Wapka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Wapka

#316 Nový příspěvek od DonKarlos »

Ahoj
po dlouhém vybírání jsem koupil Nilfisk E-145.4

https://www.nilfiskcentrum.cz/Nilfisk-E ... A-d914.htm

vypadá téměř úplně stejně jako Stihl RE-130-Plus

https://www.stihl.cz/Produkty-STIHL/Čis ... -PLUS.aspx

Teď otázka: řešíte nějak ošetření čerpadel při uskladnění? Stává se mi, že když ji třeba po měsíci použiju, má tendenci jet chvíli jakoby naprázdno. Připadá mi, jak by tam přischly nějaké ty ventily. Připojuji ji k rozvodu vody ze studny, v niž je dost vápenitá voda. Na druhou stranu, vapka je stará pár měsíců a použil jsem ji jen 3x, takže usazenin by tam moc být nemělo. Někde na netu jsem našel "servisní sprej", který by měl tyhle věci řešit. Máte s ním nějaké zkušenosti, popř. nějaké jiné, jednodušší, levnější řešení? Napadlo mě, co troch lukany do sání? :)

Karel

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Wapka

#317 Nový příspěvek od Britt »

Já ji vyfoukám kompresorem a už 3 sezónu běží bez problémů. Mám tuhle:
https://www.mountfield.cz/tlakova-mycka ... c-2dss1038
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Wapka

#318 Nový příspěvek od ota »

Mám doma Bosch tlakovou myčku. Dejme tomu asi odhadem 12 roků. Má kovové čerpadlo. Vím, že mě tu zase budete peskovat že jsem asi ,,hovado" a že se o ní nestarám. Prostě jsem ji kdysi vyndal ze škatule, napojil přívodní rychlospojku a od té doby používáme. Nikdy jsem s ní nic nedělal, žádná údržba či co. Občas akorát vezmu na prst trošku vodní vazelíny, ale jen fousek a pomáznu v předu vnitřek toho holendru, na kterej se šroubuje tlaková hadice. V té koncovce hadice je O kroužek a občas se mu špatně leze do toho holendru, když šroubuju koncovku tlakové hadice výstupu. Myjeme s ní často, cokoli, od aut traktoru, plastovejch bedniček na jablka, třeba i stěny baráku, betony kolem verandy, cokoli co je třeba. Nikdy nic s ní nebylo a neřeším nějaké mastění, čištění. Napojím hadici s vodou, a pustím kohout aby voda tekla do myčky. Potom vezmu teprve tlakovou hadici a šroubuju ji na holendr. Z holendru lehce čůrá voda. Našroubuju tlakovou hadici a nechám otevřenou spoušť. Když začne týct i z trysky voda čůrkem zavřu spoušť. Teprve pak zapínám motor myčky. A pracuju s ní. Po pár puštění ze začátku jsem to dělal jinak. Normálně smontoval, pustil kohout na zdi s vodou a zapnul myčku. Docela dlouho trvalo, než začala jít tlakem. Jak píšeš, zdálo se že běží naprázdno. Aha to je vzduch v hadici, čerpadle. Takže jsem smontovávací postup přehodnotil. Všechny věci ,,zavodním" až po okraj a pak teprve zapnu čerpadlo. Během pár vteřinek je natlakováno a motor čerpadla vypíná. Před tím nejrřív musel vyjít vzduch a pak za dobu teprve šla voda.
Po skončení práce vypnu vypinyč elektriky. Zavřu vodu na zdi. Vypustím z tlakové hadice tlak vody, odšroubuju ji a se zmáčknutou spouští vypustím zbývající vodu z ní. Pak u myčky odpojím hadici přívodu. Smotám kabel a vezmu myčku a jakože s ní za to ucho odstředivě točím v ruce. Vylítá nějaká voda z přívodu i tlakového vývodu. Uklidím ji pak do dílny na její místo. Odpojím u kohoutu hadici a smotávám a tím vyteče voda z ní ven. Uklidím a jdu po jiný práci. Žádné mazání, žádné vyfukování vzduchem, nic. Na zimu jak by smet. Od posledního mytí stojí v dílně zase do prvního jarního.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Wapka

#319 Nový příspěvek od DonKarlos »

S tím vzduchem v hadici mě to napadlo. To je jasné. Přijde mi ale, že se to chová tak nějak zvláštně. Budu pozorovat a uvidíme. Tady je odkaz na ten slavný sprej: https://www.alfin-obchod.cz/servisni-sprej

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Wapka

#320 Nový příspěvek od Britt »

Na začátku sezóny ji uvádím do provozu tak, že připojím vodu a pustím ji do wapky bez motoru a bez tlakové hadice. Chvíli to trvá, než začne voda téct, pak našroubuju tlakovou hadici a wapka okamžitě běží jak má. Když jsem to poprvé zkusil se zapojenou tlakovou hadicí, taky mi to trvalo, než se chytla.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Wapka

#321 Nový příspěvek od Sadra17 »

já to dělal podobně, jen jsem nic nodpojoval, připojil na řád máčknul na "spoušt" dokud netekla voda a až pak sem zapínal motor :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Wapka

#322 Nový příspěvek od Britt »

Já tu hadici na uskladnění odpojuji, proto to dělám bez ní.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Wapka

#323 Nový příspěvek od sadlicko »

Podle mě záleží, jestli máš čerpadlo rotační, nebo pístový. V tý tvojí bude asi pístový, něco jako kompresor, akorát jím teče voda.
Tak to mam ve starý orig. WAP. Je tam nádrž do který teče voda a z ní to saje. Pak chvíli trvá než to nasaje a odvzdušní se. Odvzdušňovat protékáním, jak se tu píše tohle nejde.
.
Jde to u druhé "wapky" co mam. To je ta nejlevnější karcher, mam jí přes 10 let, používám víc než tu velkou a funguje taky bez problémů. Jen to chce ji vždy pořádně odvzdušnit a nenechat běžet čerpadlo nasucho.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Wapka

#324 Nový příspěvek od bourač »

Taky nejprve zavodním celou wapku a pak teprve pustím el. Zavzdušněná má moc velké otáčky = brzy klekne. A uklízím jí do temperovaných prostor nahoru do regálu. Stačil podzimní ranní mrazík a rupnul plast uvnitř pistole. :vztek:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Wapka

#325 Nový příspěvek od chuck77 »

Přátelé, zdravím vás tu vůkol, co Stihl RE 120...je nyní v akci...má ji někdo a jak je spokojen??? s díky chuck77
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Wapka

#326 Nový příspěvek od Matúš »

Nazdar chlapi, máte skúsenosti s touto vapkou? https://www.nilfisk-eshop.sk/nilfisk-c- ... ky-cistic/
Ocením aj skúsenosti s inými modelmi Nilfisk.
Prípadne budem rád aj za link na nejakú inú fajn vapku s kovovým čerpadlom a nejakým príslušenstvom do cca. 180€ 8)
Ďakujem

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Wapka

#327 Nový příspěvek od Pavel »

mam nilfisk typ c 120-7 uz 5 let a spokojenost v praci je odnich velka na 380a ta je asi 15 leta a pak mame odnich jednu benzinovou a ta je take nejmene patnactileta a to uz zazila povodne a další bezne se sni meje vsecchna technika i hadice aq vse zatím bez problemu za mne spokojenost

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Wapka

#328 Nový příspěvek od chuck77 »

Makita HW131 a bomba...….studená.na doma krásně postačuje...…..bez jediný závady
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Wapka

#329 Nový příspěvek od feki »

ahojte chlapi, asi budem musiet uz naozaj kupit novu wapku... pohravam sa ci fakt nepriplatit za nieco profi... zvazoval som nilfiska len neviem ako to potom bude so servisom a podobne.
Momentalne mi padol do oka tento kusok https://www.hartes.sk/obchod/nilfisk-p- ... erm=269229


ale zas v tejto cene uz viem kupit aj stihlku s podobnymi parametrami, pricom servis mam v meste a som tam znamy zakaznik vzhladom na motore pily
https://stihl.sk/produkt/stihl-re-163/

Doteraz bola doma stihlka 108re, ktora sluzila asi fakt uctihodnu dobu ktoru si nedovolim tipnut, no 6-7rokov to podla mna bude a dostavala celkom dost do tela.
Je ten nilfisk naozaj tak dobry, alebo uprednostnit radsej nieco co uz mam overene a bol som spokojny a hlavne mam dostupny servis? Rovnaka otazka nastane, aj keby idem do nizsej rady :)

velka vdaka :ano: :friends:

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Wapka

#330 Nový příspěvek od peny »

stihl = nilfisk :friends: teda celou vetou pre stihl robi wapky nilfisk

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“