Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Svářecí technika

#8026 Nový příspěvek od Sadra17 »

Ono to tak z pohledu společnosti bude, to EWM umí 160 A a třeba https://www.svarecky-obchod.cz/invertor ... G8QAvD_BwE umí to samý :-/ a nemůžu říct že by ten kitin blbě svařoval

ps: sám používám froniuse který ve své době stával taky 20 a až se rozbije tak bohužel :'(
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#8027 Nový příspěvek od ota »

Téže mám doma Kitina nevím to přesně 150? A zatím za ty roky naprosto pohoda. Třeba u souseda jsme natáhli snad 100m prodlužky. Soused že to nebude vařit na tak dlouhém kabelu. A vařilo to jako z partesu. A kabel to v klidu dal a žádné lepení. Tenkrát jsem se bál, že mu to zalepím jako vlaštovka! No a sváry až jsem se sám divil. A když ho přišli zloději vybrat, všechny sváry to ustály! Ani jeden neprasknul. 8)

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#8028 Nový příspěvek od mape »

Mám Inventor gama1550 a koupil jsem ho kdysi asi za 11 tisíc.... Už ale nevím kdy to bylo ..... Myslím že tak rok 2008
Asi před 3.lety mi spadl z lešení moji blbosti a přestal fungovat....
Tak jsem ho otevřel jestli tam neuvidím něco zlomeného a podobně a nic jsem nenašel .....
Tak jsem ho strčil do opravy a za týden opraveny za 900 Kč....
Prej jedna součástka odtržená z desky .... Asi po pádu.... Což jsem i přiznal.....
Nemyslím si že by opravy byli nerentabilní..... Spíš si myslím že to ti opraváři neumí.... Moje šla přimo ke gamasvar a pohoda.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Svářecí technika

#8029 Nový příspěvek od Joe66 »

Mam doma cinu aj fronika-starsie modely. Ze ked kvalitu tak noveho fronika 150 ku. Cena asi 600e . :)

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Svářecí technika

#8030 Nový příspěvek od Sadra17 »

to byla náhoda, ted si vezi že by to bylo něco na desce což je pravděpodobně případ toho EWM a budeš tam 4-5 hodin bádat servis po 5-600 za hodinu pak nějaký součástky ....
malej traktorista v malým traktoru

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Svářecí technika

#8031 Nový příspěvek od Pavel »

jo odesel invektor EWM PICO 162 neco na desce tuhle co ma ota tu kitku mne nabidli v akci jestli nechci zatim sem pucil od mladyho SELCO GENESIS 134ale tamto svarelo li a nebo sem na ni bil uz zviklej jeste mam v regalu starou castolinku tak ji budu muset zprovoznit vyhledove neco budu muset holt sehnat

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Svářecí technika

#8032 Nový příspěvek od Vedra »

Prodlužky by zpravidla neměly být problém, proč vyrábět extra model svářeček pro státy kde je 220V? Mínus 10 procent tolerance tzn na 200V minimálně to musí jet často vidím od 190V aby byla nějaká možnost prodloužky i pro ty ve státech volty příliš neobdařenými.

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Svářecí technika

#8033 Nový příspěvek od fikejz »

U prodlužky je zásadním problémem její nerozmotání z návinu na cívce. Délka při patřičném průřezu vodičů nevadí, ale nechat namotanou cívku to je díky indukci vystaráno raz dva!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Svářecí technika

#8034 Nový příspěvek od Vedra »

Na svarforu se na toto téma dost hádali a konečný verdikt byl tuším, že ti co si myslí že to vadí z hlediska indukce tak mají jít vrátit výuční list. Ale já jsem jenom elektrikář samouk tak nevím. :) Když nechám 50m namotaných na bubnu tak mi brzy začne vypínat tepelná ochrana.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Svářecí technika

#8035 Nový příspěvek od jean »

nie je prečo sa hádať, bubon predlžovačky má pár stoviek uH, to je pri 50Hz prd. Ale ako je spomenuté, rýchlo sa prehreje.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#8036 Nový příspěvek od ota »

Mám opět příhodu s cívkou kabelu. Je tomu mnoho let byli jsme na Tructrialu v Milovicích. Nějak kolem oběda jsme šli dolů tam byla taková základna stánků. Že si sedneme a dáme si něco k obědu. Jdeme podle těch stánků a hledáme co by nám šmáklo. Procházíme mezi stánkama a vzadu stála cívka s kabelem. Od ní mnoho, mnoho přípojek ke stánkům. Taková jakože větší cívka, silnější. Tam z boku asi 8 zásuvek. V každé byla min rozdvojka, někde i taková ta roztrojka. Snad všechny díry obsazený. S kámošem na to koukáme. Nu tady by se už nenapojil ani holící strojek a smáli jsme se. Koupili jsme si nějaký guláš a sedli před stánky. Jíme a po chvilce takovej štiplavej smrad. Kurva to je divnej smrad! Jak kdyby se někomu ve stánku pálil kabel. No rychtyk za chvilenku vyskočily plameny a hulán jako kdyby chytla pneumatika. Všechny stánky jeb, bez proudu. Jdeme se podívat ke zdroji kouře. Jasně ta cívka to nedala. Ne tím množstvím co tahla. Ale toho kabelu tam bylo namotáno mnoho a mnoho závitů. Byla to velká cívka, s dlouhým kabelem. A ten to nedal. Doma vždycky kárám pantatíka když má venku elektrickej vařič a na něm kastrol se srnčí hlavou a vaří ji. Má samozřejmě cívku od drátu z cočka a na tom namotenej kabel. Vždycky mu dávám sáhnout jak je ten kabel vlažnej. A on jen odvětí ,,jdi do prdele s těma tvejma povídačkama. Kdo by se namáhal to pak motat!" To je prej od sluníčka vlažný. :typek:

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Svářecí technika

#8037 Nový příspěvek od jean »

Jasné, od sluníčka. Aj ja som myslel, že tie tepelné ochrany sú tam pre razítko od revizáka a hovno. Ked sme kúrili elektrickým radiátorom, tak sa bubon tak zohrial, že bol problém ho udržať v ruke. Vypínala ochrana. Museli sme to rozmotať.

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Svářecí technika

#8038 Nový příspěvek od fikejz »

8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Svářecí technika

#8039 Nový příspěvek od fikejz »

Bylo to na Otu, ale tobě to patří taky.
Ostatně co myslíte, že to ohřeje víc, indukce, nebo to že se ohřívá jeden závit kabelu o druhý?
On je tedy ještě navíc na namotaným bubnu větší pokles napětí jak na rozmotaným kabelu stejné délky.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Svářecí technika

#8040 Nový příspěvek od jenicek »

Že by činný odpor vodiče a vzrůstající odpor s teplotou a to vše úměrné procházejícímu proudu? Myslim, že o tom už něco povídal pan Joule... :chytry:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“