Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Svářecí technika

#8266 Nový příspěvek od Čárls »

Já pokud vařím ve sklepě tak kus kuže přes hlavu chycený ke kukle Jinak si nablikám odrazem od stěny a od toha skla dioptryckýho se šeredně odráží :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#8267 Nový příspěvek od ota »

Pavle asi 2x jsem si kdysi půjčil ve firmě ke kukle tan ventylátor s filtrem. Mám k tomu doma věci do kukly. Sesadil jsem a na vaření venku v zimě paráda. Dal jsem si ten ofuk na motorku na málo a v kukle víc na průzor a super. Vždycky se mi zamlžil průzor a brýle. Jak jsem funěl do kukly. S tím motorkem vůbec. Jednou byla ta sada na bazoši kompletní s asi 5 novejma filtrama za 2000 Kč. Špekuloval jsem, jestli koupit, nebo ne. Než jsem se rozhoupal a napsal prodejci bylo to prodaný. :vztek:

Pavel
Příspěvky: 8283
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Svářecí technika

#8268 Nový příspěvek od Pavel »

Tu filtraci někde mám a nepoužívám mne šlo Oto že co sem mnel dřív ty skla tak byla dražší ale oči nebolelo a je to lepší než brejle ale chtěl sem vědět jestli někdo používá ty co stojej kolem 100 já už svaříme jen příležitostně doktoři mne to zatrhli dřív sem dělal přes 30 metru sváru dene

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Svářecí technika

#8269 Nový příspěvek od oco13 »

Pavel píše: ned bře 03, 2024 9:32 am dřív sem dělal přes 30 metru sváru dene
Toto by ma zaujímalo , máme vo firme ručných zvaračov čo opravujú zvary po linkách a u nich je to - kolko spravia tolko je.Ak chýbajú kusy do kamiona tak im zaplatia nadčas aj odmeny. Ešte nikto si netrúfol ich normovať, pritom linky kde zvára robot normujú a optimalizujú aj dva x za rok.
Vy ste v práci mali nejakú normu?
Ja nechcem porovnavať človeka so strojom , len ma zaujíma či sa dá aj zvaranie onormovať, lebo tam na každom kuse sa zrejme menia podmienky. :typek:

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Svářecí technika

#8270 Nový příspěvek od chobotek »

Tuhle je obrázek, jak jsem se ptal na ten svařovací traktor. Vnitřkem 650x580mm.
Obrázek
Леонид Константинович Рамзин
Je to jen náhled, závitů bude víc a možná i nestejné stoupání. Uvidím, až se to dopočítá.
Pásoviny pro názornost zobrazený jen jeden závit, zavařená oboustranně.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Svářecí technika

#8271 Nový příspěvek od jean »

Oco13, samozrejme, že zváranie sa normuje. Druhá vec je, či normu a wps predpísal človek, čo niekedy videl horák.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“