Wapka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Wapka

#1 Nový příspěvek od Georgg »

zdarec určitě ji někdo máte doma,já přemýšlím že si to pořídím ale nevím jaký tip,je jich strašně moc,jaký je nejlepší a zvládne to umýt zasranej motor od oleje?Nebo se musí nejdřív před umýt třeba Arvou?

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: wap

#2 Nový příspěvek od petrak »

Ahoj všechno se odvíjí od toho kolik do toho chceš vrazit a co a jak často to má umývat.

Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Re: wap

#3 Nový příspěvek od Georgg »

cenu evím,tak já dost často umývám auto 4 x do měsíce no a pak občas traktor ošprycovat a tak různě,mám ale obavu jestli to moc nehučí.

jarda 1
Příspěvky: 15
Registrován: ned dub 10, 2011 6:56 pm
Bydliště: svitavy

Re: wap

#4 Nový příspěvek od jarda 1 »

Mám makitu, dal jsem za ni 7 litrů a opráská to traktor, rotačním kartáčem auta, se čtařkolkou to nemá potíž a ženská s tým pucuje tépichy na rahně. kámoš si to pujčuje do práce, čtyři roky ji mordujem a je v poho.Tichá, výkonná a pracovitá..........A olej při těch 150ti barech ulítne jak mastnej papír......

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20786
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: wap

#5 Nový příspěvek od ota »

Já mám doma tohle: http://www.zbozi.cz/p14651-bosch-aquata ... 110%20PLUS
Má to kovové čerpadlo. Má to dvě trysky, rotační trysku a kartáč. Nejvíc lepší na traktůrky a nebo hodně odolnou špínu je ta rotační tryska. Ale dlouho nevydržela, mám to tři roky. Musel jsem letos koupit trysku jinou, od Karchru a přechodku na Bosch. A zase meju jako pán. Už jsem s ní taky ledasco umyl. Mám k tomu i ten rotační kartáč, ten je taky od Karchru. Kopil jsenm to v akci s tou rotační tryskou.
Kdyžjsem myl odstrojenej traktor, namatlal jsem to odmašťovadlem a rotační tryskou umyl. Druhej den znovu nalemtal odmašťovadlem a znovu umyl. Traktor byl jako z fabryky. Všude na zemy kusy barvy jako puntíkovaný. No chtělo by to teplou vodu, ale musel bych postavit pařák na dvůr a dát do něj hadici. Tohle co mám umí samo nasávat. Kámoš ji má taky a má na 1000 l bandasce udělanej přechod a má vodu z ní.
Přílohy
Po umytí.jpg

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: wap

#6 Nový příspěvek od Dvordy »

jarda 1: Napiš prosím typ té Makity?
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: wap

#7 Nový příspěvek od pawka »

taky ted hledam wapa,ta bosch by stacila,ale moc te znacce neverim
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20786
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: wap

#8 Nový příspěvek od ota »

Já mám s Boschem jako s ručním nářadím jenom špatné zkušenosti. V práci bylo všechno od Bosch, vrtačky, brusky, leštičky atd. Po pár měsících to všechno postupně odcházelo. Buďto vyhořelo, nebo rozsypalo. Převody, motorky, atd. Postupně se to nahrazovalo Narexem a ten drží dodnes, akorát na nějaké vyjímky. Co teď máme jsou karbiky a bateriovky od Bernera a tam zatím jen jedniná reklamace a to na 180 karbika. Ale za to nemohla bruska, ale ta věc mězi bruskou a zemí. Lidskej faktor. Ale vzali to jako reklamaci. Řezali díru do betomu. Tak 60 x 60 cm do skeletu 10 cm tlustýho. Problém byl, že v tom betonu byla kary síť a vždycky když bruska najela na tu kary síť, tak to hrozně skákalo. Ten maník se s tím nesmekal a pral to pořá dál, až se vylomily zuby na soukolí.
No já tu vapku zkusil nebyla snad tak drahá a má to kovový čerpadlo. A ještě tu rotační rysku. Sice moc nevydržela ta tryska, ale umyl jsem s ní hodně věcí a je to jiná práce. Kámoš měl Karcher a dobrý makala dobře, ale půjčoval ji dost a jednou mu ji někdo vrátil spálenou. tak nemá nic.
Taky máme v práci bateriovky Panasonic asi jen čtyři. Jednou to koupili jen tak na zkoušku. Baterky vydržely 5 let. Ale dělalo se s níma každej den. Baterka je jako šutr velká, ale když se kousne stromeček na 20 mm průměru, tak mi to namotá ruce jako velká vrtačka. Zatím za tu dobu jedna výměna tlačítka na regulaci otáček a jinak nic víc. U všech čtyřech.

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

Re: wap

#9 Nový příspěvek od smetana »

Jezdím tak rychle ,jak můj anděl strážnej lítá

http://www.brdy.org/
http://www.ohrazenice.eu/
http://yanmar.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
jirkaaro244
Příspěvky: 682
Registrován: sob led 03, 2009 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: wap

#10 Nový příspěvek od jirkaaro244 »

http://www.vapka.cz/vapka/eshop/1-1-Tla ... ALTO-VAPKA kupoval jsem ji rok starou se zarukou od vapu v usti nl. daval jsem 14000 a naprosta spokojenost umejva to a ani nepotrebuju sampon jo a bere to barvu pozor :D

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: wap

#11 Nový příspěvek od pawka »

ten senkor ani zadara
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: wap

#12 Nový příspěvek od feki »

otec je verny motorovym pilam stihl, takze sme si od nich kupili aj wapku... sice skoro najmensiu ale plne postacuje, semtam umyt dvor, auto alebo najviac sa to vyuziva ked treba vystriekat olej na lkt alebo vetrieske, no aj ked to ma iba 120barov, tak to nema s nicim problem. 8) funguje uz viac jak rok bez problemov. http://www.stihl.sk/produkty/stihl/moto ... e-108.html

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: wap

#13 Nový příspěvek od CBS »

Máme už asi 4koky kränzle 1150 a zaťiaľ bez problémov až na to, že po zime sú občas prilepené ventily. Auto sňou umývam iba občas podvozok, vyac traktory a stroje. Ak ju budeš používať viac ako rat do týždňa, nad nejakým šmejdom za pár šupov ba som ani nerozmýšlal, pri takom častom používaní ho po roku zoderieš. Táto má bubon na vysokotlakú hadicu http://www.elektro-naradi.cz/kranzle-vy ... 0-t-412101.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: wap

#14 Nový příspěvek od Shrek »

Mam Kränzle 185 studena, meje to i barvu z plastu. Cokoliv hur natrenyho zmizne. Hracky v cene 3-5 tis jsou tak na myti jizdnich kol
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: wap

#15 Nový příspěvek od romus145 »

shreku a jaká je cena ?
Věrný člen agresorů.com

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“