Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: Svářecí technika

#6046 Nový příspěvek od Requied »

Nemáte někdo přebytečný 5kg špulky od drátu? Pár by se mi jich hodilo :)
Ideálně Beroun, Praha, Kladno...

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Svářecí technika

#6047 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Budeš přemotávat z velké 15kg na malou 5kg? Jednu malou bych tu našel.

Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: Svářecí technika

#6048 Nový příspěvek od Requied »

Jo chci to přemotávat... Cena 15kg je úplně jinde, tak těch pár minut tomu věnuju. Teď jsem cvičně zkusil udělat špulku z plechu... Jako taky funguje a jde použít, ale vypadá to "divně" :)
Kde by ta špulka byla k vyzvednutí?



Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Svářecí technika

#6049 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Taky to jde takto na kratší vzdálenost :) tak jsem to měl já :) mohl bych jí nechat u švagra v Příbrami pokud tam někam jezdíš.
Obrázek

Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: Svářecí technika

#6050 Nový příspěvek od Requied »

tohle bylo nejjednodušší jak to vyzkoušet :)
minimálně musím udělat brzdu na velkou špulku a použít větší trubku.
jinak to bylo docela ok.
Do Příbrami občas jezdím, takže by to asi šlo. Tedy pokud neseženu něco blíž.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#6051 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak jsem dnes poprvé tigoval... hrůza, snad to příště bude trošičku lepší...

Že jsem kopyto a občas macham wolfram v lázni, to chápu, ale když přejedu svár jen wolframem, bubla to jak Cocko bez plynu, průtok argonu na to nemá vůbec vliv, oblouk mi někdy hoří úplně jinde než chci a občas to hrozně bliká do kukly, hlavně nerez. Dva plechy na sobe položený jsem nesvaril k sobě...mám chuť to vyhodit, ale docela mě to bavilo

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#6052 Nový příspěvek od exot »

Kuklu to chce poradnou spousty tech obycejnych nedavaji pulz nebo male proudy od Tigu.Material to chce vždy kovove čiste takze zadne okuje zadna mastnota zadna barva atd..Obecne u tigu je priprava 90% uspechu.Pokud se svari dve veci k sobe je idealni je nit neodjehlene s ostrou hranou to se pak slevaji lepe k sobe.Ruku si podepri druhou oblou je treba co nejkratsi.Jinak tig je s autogenem nejnarocnejsi na nauceni.Pokud budla cerny budto jedesmoc pomalu(prepalujes material nebo je idealni pouzit spravny legovany pridavny material z hlavy si nepamatuju oznaceni)
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Svářecí technika

#6053 Nový příspěvek od ITS »

Čekal jsem tuto první Ondrasovu reakci na Tigování.
Kukla - není to o ceně, ale o druhu. Já mám v práci všechny kolem 1000 Kč a jen jedna to zvládá. V technických parametrech kukel to bývá psané - Tig od 5 A.
Tavné lázni vždy pomůže alespoň kapička přídavného materiálu. Lépe se to slévá.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#6054 Nový příspěvek od kenybz »

nezoufej ono to časem pude na kukle musí jít nastavit citlivost a zpoždění nebo některé mají přepínač režimu a jen přepneš na tig.
jsem před pár tádny svařoval tigem plechový kryt, který měl ulomené ouško...pěkně jsem si to nachystal zespodu přicvykl samosvorné kleště abych to ouško měl o co opřít a z boku dal neodym aby to drželo oblouk to si měl vidět jak dokáže hořet oblouk za roh samozřejmě jsem věděl že magnet to stahuje a totooo to sem fakt čuměl no nic zatigoval to a dívám se na druhou stranu a posychroval jsem několika kapkama i druhé ouško a to jsem ani nečistil normálně ten výboj zapálil oblouk i přez barvu.
Samozřejmě je to prasečina ale chtěl jsem zkusit co to bude dělat a ono normálně chytne i přez barvu.
Doufám že brousíš elektrodu po směru to má velký vliv na stabilitu oblouku. a pak jak máš jen trochu špičku zakulacenou tak to taky tancuje oblouk jak se mu zachce.
Jo a pozor na elektrodě nesmí být nalepená kulička na boku to se stane když ti chytne oblouk mezi přídavným materiálem a elektrodou. pak se taká kulička musí odbrousit z elektrody.
Pozor na magnetické pole okolo i samotná tigovací almara může rušit oblouk když je moc blízko
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#6055 Nový příspěvek od Ondras83 »

Ještě se mi na špičce pořád dělá takovej jakoby prstynek jako mají mochomurky na noze. V půlce špičky mám takovej kroužek. Kontaminace rzí?

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#6056 Nový příspěvek od kenybz »

no jestli ponořuješ elektrodu do lázně tak to bude tím....
co máš vůbec za mašinu a jaké máš nastavené hodnoty?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#6057 Nový příspěvek od Tata »

když ti to bublá jde ti tam vážně plyn? a pouštíš tam správný? tcham vařil s CO2 jen ten vyledek byl pobublany.
jaký máš redukčák mi blbnul ten cinsky dal jsem normalni a klid
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#6058 Nový příspěvek od kenybz »

před chvílí jsem zkoušl směsný plyn na wlsp no radost z toho nemám husenky jak boule sice povrch hladkýale jde to málo do materiálu a když přidám, tak na kraji zápaly a i tak to delá kopcovité housenky...a to jsem musel ubrat proudu bo to jakoby vnáší moc tepla do svarové lázně no snad si zvyknu ...padák upná hrůza musím nastavit delší čas na dohoření drátu bo drát zůstane v housence po ukončení svařování
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#6059 Nový příspěvek od exot »

Zkus prehodit zemak na jiny vyvod tlumivky na te wlsp Jinak ty zapaly take dela silnejsi vrstva okují v podstate hori a tim se delaji zapaly no a nebo spatne vedeni horaku(u sirsich svaru mala prodleva v uvrati).Pro Ondrase: ten prstynek se dela vetsinou u zasvineneho materialu nebo pokud se material prepaluje (mala postupova rychlost).Pokud je spatny plyn (kontaminovany)tak s tim v podstate nejde svaret tigem.
Naposledy upravil(a) exot dne pon lis 11, 2019 8:19 am, celkem upraveno 1 x.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#6060 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tata píše:když ti to bublá jde ti tam vážně plyn? a pouštíš tam správný? tcham vařil s CO2 jen ten vyledek byl pobublany.
jaký máš redukčák mi blbnul ten cinsky dal jsem normalni a klid
zatim mam jen z druhe ruky flasku, co by v ni "mel" byt prepusteny argon...prvni svar na zelezu bez pridavneho materialu byl jako vymalovany, pak jsem ho zkusil prejet a bublalo to presne tak, jako COcko bez plynu

ano, redukcak mam z ciny, zajimavy je, ze me kulicka na prutokomeru sedi na 10l/min, ale po chvilce spadne na 0

masina je berlan Bwig 180, nejlevnejsi TIG HF na trhu...predpokladam, ze tam problem nebude, ze to bude spis v mych rukach a spinavy material...

jeste mi maji prijit elektrody (ted mam cervenou 1,6, objednany mam svetle zeleny 2,4 a zkusim jeste zlate 2,4) jedna zkouska byla na obrousenem 5mm plochaci, druha byla na 0,8mm nerez plechu...

budu zkouset zatim jen to zelezo, jen na to ted nemam zase cas :(

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“