Wapka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Wapka

#331 Nový příspěvek od feki »

vdaka, nad niecim takym som aj rozmyslal... ze kto bude vyrobca... takze naopak, diely na nilfisk by mohol vediet aj stihl?

ono je ten stihl este drahsi, lebo vlastne ta stihlka co som poslal je este aj bez bubna navijacieho ktory naozaj potrebujem :vysmech:

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Wapka

#332 Nový příspěvek od ITS »

Já si vždycky myslím, že je to italská FASA https://www.zbozi.cz/dum-byt-a-zahrada/ ... robce=fasa

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Wapka

#333 Nový příspěvek od ota »

Tak nedávno jsem jel na včelařskou schůzy. U kontejneru s elektroodpadem nějaké věci vedle kontejneru. Vysavač telka a taky Wapka. Taková menší modrá. Šup s ní do kufru, kvůli rotační trysce co byla na té pistoly. Ale hadice nebyla. Neva, vzal jsem i toho Nilfiska sebou. Doma ho strčím do zdi a maká! No musím k němu dát hadici a natáhnot vodu a zkusit ho. Ale myslím, že tam něco bude, přeci to někdo nevyhodil jen tak? O víkendu ho prubnu. Zajímavé je, že má ten vstup a výstup, opačně než ten můj Bosch. Říkám si, asi to někdo rozebíral a pak otočil. Rozdělám to a nejde to tam dát jinak. No tak uvidím co s ťím bude. No jinak bych měl doma dvě. 8)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Wapka

#334 Nový příspěvek od Shrek »

Tak mi po asi 15 letech odesla mycka Kränzle 185, rozsypala se keramika na pistku, sezralo to tesneni. Servisakovi se nelibej ani ventilky co tam jsou a kdyz mi sdelil, ze oprava bude tak nekde 15-20tis, taxem malem upad na zem hlavou napred.
A protoze jsem jen hobby myc , objednale jsem Güde GHD 225. Zatim ma namyto cca 2hod, takze vydrz neposoudim, ale v teto cenove relaci (za par korun) se mi docela libi, samozrejme na minulou mycku to nema ani omylem, ta s rotacni tryskou rozebirala panely co mam pred dilnou, a byla schopna proriznout pneumatiku... Ale tenhle cinan me vykonem prijemne prekvapil. Uvidime jak to bude s zivotnosti... Treba zabrecim a necham opravit toho Kranzla. :-/
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Wapka

#335 Nový příspěvek od DYK »

Ono jde o pracovní tlak a množství vody. Když ti i GUDE vyhovuje pak není co řešit. Jsi nenáročný stříkač.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Wapka

#336 Nový příspěvek od jafi »

My mame nový Kranzle, predtym sme mali karcher 5,5 jubilee ale Kärcher sa na to ani omylom nechyta a ani sa logicky nemoze. Spotreba vody je 11 l za minutu co je hlavny faktor umyvania a kultivovany chod na 400V...
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Wapka

#337 Nový příspěvek od Shrek »

Ja vim panove, nicmene, papirove hodnoty toho cinana jsou prekvapive dobry a ani skutecnost neni nijak tragicka. Ma davat 9l/min a 160bar trvale. Oproti jinym hobby myckam hodne dobry. Zatim jsem jen zmeril odber, pisou ze to ma 3200w, to mi uplne nevyslo, podle amper to je 2950w, ale musel jsem to dat na 16A jistic, nektere okruhy jsou stare a jen na 10A jistice a ten to neudrzel.
Ale proste ted dat za mycku 40tis je na pouziti 10-20hod/rok pomerne nesmyslna investice. Samozrejme je tu mozna i ona oprava za ty penize co rekl servisak.
Cinan za 5tis, no uvidime esli jsem je vyhodil z okna...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 92
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: Wapka

#338 Nový příspěvek od Shaolin »

Som zvedavý na dalšie postrehy, tiež na tú Gude pozerám...len sa bojím že je vyrobená tak na životnosť 10 striekohodín.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Wapka

#339 Nový příspěvek od imaginaro »

... nebo to vydržï rok a pak při reklamaci tj to neuznají že je to moc opotřebovany, žes to používal víc než je hobi a tudíž se na to záruka nevztahuje. A dokaž jim opak. Ale pokud by ses zatvrdil(informace i pro ostatní) a šel do sporu, tak pokud vím, je na nich prokazatelně dokázat žes ji používal v rozporu s návodem(např. zatěžovatel 40%, tedy 4min stříkat a šest minut nechat odpočinout). Teda je dost pozdě a nechce se mi mrknout zda jsou podobné parametry i u vapek(u svářeček jo). :red:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: Wapka

#340 Nový příspěvek od pavolk »

Pani neviete poradit ako nahradit tlakovu hadicu ku karcher hd 6/15 ? Pustila mi a uz ju mam aj spajanu. Novu original moja penazenka neutiahne takze, ci existuje niejaka nahrada. Mala by byt na 250bar, dlzka 15 m

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Wapka

#341 Nový příspěvek od Shrek »

Každá výrobna hydraulických hadic ti to za pár korun udělá.
Už si nepamatuji kolik přesně chtěli za náhradní ke Kranzlu, ale asi 6tis. Taxem uřezal koncovky a dojel do výrobny a tam mi to nalisoval. Myslím že to vyšlo asi na 1500kc
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: Wapka

#342 Nový příspěvek od pavolk »

Shrek mas pravdu,ze to vedia nalisovat, ale hydraulicka hadica je omnoho hrubsia aj ked je z vnutra taka ista ako karcher (fi 6) no nie je taka pruzna, je tvrda a naviac koncovky su uz tiez chore

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Wapka

#343 Nový příspěvek od imaginaro »

nemá někdo náhodou prodlužovací tlakovou hadici na wapku STIHL ? Pokud jo porovnáme společně koncovky šuplerama.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Wapka

#344 Nový příspěvek od Shrek »

Ja nevim, na krazlu byla stejna jako hydraulicka, nebyla silnejsi, nebo si to nepamatuji.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Wapka

#345 Nový příspěvek od Shrek »

Shaolin píše:Som zvedavý na dalšie postrehy, tiež na tú Gude pozerám...len sa bojím že je vyrobená tak na životnosť 10 striekohodín.
Taxi "poctive" stopuju jak dlouho s tim meju, takze ma necelejch 8hod, uvidime jestli prekona tech 10 :smich:
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“