Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13223
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Svářecí technika

#8251 Nový příspěvek od Čárls »

Já vím,ale jak si viděl natřel to nějakým uvolňovačem a teplo od sváru dělá taky svoje :-/ Jo pokud je fest zarezatělý tak odvrtat Ono někdy by to mohlo pomoc :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Svářecí technika

#8252 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nevím čím to natřel, mi spíš připadlo že to odmastil. Od těch třech bodanců toho tepla moc.nebylo. Toto jsou ty rádoby videa, kterých je plný net jak se dá všechno udělat jednoduše, ale pokud někdo někdy takový zalomený šroub tahal, a že ukroutit M8 už chce řádně zabrat, určitě víc než udrží bodnutá podložka. No a ty zbylé dva by povolil bez problémů lepšíma sikovkama
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

jean
Příspěvky: 3081
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Svářecí technika

#8253 Nový příspěvek od jean »

Tie dva by povolil pomaly aj rukou. A ten prvý by rýchlejšie odvrtal, ak by naozaj dobre držal...

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13223
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Svářecí technika

#8254 Nový příspěvek od Čárls »

Nevím taky sem pár zalomenejch šroubů ve fabrice vyndával ale tam jsem měl vybavení a nejrychlejší bylo na pořádnou strojní vrtačku upnout a odvrtat to byla jistota a většinou na větších šrobech jsme pak dávali helios vložky Jen mi to videjko připadlo zajimavý nic víc nic míň
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20893
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#8255 Nový příspěvek od ota »

No teď mě čeká 8 zalomených šroubů M16x1,5. Je to v náboji zadnìho kola traktoru Crystal. Synek si koupil závaží, nastříkal a donesl hříbek do kola a ejhle totok jsou urvané ty šrouby. Naštěstí tam je 6 na každý straně a urvaný jen 4. Ty budou kurva zakysaný. Jsou to pevnostní. Už máme doma na to i ty elektrody co mají Youtůbáci. Zkusím nejdřív jeden odvrtat a vytačečem. Pomastím před tím spešl rezojedem. Uvidím. Ideální by bylo traktor položit na bok. Nebo vyndat celou poloosu. Zatím na to není počasí. Napíšu zážitky pak.

jean
Příspěvky: 3081
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Svářecí technika

#8256 Nový příspěvek od jean »

Čárls, dával som pár zalomených závitníkov a šrobov vypáliť hlbičkou, to spravidla ani nepoškodí závit. Len to nie je úplne lacné a málokde to majú.

Fizz
Příspěvky: 7993
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Svářecí technika

#8257 Nový příspěvek od Fizz »

Vyjiskřovacku mám. Ale miminko. To by bylo hodin.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20893
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#8258 Nový příspěvek od ota »

Když je to menší věc odvrtávám doma. Třeba na frézce, soustruhu.
Jednou jsem zlomil 6 výstružník v díře v hřídely 110x650 mm. Konec podepřenej v lunetě a z čela 6H7. Už jsem měl skoro hotovo. Díra 20 mm hluboká. Najednou cvak a bylo to. Naštěstí se zalomil asi 4 mm od čela. Vzal jsem vrták a výstružník jsem vyvrtal.
Na frézce jsem taky už odvrtával třeba z výfukového potrubí ulomený šrouby. Když to lze upnout, paráda!
Jo a sikovkama na šrouby jde jen čuně! Pamatuju se v násrojárně vytahnout na matici , šroub kombinačky, sikovky to by bylo pohlavků! Když se ožvejkala hlava pěkně pilník a opilovat menší rozměr. Nebo karbikem srážet hrany! To vůbec neexistovalo. :smich:
Řemeslo braň se! 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13223
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Svářecí technika

#8259 Nový příspěvek od Čárls »

U nás v praci se vždy odvrtávalo ale tam co jsem se učil byla vyjiskřovačka jak jsi zalomil zavitník nebo vystružník v slepý díře nebyl náhradní takto šlo na vyjiskřovačku v kalírně jeden den jsi to tam dal a druhej den jsi si pro kus došel Jo to byla pohoda akorád byla chlazená s vodou tak kus byl většinou vorezlej
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20893
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#8260 Nový příspěvek od ota »

Na fabryce byla taky vyjiskřovačka. Stačilo poslat kus třeba se zalomeným závitníkem a lahvinku k tomu a taky to udělali. Krásně čistě. Pamatuju se, jednou jsem opravoval v klikovce na Jawu 250 závit. Odvrtával jsem zalomenej šroub. Na straně vačky jsem měl udělanej pohon ventylátoru chlazení na traktůrek. Furt se to povolovalo, tak jsem to dotáhl co to šlo. Jednou v lese se mi to povolilo a já to utahoval, až jsem ten prodlouženej šroub ukroutil. Rozebral jsem to a odvrtával. Když jsem to už čistil závitníkem pohnul se zbytek šroubu a závitník ani sem, ani tam. Až jsem ho zlomil. Poslal jsem to tam a chlápek to vyjiskřil jako nic. 8)

Pavel
Příspěvky: 8285
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Svářecí technika

#8261 Nový příspěvek od Pavel »

Jakou máte pánové zkušenost stema sklama do kukel co jsou místo brily měl sem to v předešlé práci ale to byla kukla za 25 litru

Pavel
Příspěvky: 8285
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Svářecí technika

#8262 Nový příspěvek od Pavel »

Nikdo nepouziva

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20353
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Svářecí technika

#8263 Nový příspěvek od vitex »

Tuším,že je používá Britt.Telefon na něj máš?

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13223
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Svářecí technika

#8264 Nový příspěvek od Čárls »

Mám od kowaxu kuklu ta to umožňuje akorád musí bejt na obou okách stejný dioptrie a bez korigování očních vad :(
Já mám jinak na dalku a jinak na blízko s brýlema na blízko bych se zabil tak používám jak dioptrický sklo v kukle tak brejle na dálku Jakmile sklopím kuklu mam pak jak na blízko Sundám a mám na dálku na nose
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Fizz
Příspěvky: 7993
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Svářecí technika

#8265 Nový příspěvek od Fizz »

Vařím v brýlích, v kukle, používám proti mlžící gel. (Když je chladno).
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“