Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#8011 Nový příspěvek od kenybz »

dobrá cenofka OTO klasika s trafem to pojede 100 let
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Svářecí technika

#8012 Nový příspěvek od remda »

Zdravím. Měl bych prosím dotaz? Třeba to někdo tady řešil a jestli už se to probíralo tak se omlouvám, ze jsem to nenašel.
Mám doma sice staré ale ještě do loňského roku trochu schopné CO Oerlikon 250. Jenže už to začíná odcházet a řeším koupi druhé svarecky. Díval jsem se na Omi 206 ale i další a mám dotaz v tom, ze skoro vsude je jištění 16A. Na baráku mám hlavní 25A, do garáže 20A s charakteristikou B. Jenže měl jsem svarecku Kit 2400 a tam při zapnutí většího výkonu nad půlku mi vyhodilo hlavní jistič pro dům. Nakonec jsem svarecku prodal a sehnal za hubičku nynější Oerlikon. A když koupím třeba i jinou svarecku než Omi, tak nechci řešit ten samy problém.
Řešil někdo z vás neco podobného a nebo případně jít radsi do inventoru?
Dekuji za pomoc.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#8013 Nový příspěvek od exot »

Co na ni "zacina odchazet"
? Pokud je to klasicka odbocka(rizeni napeti prepinaci tech veci co se tam muze podelat je malo krom toho se daji pomerne za levno povymenovat.

Pokud neplanujes svaret velke veci a uzijes mobilitu multifunkcniho invertoru bych se nebal dnes koupis hodne obstojne masiny za 10-17 litru.(beztak je vsechno z ciny)
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Svářecí technika

#8014 Nový příspěvek od fikejz »

Nemáš spíš vadný domovní jistič? Přeci nemůže nový stroj s jištěním 16A vybavovat jistič 25A. Jistič 25A by měl vydržet přetížení proudem o hodnotě 28.25A (1.13násobek jmenovitého proudu) po dobu delší jedné hodiny a okamžitě vybavit by měl až při hodnotě proudu 36A (1.45násobek in). To je víc než dvojnásobek jištění svářečky. Zaměřil bych se tímhle směrem. Protože pokud je ten jistič kdoví jak starý může mít už vyhřátý bimetal a vybavuje mnohem dřív než by měl.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Svářecí technika

#8015 Nový příspěvek od jojo7011 »

To zavysi od vypinacej charakteristiky istica.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Svářecí technika

#8016 Nový příspěvek od fikejz »

Od vypínací charakteristiky závisí jak rychle vybaví hlavně to dlouhodobé přetížení, ale neměl by vypadávat pod jmenovitou hodnotou. Jestliže svářečka vyžaduje jištění 16A tak by neměla shazovat jistič 25A, protože to je i nad hodnotou pro smluvní vypínací proud při jehož překročení dojde k vybavení jističe za méně než hodinu při hodnotě jističe 16A ta hodnota je 23,2A. Což je 1.45 násobek jmenovité hodnoty jističe - včera jsem v tom udělal chybu - nesprávně jsem uvedl, že 1,45násobek je hodnota okamžitého vybavení. Třeba tady si lze o tom něco přečíst: https://oenergetice.cz/elektrina/elektr ... eti-jistic
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Svářecí technika

#8017 Nový příspěvek od remda »

Svarecka začíná dělat neplechu s podavacem drátu. Ale už je rozebrána a kluci od nas z práce se na ni dívají. V průběhu svařování zadrhava drát, někde se úplně zastaví. Bovden měněny, koncovka a všechny věci v hubici taktéž. Podavac někdy jak kdyby jede dobre, z toho se mu nechce. Potenciometr proměřený a teď se kontroluje ještě základní deska. Ale snad to najdou a bude zase vše ok.
Jistič jsem hned řešil ale elektrikář to zkoušel a vše je v pořádku. Jistič a elektrika je cca 4 roky stará a vysvětlil mi, ze vše je kvůli charakteristice jističe. Staré jističe snesou více a nejsou tak náchylné na špičky proudy při svařování. Prý to je úplně běžné. Proto mi radsi doporučil opravit starou svarecku a na to domácí žvýkání to stačí. Stejně když potřebuji přivařit neco většího tak beru elektrodu.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Svářecí technika

#8018 Nový příspěvek od Sadra17 »

jistič se nezkouší ale mění :-/ nestojí svět
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#8019 Nový příspěvek od mape »

Měl jsem podobný problém.....
Taky zadrhával....... Bylo mi divný že bez drátu na volno to nedělá..... .. Nakonec po rozebrání byl pridreny .. po uvolnění a promazání vydržel přesně rok ..... Po roce totální vůle na hnací kladce..... Tak jsem si koupil nový lepší a od té doby klid.....
Nedám na mého starého udimiga dopustit.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Svářecí technika

#8020 Nový příspěvek od UR1SK »

Dá sa ešte zohnať usmerňovač k RTB 3 ? Mám ju doma, špekuloval som nad invertorom a rtb že predám, poraďte. Kúpiť radšej invertor? :-/

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#8021 Nový příspěvek od exot »

remda píše: pon úno 06, 2023 8:56 am Svarecka začíná dělat neplechu s podavacem drátu. Ale už je rozebrána a kluci od nas z práce se na ni dívají. V průběhu svařování zadrhava drát, někde se úplně zastaví. Bovden měněny, koncovka a všechny věci v hubici taktéž. Podavac někdy jak kdyby jede dobre, z toho se mu nechce. Potenciometr proměřený a teď se kontroluje ještě základní deska. Ale snad to najdou a bude zase vše ok.
Jistič jsem hned řešil ale elektrikář to zkoušel a vše je v pořádku. Jistič a elektrika je cca 4 roky stará a vysvětlil mi, ze vše je kvůli charakteristice jističe. Staré jističe snesou více a nejsou tak náchylné na špičky proudy při svařování. Prý to je úplně běžné. Proto mi radsi doporučil opravit starou svarecku a na to domácí žvýkání to stačí. Stejně když potřebuji přivařit neco většího tak beru elektrodu.
Podavač nebo jeho motor muzou byt pokud hodne naběhaly v haji často tam býva komutatorovy motor a ten neni z pincipu nesmrtelny.Mechanika také může umřít.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Svářecí technika

#8022 Nový příspěvek od Pavel »

tak sem privez svarecku ze servisu rekli mne ze se ten invektor nevyplatí opravovat at koupim novej ted semnel piko 162 co poradite koupit

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#8023 Nový příspěvek od ota »

Jako Jsi měl invertor EWM Pico 162 a odešel? A je neopravitelnej? Tyjo však to stojí myslím kolem 20 000 Kč ta mašinka. :shock: Jak Jsi ho měl dlouho?

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Svářecí technika

#8024 Nový příspěvek od Sadra17 »

on bude opravitelnej to ne že ne, ale hodiny práce a ve výsledku to vyjde třeba na 5-6 tisíc a to už máš srovnatelný nový se zárukou :'(
malej traktorista v malým traktoru

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Svářecí technika

#8025 Nový příspěvek od Tomas6 »

Sádro snad nechceš srovnávat věc která před x lety stála 20 tis s něčím co se dneska dá koupit za 6.... Ty jsi jak u nás v práci. Padl motor na Mazdě. Auto staré 7 let, velmi slušné, cena opravy 150. Tak prvně chodili a chtěli místo toho koupit něco za 200 v bazaru. Pak že by teda koupili novou fabii. Jednateli dvou našich dceřinek, chlap který jezdí a domlouvá kšefty za milióny bude jezdit Fabií. Jak by to vypadalo. A Mazdu naprudko odvézt do šrotu... Nakonec teda ten nejvyšší když viděl varianty, nechal Mazdu opravit. Aspoň jeden rozumný chlap.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“