Wapka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Wapka

#346 Nový příspěvek od Britt »

Já jsem si nechal udělat prodloužení hadice ve firmě, kde dělají tlakové hadice. Originál jsem vzal sebou, on si našel správné koncovky a za 5 minut jsem odcházel s hotovým dílem.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4814
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Wapka

#347 Nový příspěvek od imaginaro »

jj, v Olmiku to dělají taky, ale nevím za kolik. Origo je 9m za cca 1800,- , ale na kolik přijde vyrobená hadica nevím. Kolik tě stála ta tvoja a jak je dlouhá? líbilo by se mi tak 15m.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Wapka

#348 Nový příspěvek od duchodce »

Nebude se v té délce ubývat tlak ? Přeci jenom tam nějaký hydraulický odpor bude. V myčkách aut mají sice dlouhé hadice ale motory v těch myčkách mají až 4 Kw . Podle příkonu se totiž dá poznat výkon , buď je vyšší průtok nebo litráž, oboje je potřebné.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

pavolk
Příspěvky: 269
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: Wapka

#349 Nový příspěvek od pavolk »

Original karcher hd 6/15 stoji 15 metrova 230€. Preto zhanam nahradu. Hydraulicka je tvrda a koncovky nesedia. Nedaleko mam dve firmy na hydraulicke hadice a nedokazu taku hadicu urobit.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Wapka

#350 Nový příspěvek od Britt »

Já si už cenu nepamatuji, ale bylo to výrazně levnější než originál v krámě a hadice je mnohem kvalitnější než originál.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Joe66
Příspěvky: 1527
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Wapka

#351 Nový příspěvek od Joe66 »

Pred asi 10rokmi som tiez daval robit na starsieho karchera z hydraulickej a je fakt tvrdsia ale koncovky take nemali,ze musel som dat vysustruzit a hydraulicka hadica 25metrova vtedy s robotou stala okolo 90 eur a na tlaku to nie je poznat :)

pavolk
Příspěvky: 269
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: Wapka

#352 Nový příspěvek od pavolk »

Tak nakoniec mi hadicu este pospajali a do buducna musim aj tak nieco zohnat

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Wapka

#353 Nový příspěvek od Atlan »

Tak som to opravil HCE2400, uz na nebavilo pocuvat ako kazde 2s zapne cerpadlo.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Problem bol v spatnom ventile, ktory sluzi na vyblokovanie hlavneho regulacneho ventilu pri zastaveni vody pomocou pistole.
Zakruzkovany ventil som rozobral, vysustruzil z mosadze novy piestik, stary bol poskodeni a okruzok na nom netesnil. (rozobera sa to blbo cast kde je okruzOk som chytil do sveraku a druhu cast srubovakmi oddelil, najprv olamovacim nozom roztiahol a potom strcil 2 srubovaky tenke) Inak tam idu 2ks okruzka 5x2mm, a na hlavnom mosadznom ventile co sa vzdy hybe je 12x2mm uz to vymente ak to mate rozobrate.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20882
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Wapka

#354 Nový příspěvek od ota »

Když tu naskočilo tohle vlákno navrch. V sobotu jsem si přivezl z elektroodpadu novou myčku. Prej ji někdo vyhodil, že se ulomilo kolečko. Doma jsem napojil hadici s přívodem vody a zapnul. Myčka funguje stříkala vodu cca 7m daleko.
Ale teď otázka. Máte někdo typ, kde k této myčce sehnat správnou hadici s pistolí? Dal jsem udaje do netu a tam stovky odkazů. Prohlídnul jsem jich několik a nikde není kloudně popsano jake ty konce hadice jsou. Naměřil jsem závit 22x1,5. A vnitřní díra 15 mm. Z kraje je sražení asi 2x45° asi dosedne kužílkem. Dovnitř na těch 15 mm O kroužkem. No a pak je v nabídce hadice, ale jakou tu pistoli. Nevím co má být originál. Mám tu koncovky Bosch a Karcher. Ty bych chtěl používat.
Nemáte někdo tuhle myčku doma? Že by jste mi třeba vyfotili pistoli a spíš hlavně koncovky hadice pro výtlak. Ten jeden konec jsem zkoušel od mojí Bosch a pasuje i závit, ale ukapává to při tlaku.
Na čumkartě je vidět Oleo-Mac PW 120C. Když zadám do vyhledávače půlka je že se již neprodává a druhá půlka odkazů je o všem možným.
Poradíte třeba osvědčeného prodejce náhradních dílů? Díky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Wapka

#355 Nový příspěvek od Atlan »

Pozri na toto ci ti nebude pasovat € 20,48 53%OFF | 10m High Pressure Washer Hose Car Wash Water Cleaning Hose Extension Hose Cord Pipe for Lavor HAMMER Huter Kohler Sterwins
https://a.aliexpress.com/_mLkf1DO
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Wapka

#356 Nový příspěvek od AlexTc »


Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20882
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Wapka

#357 Nový příspěvek od ota »

Díky za obrázky! Mohlo by to být ono. U toho Mountfielda jsem koukal a ten popis je na jinej stroj co mají v nabídce. Mají tam ,,toto zařízení není již v prodeji". A druhá věc je že za hadici co tam mají je cena 1600 Kč a pistole tak 1200 Kč a hlavice do ní klem 1000 Kč. A to v součtu by bylo lepší koupit jinou wapku.
Tady v odkazu je to ještě reálné. Zkusím to nějak objednat. Nevím, jak ten eshop funguje. Je to asi Polské?
Mám doma Bosch a k ní asi 10 nástavců. Většina je nalezenců, ale funkčních. Tak jsem si myslel, že bych si jednu wapku nechal v kulničce na zahradě a druhou doma. A používal bych příslušenství na obě dvě. Rozdělil ho a na zahredě třeba traktor umýval.
Díky za info a obrázky. Pokusím se to objednat a uvidím. 8)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“