Deane7 píše: pon bře 15, 2021 3:14 pm Mám problém s KiTin 170 TIG LA.
Stávalo sa mi že mi nechytala oblúk, len zaiskrila, no teraz ani nezaiskrí. Nameral som napätie myslím okolo 14V ale nič sa nedeje, tlačítka na nastavenie parametrov nereagujú.
Hele v tomhle se přímo nevyznám jak máš daleko k tomuhle má i servis https://www.svarecky-chrudim.cz/servis Jinak asi Jeníček by ti poradil víc skus mu napsat.
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Svářecí technika

#7010 Nový příspěvek od jenicek »

Takhle na dálku se diagnostikuje těžko. :-/

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Svářecí technika

#7011 Nový příspěvek od Deane7 »

To mi je jasné že to je ťažké takto radiť
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#7012 Nový příspěvek od Lišák1 »

duchodce píše: pon bře 15, 2021 2:40 pm Dotaz - rýsuje se potřeba sváření Tigem . Vše růžové až do návštěvy zdroje Argonu n.p. Linde .Jenom nájem za 8 l láhve téměř 4 000 za rok a tím to pozbývá smysl. Nevíte někdo v okolí Jičín ,Paka, Hořice,Poděbrady kde když si koupím 8l láhev - nebo mě ji prodají - tak mě ji potom naplní?
Zcela určitě ti ji prodá a potom i vymění za plnou fi.Chobola, seznam prodejen zde" http://www.chobola.cz/prodejny
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Svářecí technika

#7013 Nový příspěvek od Deane7 »

jenicek píše: pon bře 15, 2021 7:12 pm Takhle na dálku se diagnostikuje těžko. :-/
Na svarforum mi poradil skusiť vypnúť VRD, no pri vypnutom by malo byť na výstupe podľa návodu 88V ale stále je tam len tých cca 15V.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svářecí technika

#7014 Nový příspěvek od duchodce »

Dík všem za info o argonu ,určitě si vyberu .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7903
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Svářecí technika

#7015 Nový příspěvek od Chose11 »

4000,- z anájem ročně? Kolika lahví? To je dobrej byznys, já platím za flašku 600,- ročně.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svářecí technika

#7016 Nový příspěvek od duchodce »

Jedné 8 litrové,muset se zaregristovat a nějaký obrat v ks ale to jsem již neposlouchal...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7903
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Svářecí technika

#7017 Nový příspěvek od Chose11 »

Aha, já před měsícem podepisoval novou smlouvu u Messeru, flaška jakákoliv prostě 600,- ročně a pak jen měnit dle libosti, jedná se o dlouhodbý pronájem, platí se to jednou ročně naráz. Mluvil pán i o krátkodobém pronájmu, ale ten že se mi nevyplatí. Tak se zeptej jestli nemáš ten krátkodobý, navíc táta se divil proč jsem vybral Messer, že oni berou od Linde a jsou pro ně levnější. Jenže já mám zase Messer 6km od domu v JZD a dají mi náplně v podstatě kdykoliv ze známosti.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svářecí technika

#7018 Nový příspěvek od duchodce »

Ne já jsem přišel,zeptal se na možnosti jak získat Argon, ne pro firmu a bylo mě řečeni tohleto.Navíc si pamatuji před časem souboj kolegy podnikatele ,chtěli na něm nějaké smluvní pokuty ,umravnila je až předžalobní výzva. Tak jsem si řekl ,že se nic nezměnilo a vypadl.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Svářecí technika

#7019 Nový příspěvek od Deane7 »

Tak mi chalan invertor rozobral a v nejakej časti ktorá meria napätie, či tak nejak mi to povedal boli zlé dve diódy a dva rezistory.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Svářecí technika

#7020 Nový příspěvek od zde »

8l som kupoval AG tuna https://www.elektrospaw.eu/Tlakova-flas ... -d8351.htm ale ked som ju bral ja tak bola plna cena cca 80 €

tuna maš plnu https://www.mojadielna.sk/geko/eshop/7- ... na-150-Bar viem je to na SK ale ta cena je niekde inde

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“