Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#8086 Nový příspěvek od bourač »

jean 8) :D
nebo někdo s Tedom :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#8087 Nový příspěvek od bourač »

jean 8) :D
nebo někdo s Tedom :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svářecí technika

#8088 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

je to ještě složitější.ale pomalu se dostávám k informacím z překladů DIN a EN zjišťuju,že z jednoduché odlupovací zkoušky se dá udělat naprostá věda.pokud spadáte do elastické folie,filmu(tedy bez tkané výztuže).je tam definovaná rychlost zkoušky,odměřování síly v N ,z toho pak už jednoduchý výpočet svařovacího součinitele.musel jsem si oprášit střední školu , tahové diagramy,mez pevnosti,tažnost.tím celkem padá moje myšlenka sesmotit něco takového http://www.rezek-mhg.cz/web/produkty/pr ... usecka.pdf bude to muset bejt daleko sofistikovanější s lineárním pohonem o dáné rychlosti a siloměrem .
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Svářecí technika

#8089 Nový příspěvek od jenicek »

Trhačky v práci máme i pro různý sofistikovaný zkoušky, záleží jakej na to máš rozpočet. Mnohdy jsou masakr už jen ty spešl čelisti... :pistol:

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svářecí technika

#8090 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

děkuju ,jeníčku.zatím si posíláme vzorky do akreditovaný laboratoře do Zlína. tam máme četnost na šarži a samotná folie a pak sváry bohatě překračujou min.mez pevnosti ,stanovenou výrobcem folie.ale tahle odlupovací zkouška má četnost před každým svařováním zakázky.já samozřejmě vím ,jak si takovou svojí zkoušku mám udělat,abych měl klidné spaní.nohou si to zašlápnu,táhnu,jak bejk,až dojde k destrukci okolí sváru,přitom svár se nesmí odlupovat.a musím tam vidět taveninku,výronek taveninky podél přeplátovanýho sváru.to mi dělá svár a těsnost. vzorky pro trhání máme šířka 20x tl.0.72 měřenou tažnost (bez znatelné meze kluzu,tečení) 700 procent,tak se páska natáhne o 350 mm,než prdne. takže celkem dlouhá dráha zkušební stolice je potřeba +(rozevření čelistí 50 mm).prdá při 795 N (zkušební páska) což v přepočtu na mm2 je 54 MPa-mez pevnosti v tahu při přetržení. němčour se nás bojí,jak jsme dobří,tak nám háže klacky pod nohy,nechce nás pustit na trh a nutí nás si tuhle trhací mašinku za statisíce koupit...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svářecí technika

#8091 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tenhle siloměr by nám to pokryl. max 1000N a zaznamenává vrchol. k tomu ještě stolici s linearním pohonem rychlost 100mm/min https://www.conrad.cz/cs/p/sauter-fh-1k ... gL41PD_BwE náký linearní vedení.kleštiny.zejtra řeknu cenu šéfíkovi a ten se zvrátí.... a je to necertifikovaný měřidlo,takže na prd.... hned nám to hoděj na hlavu... a levnější https://eshop.mbcalibr.cz/silomery/silo ... gKCIPD_BwE já to dám. těď jdu hledat pohon.je to stavebnice!!!
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Svářecí technika

#8092 Nový příspěvek od jenicek »

My děláme tohle https://www.ametektest.com/products/material-testers, zrovna teď po večeři se chystám na kalibraci 3ks siloměrů 250 a 500N pro Škoda auto

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svářecí technika

#8093 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

vždycky,když mě v praci naštvou,teď mám dělat lisovací formu z plastu PEHD pro lisování plastů!!! já mu říkám,to nevydrží,to půjde srát. tak pak si hledám,úplně vytočenej, v nabídkách práce svářeče a doufám,že to tam bude na trošku lepší technické úrovni.vzpomínám na ty fabriky,kterejma sem prošel s dokonalým technickým zázemím.zkušenejma konstruktérama,technologama,nástrojařema.táta byl zámečník-svářeč.jsme na to hrdí.já jsem svářeč.a pak na to čumím a ta nabídka mzdy za takovou dřinu,v bordelu,v horku,opocenej a plat je jako uklízečka.aspoň tady na Jablonecku.a tak mu tu formu s úsměvem na rtech udělám a splním úkol. a pak jí zmáčknu na lisu a půjde srát ... a mně to neva,hlavně,když platí....
Naposledy upravil(a) sekalsemmalo dne sob čer 10, 2023 12:02 pm, celkem upraveno 1 x.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Svářecí technika

#8094 Nový příspěvek od Fizz »

Tak jdi na volno svářeči tu mají bohatý odměny.

Nebo se přestěhuj k nám tady svářeči chybí a to bych řekl že placení jsou fakt slušně.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 5991
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Svářecí technika

#8095 Nový příspěvek od fikejz »

Přesně! Dole ve vesnici se známý svářením sám na sebe živí. Jezdí k němu s různými "výdrby" ze širokého okolí protože fakt umí. Ale taky si umí za práci říci o peníze. Nedávno jsem zas využil jeho služeb - praskly mi převodové nůžky na silné větve Fiskars. V tom noži který je součástí rukojeti (pár měsíců po pětileté záruce :) ) Tak jsem mu je donesl - použil speciální drát pro TIG na takový materiál, výsledek je perfektní, dostal za něj co si řekl - 400,- a vůbec jsem neřešil jestli je to moc nebo málo, jak rychle to měl hotové ... Pro mě to je výhodné neb za nové nůžky bych dal 6x tolik a vím, že ty nůžky jestli ještě někdy prasknou tak úplně jinde.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

kbulda
Příspěvky: 336
Registrován: ned pro 15, 2013 1:15 am
Bydliště: u Mělníka

Re: Svářecí technika

#8096 Nový příspěvek od kbulda »

sekalsemmalo, zajeď se podívat na zkušebnu do Technolenu Lomnice nad Popelkou.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#8097 Nový příspěvek od bourač »

taky by se jistě uživil marketingem elektrokol, v tom je špička :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Svářecí technika

#8098 Nový příspěvek od Chose11 »

Existují i elektrokola v nerezu ? :red:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Svářecí technika

#8099 Nový příspěvek od chobotek »

Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#8100 Nový příspěvek od ota »

Včera jsem od souseda vykvičel konečně stolek na sváření. Dlouhou dobu do něj hučím, něco mi najdi v kovošrotu! Pořát velké, ošklivé, polámané. A nakonec se zadařilo. Ale dalo to zabrat! Prej je to pro mě škoda. Nemám ho zatím nijak upravovat, prej kdyby potkal něco ,,horšího" tak by mi to vyměnil! Ale povídám mu, co peklo schvátí na svět už nenavrátí! :D Vrazil jsem ho na váhu kvůli platbě a má 59 kg. Což ujde.
Zatím tedy odloženej.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“