Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8509
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#7981 Nový příspěvek od bourač »

Pavle tihle dva fakt už nemaj servisáka? To je pro mě nové info. U Schinkmana jsem měl kdysi před léty na opravě UTA200.
A kluci ze Svany servisujou ve Škodovce, jestli teda už je nenahradili šikmovoký, na tech hitech dnešních technologiích.

Naposled jsem dával asi před 2 roky plasmu opravit do Artweld v Liberci. Telefon přímo na mechanika / elektronika ti píšu do SZ.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Svářecí technika

#7982 Nový příspěvek od Joe66 »

Joe66 píše: pon lis 21, 2022 11:33 pm Kuva sak to je model co sa predava par rokov ? Som myslel,ze novsi model :jazyk: :shock: Zvaracka za 600e v riti za tak kratky cas ?

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Svářecí technika

#7983 Nový příspěvek od Sadra17 »

Pavel píše: pon lis 21, 2022 10:42 pm potrebuji opravit svarecko PICO 162 EWM nebo poradite nekoho v okruhu mb svana ani sinkman v mb nema uz servisaka
https://www.youtube.com/c/Killeroz vyřešíš poštou 8) nějaký EWM má i ve videích
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#7984 Nový příspěvek od exot »

Pavel píše: pon lis 21, 2022 10:42 pm potrebuji opravit svarecko PICO 162 EWM nebo poradite nekoho v okruhu mb svana ani sinkman v mb nema uz servisaka
Obe firmy servis maji letos jsem byl v obou kdyz jsem resil cerpadlo do svarecky.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Svářecí technika

#7985 Nový příspěvek od Chose11 »

Pokud je potřeba opravit svářečku u Killeroze, moc dobře se s ním znám, není pro mě problém to pomoct zajistit, nebo mu to hodit do dílny. Občas okolo místní ochotná spedice známého názvu, třeba se dá něco vymyslet :smich: :smich: :smich: :smich:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#7986 Nový příspěvek od ota »

Kluci když už jste načali ten servis. Potřeboval bych někoho, kdo by dokázal opravit Tig Migatronic Pilot. Přesné info bych dodal. Nejdou tomu některé funkce, některá ovládací tlačítka nereagují. Jako oblouk to hází. Nerozumím tomu ani za mák, ale blbě to vaří, dělá to blivance a přilepuje se to. Koupil jsem to jako nefunkční spíš na opravu. Uvnitř někdo zbastlil jakýsi přepínač prej to nezavíralo plyn a tak tam někdo něco dobastlil.
Jde mi o to, aby opravář nevyměnil půl svářečky a nestálo to nesmysl. Je mi jasný, že zadarmo to nejde. Ale zase aby nebylo lepší koupit zrovna jinou.
Dik případné info, obrázky dodam.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Svářecí technika

#7987 Nový příspěvek od Sadra17 »

viz výše, pro killeroze to bude další výzva něco dokázat :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Svářecí technika

#7988 Nový příspěvek od Deane7 »

Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14516
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Svářecí technika

#7989 Nový příspěvek od DanculSK »

čo aká haluz?
Taká ako výhra octavie na FB
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8509
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#7990 Nový příspěvek od bourač »

jako pokrok nejde zastavit ale tu věc bych rozhodně nechtěl (možná zdarma).
Čínskej šmejd v pěkným obalu. Pracovat s tím moc nepůjde.
Prý laserová svářečka :vysmech: :vysmech:

Dneska jsem kuchnul samostmívačku, už jsem přes ní nic neviděl.
Ty ochranný plexisklíčka zvenku i zevnitř byly uplně hnědý. Poprskaný ne (já neprskám).
Kupodivu stačilo jar + teplá voda a jsou jak nový.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Svářecí technika

#7991 Nový příspěvek od Veteranista! »

V lednu mám narozky tak včera jsem zajel do Kowaxu a dovezl jsi dárek
Kowax 240 DP LCD
https://kowax.cz/product/kowax-genimig240dp-lcd/
Vzal jsem kuklu 1/1/1/1 s okýnkem 100x100 s real color, ještě jsi na ni nastrojím filtraci a bude to velká paráda myslím
https://www.pantermax.cz/PANTERMAX-Samo ... OR-d30.htm
A na Omicrona jsem vzal nový hořák taky
https://www.svarecky-kukly.cz/mig-horak-kowax-260a-4m

Ještě až bude dokoupím ke Kowaxu hořák s dálkovým ovládáním, momentálně vyprodaný.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Svářecí technika

#7992 Nový příspěvek od Míšánek »

S 240DP jsi dle mého neudělal absolutně žádnou chybu. Já jsem ji taky pořídil teprve nedávno (cca měsíc - dva naz5) a musím říct že jsem z ní naprosto nadšený :wink:

Já, jakožto úplný amatér musím říct, že tahle mašina dovede člověka posunout na úplně jiný level. Předtím jsme měl k dispozici jen staré 380V trafo a s tím jsem si spíš připadal jako lepič než tvůrce pořádných svárů :pohlavek:
Ale tento stroj je absolutně jiná dimenze. Mig/mag sváření je naprostá lahoda a mma je taky úplně jiný svět díky podpůrný funkcím jako je hot start, antistick či arc force. Nikdy bych neřekl že z takového leváka na sváření jako jsem já dokáže udělat, dovolím si říct, tvůrce funkčních svárů průměrné kvality pouze lusknutím prstu :)
Zatím jsem teda svařoval jen černou, ale musím říct že se pokaždé těším na další sváření a i na další případné výzvy v podobě sváření hliníku, nerezu nebo mědi.

Zkouším i tig, začínám na to asi i trochu přicházet nicméně v tomhle směru jsem ještě dost velké máslo vzhledem k tomu, co furt tvořím a že v podstatě víc brousím elektrody než svařuju :pistol: :smich:

No a Predator je taky supr! :ano: Používal jsem kuklu Pantermax Panter, která byla součástí setu s 240DP, ale ta byla nic moc (relativně malý průzor a přišla mi celkem tmavá). Tenhle Predator je super, i když při odclonění taky mohl být ještě trošku světlejší. Ale za ty prachy naprosto dostačující řekl bych.

Tak teď jen doufám že mašina bude dlouhé roky fungovat bez závad, jelikož to je v dnešní zvrácené době asi ta největší bolístka všech produktů...

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#7993 Nový příspěvek od exot »

ota píše: stř lis 23, 2022 8:23 pm Kluci když už jste načali ten servis. Potřeboval bych někoho, kdo by dokázal opravit Tig Migatronic Pilot. Přesné info bych dodal. Nejdou tomu některé funkce, některá ovládací tlačítka nereagují. Jako oblouk to hází. Nerozumím tomu ani za mák, ale blbě to vaří, dělá to blivance a přilepuje se to. Koupil jsem to jako nefunkční spíš na opravu. Uvnitř někdo zbastlil jakýsi přepínač prej to nezavíralo plyn a tak tam někdo něco dobastlil.
Jde mi o to, aby opravář nevyměnil půl svářečky a nestálo to nesmysl. Je mi jasný, že zadarmo to nejde. Ale zase aby nebylo lepší koupit zrovna jinou.
Dik případné info, obrázky dodam.
Zkusil bych pana ing J Maryšku (ted je myslim v důchodu) dříve nám jezdil servisovat Migatroniky a věděl o tom první poslední predpokladam ze by jsi mu to musel dovézt.(kontakt ti posilam do sz)
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svářecí technika

#7994 Nový příspěvek od duchodce »

Mišánek píše...
"Zkouším i tig, začínám na to asi i trochu přicházet nicméně v tomhle směru jsem ještě dost velké máslo vzhledem k tomu, co furt tvořím a že v podstatě víc brousím elektrody než svařuju :pistol: :smich:....."

Taky se s tím peru, ale asi 60 letý reflex sváření s obalovanou elektrodou ,že se přeci ta elektroda musí tlačit do materiálu funguje pořád.Takže když udržím oblouk tak svár stojí za h...o. Když se soustředím na vzhled a kvalitu sváru, tak elektrodu podvědomě potopím a brousím a brousím. :'( Kdyby alespoň se ten argon dal nachytat na sluníčku ..třeba.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Svářecí technika

#7995 Nový příspěvek od Míšánek »

To duchodce: ty tak čoveče s tím problém nemám, třeba u MAGu bych řekl že mu to jde vcelku průměrně a nemam tendenci ten hořák cpat do lázně, ale spíš tak nějak celkově nemám v těch rukách cit a hlavně na to teprve vlastně na všechno přicházím. I přes intenzivní studium mnoha videí s touhle problematikou na YouTube stále chybí ten cit v paprčích :roll:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“