Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Svářecí technika

#7951 Nový příspěvek od Brendak »

Asi ti nic neříká únavový lom. A koncentrace napětí v místě vrubu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#7952 Nový příspěvek od ota »

Tak když nebude zítra konec světa se sněhem musím si opravit tohodle ,,trojskýho koně". Tak se sousedem říkáme věci, kterou dovlečeme ze srotu a něco tomu je. Bo do vnitř nevidíš a pak to překvapí.
Dovlekl jsem převodovku bez elektromotoru ze šrotu. Má jen rotor, což je dobře. Použiju to i s tím rotorem. Udělám opěru pro zadní ložisko rotoru a pohon místo chladící vrtulky řemenici na řemeny. Bude to zpomalovací převodovka na špalíkovač. Pořát jsem si říkal, že z toho teče olej asi kolem gufera. Bylo takové ošklivé. No polemtaný to podle gufera bylo taky. Ale pak jsem odloubal marast z té skříně převodovky a zjistil, kde je hlavní unik oleje. Někomu se kdysi podařilo ulomit patku. Zavařil to a olej si našel cestu. Poplemtali to tmelem. A olej opět podtekl pod tmelem. Nevím kde ta škvíra je. Zkoušel jsem to napajcovat techničákem a nikde to nevzlíná. Nuž zítra vezmu vercajk a vybrousím ty původní opravné sváry. Vyndal jsem i vzduchovou fortunu a k ní věci. Takže to trochu vybrousím, vyčistím a zkusím to převařit CuSi. No je to litina. Tak to jen zalepit, abych se pokusil zalárovat to místo uniku. A uvidíme.
Původní oprava.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Svářecí technika

#7953 Nový příspěvek od DanculSK »

na jútub na mna vyskočilo toto videjko

http://www.youtube.com/watch?v=AJ55nlORRq0&t=129s
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#7954 Nový příspěvek od bourač »

pro Otu ;-) : https://eshop.chemweld.cz/navody/jak-sv ... -b397-htm/
litina je porézní, když je to něco s olejem je to vždy nasáklé jak houba, odmaštění nutné.
To já dělám autogenem - vybroušenou prasklinu ohřeju do červena.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#7955 Nový příspěvek od ota »

Jasně vybrousím to jen kolem toho původního sváru. Ono to není vidět, ale tomu co to vařil podteklo na bokách struzka asi. Je tam vidět, jak se ten svár ta housenka nespojila s materiálem. Jako studěňák to vypadá. Vybrousím to jen kvůli tomu, aby to nebyla pak taková mohyla. A aby se to trochu rozlilo.
Samozřejmě to ohřeju aby se ta mastnota vypálila. Mám je planovej hořák ten velkej na velkou bombu. to musí stačit Ono to CuSi si dá dost líbit. Ta litina s tím jde vcelku dobře. Pár věcí jsem tím už vařil. Akorát nemám už 0,8 mm drát ale jen 1,0. Ale to bude dobrý. Nepotřebuju aby to bylo pevné, ale jen aby netekl olej ven a po rámu. Časem seženu tuhle převodovku jinou, asi mohutnější. Jsou v kovošrotech vcelku často. Tahle ta byla už u rozebírače v bedně. On vykostil motor a železo do bedny. vytáhnul jsem ji odtamtud. Bylo jich tam víc, ale tahle měla výhodu toho rotoru. Ten se mi náramně šikne že z něj vyrobím pohon. Jinak bych musel schánět to zubatý kolečko co je tady jako součást hřídele elektromotoru, potažmo toho rotoru. Takže je to právě kompletní. Jen si to trochu upravím a použiju. A zamezím prosaku oleje.
Mám tu samozřejmě elektrody na litinu. Ale ta stěna bude jen šlupka a mohl bych tam padat jak se znám. Triodynka by to zašila dobře. Ale to ceočko, přehodím jen drát a Argon a tradá! 8)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Svářecí technika

#7956 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak to já váhám čím zavařit most přední nápravy na Z25, jestli elektrodou klasicky EB121, nebo speciálkou na litinu, nikelitky tu nějaké mám, no uvidím jestli bude vůbec čas, oba sousedi mě zásobují prací na autech, tak na traktor nebude čas.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Svářecí technika

#7957 Nový příspěvek od Pavel »

litina se nebrousi pro svar bud seka nebo frezky do brusky je to kvuli uhliku jinak elektrody co dal bourac se pouzivaj bezne na obal litiny jinak muzes pouzit 716 nebo 723 nebo elektrody na bronz svar vzdy proklepat kvuli pnuti velke trhliny svaret stridave na preskacku silnej obal predehrat elektrodu myt vysusenou a proud predem zkusyt

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Svářecí technika

#7958 Nový příspěvek od Chose11 »

No tu drážkovací elektrodu nemám, ale hodila by se, asi zkusím sehnat, je doba topení, tak dám vysušit elektrody do kachlových kamen do trouby....
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Svářecí technika

#7959 Nový příspěvek od Pavel »

drazkovaci elektrodu neshanej udelej to jak pisu ten most na 25 nebude litina

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Svářecí technika

#7960 Nový příspěvek od Chose11 »

vezmu fortunu, frézku a prasklinu tím otevřu
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#7961 Nový příspěvek od ota »

Čemu u té nápravy říkáš ,,most"? Co potřebuješ vyvařit? Tam není litina myslím nikde. Maximálně ocelolitina. Nebo výkovek a ten bude ocelovej.
Ty E- Bimetal elektrody tady na litinu mám. Když se to s ní zavaří má ten svár barvu bronzu. Vařil jsem s tím kdysi pláty na kamna. Hodně to pne a má to snahu vypraskávet vedle sváru. Předehříval jsem. Ale nazatloukal, na těch plátech to moc nešlo.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Svářecí technika

#7962 Nový příspěvek od Pavel »

presne tak to priprav a skus to elektrodama eb 121 az 125 na kousku pokud se budou delat prasklinky tak je to na jine elektrody jeste by to slo dobre elektrodou kralovskou

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Svářecí technika

#7963 Nový příspěvek od Pavel »

ota píše: pát lis 18, 2022 10:08 pm Čemu u té nápravy říkáš ,,most"? Co potřebuješ vyvařit? Tam není litina myslím nikde. Maximálně ocelolitina. Nebo výkovek a ten bude ocelovej.
Ty E- Bimetal elektrody tady na litinu mám. Když se to s ní zavaří má ten svár barvu bronzu. Vařil jsem s tím kdysi pláty na kamna. Hodně to pne a má to snahu vypraskávet vedle sváru. Předehříval jsem. Ale nazatloukal, na těch plátech to moc nešlo.
platy do kamen svaris i rutilkama

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Svářecí technika

#7964 Nový příspěvek od Chose11 »

Most nápravy je ta střední část s výkyvem a čepem uprostřed, zasunují se do něj polonápravy.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#7965 Nový příspěvek od ota »

To je už dřív. Rutilky mám jen 3,15. Ty na litinu 2,5 ta prasklina byla vcelku tenká. I po vybroušení véčka to vcelku pěkně zalilo. Vařil jsem chvíli z venku, chvíli ze vnitř na přeskáčku.
Myslíš tedy ten výkovek co je v středu pouzdro v kterém se kýve na středovém čepu? Mám to docela v dílně na ponku celou tu sestavu pouzder a čep taky. Přijde to vyrobit nové, je to vytlučené. Ta nápravnice ( most) je výkovek ocel. Litina by v té díře praskla při postavení traktoru na zadek a puštění předních kol na zem. Máme tu jednu kompletní nápravu i s tím celím uložením co se našroubuje na blok připravenou na opravu a pak do traktoru. Máme Ačkovou teď na traktoru a ta druhá je Káčková. Koupili jsme ji od Jelínka u Chrudimi celou komplet. Z 5 ks tahle byla asi nejmíň vytlučená. Akorát nejdou vyndat ty konce štelovací.
Budeš vyvářet uložení pouzder v té Tvojí?

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“