Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Svářecí technika

#8041 Nový příspěvek od oco13 »

Už som tu minule lustroval laserovú odhrdzovačku , tak teraz laser zvaračka
https://linyooka.com/products/hg500?fbc ... nt=3754074
Nejaký komentár k tomu. :typek:

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svářecí technika

#8042 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

kolo mi začalo klapat,slezl jsem,koukal jsem kde,co?.až doma jsem zjistil,že na sedlové trubce dole nad středem těsně nad svárem mám prdlou trubku.stěna tak 1 mm.tak to jsem čuměl.rozebral jsem to,očistil a svěřil jsem se do rukou libereckýho mistra. stálo to pětikílko.paráda.tak jdu zase skládat. https://tigweld.webnode.cz/sluzby/
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Svářecí technika

#8043 Nový příspěvek od vitex »

oco13 píše: čtv úno 09, 2023 8:28 pm Už som tu minule lustroval laserovú odhrdzovačku , tak teraz laser zvaračka
https://linyooka.com/products/hg500?fbc ... nt=3754074
Nejaký komentár k tomu. :typek:
Roman,to je cena za redukci elektro?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Svářecí technika

#8044 Nový příspěvek od oco13 »

No na cene asi zabudli dve nuly. Je mi jasné že je to odrb , mňa skôr zaujíma či sa dožijeme v horizonte 5? 10? rokov takých laserových výrobkov ako je naprikad Lidl plazma Alebo MigMag Kowax ten mi tiež stále vyskakuje. Ak by to fungovalo ako na videu tak 60T Kč by som za to dal. :typek:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Svářecí technika

#8045 Nový příspěvek od vitex »

Přepni si v pravo nahoře na EU a tam máš cenu v eurech,nebo na ušáky a tam je v dolarech. :-/

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#8046 Nový příspěvek od fajlla »

Možná jsem hledal blbě tak jsem nenašel. Nemáte pánové někdo výkresy na děrovaný svářecí stul. DWG PDF nebo v podobném formátu

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#8047 Nový příspěvek od bourač »

sekalsemmalo píše: pát úno 10, 2023 4:48 pm tak jdu zase skládat.
o změně vlastností v TOO jsme slyšeli? (k horšímu, zejména u Al slitin) Moc na tom neskákej. :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Svářecí technika

#8048 Nový příspěvek od fikejz »

Al slitiny a únavový lom. Svár to na nějakou dobu podrží, ale v podstatě je to pro ten rám konečná. :'( Začni sekat víc, abys našetřil na nový.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Svářecí technika

#8049 Nový příspěvek od Jaryn82 »

fajlla píše: úte bře 07, 2023 8:26 am Možná jsem hledal blbě tak jsem nenašel. Nemáte pánové někdo výkresy na děrovaný svářecí stul. DWG PDF nebo v podobném formátu
Ono je to celkem jednoduché si to nakreslit. Rozteč děr je 100mm a průměr 28mm pak už je na tobě jakou zvolíš tloušťku materiálu jestli 10 nebo 15mm a celkovej rozměr stolu.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Svářecí technika

#8050 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Tak si tady hodim jeden prispevek ,zacla me zlobit stara svarecka CO2 mel jsem Einhella 190tku nejprv odesel diodovy mustek ,vymenen za novy a pak zacly zlobit kontakty na trafu bylo tam hlinikove vinuti ,kupoval jsem jej pred lety uz starsi a slouzilo dobre. Tak jsme ho z kolegou elektrikarem popravily a prodal jsem ho dal tady jednomu na obcasne privareni neceho.
A tak sem se rozhodl poridit si Nove no a volba padla nakonec na Omikron 306i tak doufam ze mi bude dobre slouzit. Mate nekdo stim uz skusenosti ? Je to uz novsi typ nema trafo ale je to uz inventorove CO2. Pokud by nekdo chtel tak mam tady velkou svarecku WTU 315 myslim ze uz nebude potreba a pokud ano tak mam jeste dalsi dve svarecky :D

Uživatelský avatar
vlada34
Příspěvky: 171
Registrován: úte led 01, 2013 9:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Svářecí technika

#8051 Nový příspěvek od vlada34 »

Tady máš krásnou recenzi sice slabší ale to asi nevadí :) Mám ještě s trafem 206 ale úplně dostačující na domácí sváření.
https://www.youtube.com/watch?v=RMPq7ufYFV0&t=999s

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Svářecí technika

#8052 Nový příspěvek od honza650 »

může mi někdo prosím poradit nějakej fígl jak vevařit elektrodou do jeklovýho rámu něco jako karisíť do betonu, aby z toho byly vrátka do dvora jen teda ze slabšího drátu 3mm, často mi uhoří konec drátu, svářečka alfain pegas 160, mám to na ca 40A proud, dvojka rutilka elektroda a ten antipřílep na 3
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Svářecí technika

#8053 Nový příspěvek od ITS »

Asi to nikdy nebude pěkný svár.
Já bych vařil jen na jeklu a k drátu se jen přiblížil. Jako koutový svár to udělat nejde.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Svářecí technika

#8054 Nový příspěvek od jean »

Honza650, variť na jakli a do drotu len odbehnúť. Ale je to celé voľajaké čudne Kefalín, lebo 3mm drôt nie je úplne tenký. Asi to chce natrénovať, lebo mašinku máš asi o svetelný rok lepšiu ako ja :) A hlavne rutilky smer koš, zvar to bazickou. 2mm bazickou bežne zváram 2 mm jakle bez prehorenia durch.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#8055 Nový příspěvek od ota »

Dělal jsem něco podobného. Do rámů od beden na brambory jsem nastříhal výplně z plotu. Tedy ten plot je takovej pletenej asi z 3 mm drátů. Vařil jsem to ale cočkem. Elektrodou si to moc nedovedu představit. Já mám oka asi 40x40 mm. Tedy po 40 mm dráty a na každém jsem dělal heft. Rám jsem obrousil od rzi a no chvíli to trvalo! Mám někde ještě jedno pole toho pletiva v budoucnu na ještě jeden ten můj giterbox.
Většinou tyhle věci ve firmě děláme tak, že se rám provrtá s roztečí rastru pletiva a ta síť se pak prostrká dírama a zezadu heftne. Jde to lepší, než třeba natupo. Ten drát se nechá o kus delší a on se trochu rozteče do té vyvařené díry.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“