kompresory

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Mr. TRiP
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 13, 2012 8:24 am
Bydliště: Dasný u ČB

Re: kompresory

#76 Nový příspěvek od Mr. TRiP »

Tak vám taky představím můj kompresůrek. Ještě není uplně hotovej, ale už teď dokáže pěkně bručet :smich:
Obrázek
Obrázek
Multicar M25, Desta BVH 1622

adammurarik
Příspěvky: 916
Registrován: úte úno 16, 2010 7:49 pm
Bydliště: lednica

Re: kompresory

#77 Nový příspěvek od adammurarik »

Nazdarte tak sa mi podarilo dokončiť rekonštrukciu kompresora Orlík 1jsk-75 je to výkonnejšia verzia 25m3 bol komplet rozobranom stave keď som ho kúpil nádrž klasika 150l motor 4kw vymenene loziska.Obrázek

Uživatelský avatar
mr.prazdroj12
Příspěvky: 518
Registrován: pon kvě 18, 2009 10:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kompresory

#78 Nový příspěvek od mr.prazdroj12 »

zdravíčko,

Před časem se mi povedlo z kovošrotu dovalit 2 stejný kompresory, konkrétně HL 103523

tady je katalog:
http://www.druckluftwelt.de/content/pro ... eb-383.pdf

bohužel nemaj v hlavách ventilky. Nevíte o někom kdo by tyhle kompresory opravoval popř. dokázal zjistit cenu těch ventilků? V tomhle katalogu jsou i vyobrazený, nadávaj tomu Ventilplatten.
velké problémy neřeš, řešení se časem nabídne samo

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: kompresory

#79 Nový příspěvek od Martis 056 »

Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat, co je to za kompresor ? Myslíte že je vhodný na běžné foukání ? Kdybych si ho komplet sestrojil ...
Obrázekwells fargo boise near me

LOJZEK92
Příspěvky: 103
Registrován: ned lis 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Olomouc

Re: kompresory

#80 Nový příspěvek od LOJZEK92 »

Je to chladírenský dvoupístový ,nizkootáčkový kompresor. V r.1995 jsem si z toho vyrobil kompresor na stříkání apod. Na foukání a lehčí stříkání stačí.Množství vzduchu nic moc,ale natlakovat dokáže snad 16atm. Pokud se používá na delší práci,je třeba dodělat ventilátor.
Také nemá stírací kroužky, takže pokud se dá více oleje,prská to olej ven. Dodal jsem 50l vzduchojem z náklaďáku, udělal chlazení ventilátorem mezaxial, udělal odlučovač oleje,namontoval tlakový spínač a pár dalších vychytávek a kompresor bezchybně funguje 25 let. Co se nafoukal a hlavně nastříkal je až neuvěřitelné. Dodnes bezvadně funguje.
Dnes jsou úplně jiné možnosti. Do 5000 se dá pořídit dobrej komresor se vším všudy.
Dnes už bych to nedělal,ale koupil. Tenkrát takové možnosti nebyly.
Už v roce 1995 kdy jsem z toho vyráběl svůj kompresor to byl typ komresoru,který končil a nahrazoval se modernějšími. Konkrétně ten můj jsem získal jako vyřazený a nahrazený jiným.

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: kompresory

#81 Nový příspěvek od Martis 056 »

Díky za vyčerpávající odpověď. Mám po dědovi na půdě 3 tyto kompresory a myslím si, že by bylo škoda je nevyužit. Měl jsem domaděl kompresor Jikov, který již dosloužil, takže předělávka by nebyla složitá. Ten ventilátor bych zkusil k tomu dodělat ... Ještě jednou díky

heykalov
Příspěvky: 58
Registrován: čtv pro 06, 2012 4:24 pm
Bydliště: bzová u hořovic

Re: kompresory

#82 Nový příspěvek od heykalov »

Ahoj vespolek, dokázal by někdo identifikovat tenhle kompresor? Dostal se mi pod ruce z vyklízení garáže. Dá se někde najít kolik má provozní otáčky a max tlak?
Obrázek

Obrázek
Díky.

chobotek
Příspěvky: 10552
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: kompresory

#83 Nový příspěvek od chobotek »

Vypadá jako chladírenský - v tom případě je provozní tlak omezený motorem, jak se zastaví je na maximu ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: kompresory

#84 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Mám dotazy ke starýmu pomalýmu kompresoru. Fotku zatím nemám ale když by bylo potřeba, pořídím.
Takže - dvoupístovej co na sobě ani na řemenici nemá směr otáčení. Je to fuk, nebo ne?
Na boku má nalejvací kanálek nebo jak to nazvat zakrytej jen takovou kovovou čepičkou. Olej to nevyhazuje na žádnej směr otáčení. Pod tím nalejvacím kanálkem na olej je v těle kompresoru osmička šroubek, předpokládám, že to je pro max hladinu oleje. Dolejval jsem tam snad 3/4 litru a teď se mi zdá, že v takový odkalovací nádržce co je na přímý foukání od kompresoru s vynecháním vzdušníku, přibejvá olej. Když natlakuju vzdušník a pustím vzduch přes tu nádržku tak to funguje jak fixírka. Dám do proudu vzduchu prst a hned je mastnej.
Nádrž to má na 100 litrů a i v ní byl tak půllitr oleje.
Ta "spotřeba" oleje - je to normální, nebo jsem to s dolitím přepísk? Nebo jsou vyběhaný kroužky na pístech takže to hodně oleje bere? Tlakuje 6 barů, tu stovku nádrž fouká na ten tlak 10 minut.
Dík za odpovědi.
PS, co bych taky za pět stovek měl očekávat. Je to prozatímní nouzovka ale kdoví jak dlouho to prozatím bude trvat.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: kompresory

#85 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »


Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: kompresory

#86 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Nikdo neví nic z toho, na co jsem se ptal? Že by mezi zdejšími fóristy nebyl nějakej vlastník takovýho starýho krámu?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: kompresory

#87 Nový příspěvek od vitex »

Směr otáčení je důležitý pro správné mazání.Nyní máš dvě možnosti:A)Udělat výbrus,aby nešel olej nad píst.B) Kovošrot.Je to jen na Tobě.Nikdo Ti jinak neporadí.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: kompresory

#88 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Rozdělal jsem to. Plochy válců krásně hladký, v horní části kam dojíždí vrchní kroužek vůbec žádnej grot, kroužky maj po vložení do válce 0,3mm vůli. Je to moc nebo OK?
Dole to je všechno symetrický, žádný jednostranný naběráky pro rozstřik oleje tam nejsou takže usuzuju že je jedno, kam se točí.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: kompresory

#89 Nový příspěvek od Pavel »

sloztoa odpoj potrubi coje vytlek z kompresora a skuz zda fouka se vzduchem z nej i olejova mlha nedal stam moc oleje cos tam nalil

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: kompresory

#90 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

teď tam je oleje asi půl cm pod tím osmičkou šroubkem takže si myslím, že když jsem tam doplnil olej po úroveň šroubku tak toho asi bylo moc a bralo ho to se vzduchem pryč. plus mínus stejný množství vyteklo ze vzdušníku tak předpokládám, že je olej tam. teď jsem vzdušník rozdělanej neměl. ta vůle pístních kroužků 0,3mm je ok?

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“