Elektrocentrála - výběr

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Elektrocentrála - výběr

#1 Nový příspěvek od Wyky »

Potreboval bych poradit, jakou elektrocentralu poridit. Potrebuji napajet jednu zarovku cca 100W, lednici cca 50W a chlazeni cca 50W. Instalovany prikon tedy bude max. 200W. Zajima me, jestli ma cenu koupit nejako znackovou, nebo by stacila jen takova supermarketova (Asist, Extol apod.). Centrala pobezi zhruba 8 dni v mesici, zato pobezi treba 12 hodin za den. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost?? Dik predem. Pripadne, pokud by mel nekdo neco osvedcenyho na prodej, tak se obchodu nebranim. 8)

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jakou elektrocentralu

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Otázka je, jestli má smysl se u tak mizivého výkonu vůbec zabývat elektrocentrálou. Proč nelze použít jiný zdroj?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jakou elektrocentralu

#3 Nový příspěvek od DYK »

Jednu radu bych měl. Ten potřebný příkon je v pohodě, stačila by márketová, ale nekupuj dvoutakt. Já vím, že jsou nejlevnější ty dvoutakty, ale nebrat.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

bastler
Příspěvky: 187
Registrován: pon dub 05, 2010 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jakou elektrocentralu

#4 Nový příspěvek od bastler »

jak dlouho to bude makat rok dva pět ?urřitě extool je dobra značka a dily stojej par korun

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Jakou elektrocentralu

#5 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, kdybys měl zájem, mám tady volnou vojenskou kilowatku se 4takním motorem - 1 000kč .

Tomáš S.
Příspěvky: 122
Registrován: sob led 16, 2010 6:33 pm

Re: Jakou elektrocentralu

#6 Nový příspěvek od Tomáš S. »

Bylo by dobré upřesnit o jakou lednici jde. Třeba kompresorové mají dost velký rozběhový proud a slabší centrála nemusí utáhnout jejich rozběh. To platí pro všechny indukční motory. Nejlepší je daný spotřebič přímo vyzkoušet s centrálou.
Nevím jestli jste taky uvážil spotřebu, při cca 1l/hod to za 12hodin provozu spálí za 400,- kč benzinu.
Z pohledu nákladů by lépe vycházel dostatečně dimenzovaný měnič s akumulátorem, žárovka by mohla být úsporka. Pak by baterie s kapacitou 150 Ah těch 12 hodin vydržela. Taky si ušetříte rámus a smrad, což může být docela problém.Levné centrály nejsou odhlučněné a nemůžete je strčit do místnosti kvůli chlazení.

Drtikol: Hoď sem fotku té centrály. Vojenskou se 4-taktem, 1 kW jsem ještě neviděl. Možná bych měl o ni zájem.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jakou elektrocentralu

#7 Nový příspěvek od chobotek »

Tak nějak jsem to myslel... V extrémním případě může být lednice plynová, svítit se dá taky plynem a pak zbývá těch 50W "chlazení", to nevím co je. Ventilátor?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jakou elektrocentralu

#8 Nový příspěvek od Petr 55 »

Tomáši, Wykymu tady dáváš nesmyslné rady s akumulátorem a přitom sám máš zálusk na centrálu. :321:
Ferda Mravenec - můj vzor.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou elektrocentralu

#9 Nový příspěvek od ota »

Přesně jak píše Tomáš S. tak to s tou lednicí je. Vím to ze skušenosti kamaráda z práce. Jednou byl vítr a nešel tam u něj proud 20 hodin. Po výplatě se sebral a dojel do OBY a koupil centrálu. Měl mrazák, lednici a nějakou tu žárovku aby to utáhlo. Prodavač v marketu spočítal Waty a ukázal prstem, to je ona. Kámoš ji koupil a přivezl domů. Uložil ji pro případ. Koupil si kanistr spešl k centrále a do něj benzin, to aby ho nic nepřekvapilo. Až jednou nějak opravovali elektriké vedení, nahlášená oprava. Kámoš nic neřešil, vysmátej připravil centrálu. Potom v hodinu H natočil připojil a pohoda. Ale když starší 300 l mrazák zapnul, centrála chcípla. Natočil ji a znova. Hyml, jel ji potom reklamovat, že ji něco je. Nebylo ji nic, ale prostě ten motor v tu chvíli rozběhu tu centrálu udusí. Potom když už běží motor a přepne to na centrálu, tak to maká. Ale rozběh to nedá.
Tak jak píše Tomáš S. vyzkoušet a potom to koupit. Kámoš ji má doma a má ji tak na ty světla.

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Jakou elektrocentralu

#10 Nový příspěvek od Wyky »

Jedna se o kompresorovou lednici, ale jmenovity vykon je nejakych 50W, takze 1kW centrala by to mela utahnout pri rozbehu v pohode.

drtikol: Muzu poprosit o info o centrale na SZ? Mel bych zajem o koupi.

tengi
Příspěvky: 548
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jakou elektrocentralu

#11 Nový příspěvek od tengi »

Táta koupil tu nejmenší centrálu od Hondy 600W a mrazák 160W jí shazuje spolehlivě.Oni na tom mají nějakou divnou regulaci,asi schválně,že ona při tom štosu se ani nesnaží dál.Kdyby se snažila a nevysadila úplně ,tak by to jen houplo a běželo všechno dál.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou elektrocentralu

#12 Nový příspěvek od ota »

Máš asi pravdu. Kámošovi to taky padalo, jako hrušky ze stromu! :smich: Vůbec to nemělo snahu ani koktat. To v práci máme centrálu malou na kolečkách. Má jen na 220 V nevím jakej výkon. Ale když nejde proud, nebo v poli když se něco vyrábí, tak když třeba zapneš karbika ( 125 průměr ) nebo Naexku vrtačku, tak si trochu zahoupe a jede dál. Nebo dobrej příklad je rychlovarná konvice, tu zapnu, a centrála zahoupe a jede dál. Za chvíli se voda vaří. je to o trochu dýl, než ze zásuvky. A centrála trochu víc fuňí než když jde naprázdno. Taková by byla nadoma ideální, ale nevím přesně kolik stála, ale byla drahá, domů by se to nevyplatilo kupovat.

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Jakou elektrocentralu

#13 Nový příspěvek od Wyky »

No, ja udelam obchod s drtikolem (doufam ;-) ) a vyzkousim to. Kdybych si ji pujcoval, tak by me to stalo taky nejaky prachy, takze zas o tolik vic neprijdu kdyz to nepujde.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou elektrocentralu

#14 Nový příspěvek od ota »

No jestli má to jak psal kilovatku s 4 taktním motorem za 1000 Kč, tak to je dost dobrá cenovka. Jestli to je ta klasická 2 taktní, tak cenovka normální. Ale u ní je ta spotřeba! Uf měl jsem ji na vojně, tam to bylo jedno. Ale papala. A ještě jsem měl tu 3 kW a ta papala ještě víc. Jednou jsme s ní poháněli u chlápka na stavbě míchačku celej den. Nemel ještě nataženej proud a on potřeboval dělat základy. Tak ji půjčil. No už si nepamatuju kolik za ten den slupla, ale bylo to litry, litry a ještě liry.
To ta 4 taktní jak nabízí drtikol ta by mohla bejt jiný kafe. Taky jsem ji naviděl, tak jsem zvědavej na nějaký fotky.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou elektrocentralu

#15 Nový příspěvek od Lišák1 »

Budeš s tím mít problém, protože se ti může stát, že zapne lednice i chlazení současně a už to neutáhneš. Počítej s tím, že kompresor ledničky při rozběhu bere cca 1 kwh, i když je to jenom krátkodobě, tak centrála 1 kw bude rozhodně málo. Kup raději něco kolem 2 kwh a nebudeš řešit žádný problém.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“