Elektrocentrála - výběr

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Elektrocentrála - výběr

#166 Nový příspěvek od Joe66 »

Dvojvalcovu slaviacku centralu-ckd som mal a mala fajn spotrebu -2az 3litre za hodinu,ze na 4valcovy benzin by som sa dnes uz vykaslal-to bude pri rovnakom vykone ovela vacsia spotreba benzinu + benzin rychlejsie starne ,ze aj starty asi budu horsie oproti tej slaviackej co spali aj starsiu naftu s olejom

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Elektrocentrála - výběr

#167 Nový příspěvek od CB750 »

podla štítku je to nafťák, ak ta darovaná centrala má výkon okolo 15Kw a velký motor beží na 1500ot/min tak on nie je velký iba výkonovo nevyužitý, normalne by točil 2000-2500otáčiek a mal by možno aj 50PS pri 1500otáčkach je to polovička čo je primerané na 15 kW generátor
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Alternativní zdroje energie

#168 Nový příspěvek od JARDY »

Asi trošku bokem,ale uvažuji o nějaké elektro centrále.Výkon tak 3KW.Mám řadovou garáž samostatné odběrné místo,roční spotřeba 4KWh,faktura Čez cca1400Kč .Kdysi jsem tam přes zimu něco tvořil,tak jsem nějakou spotřebu měl ,momentálně dva roky tam nedělám nic.Tak si říkám odhlásím Čez a když bude třeba v kufru dovezu agregát.Může někdo doporučit konkrétní model s vlastní zkušeností?Když bych se chtěl třeba po čase opět vrátit k Čezu jaké jsou asi náklady?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Elektrocentrala

#169 Nový příspěvek od ceratio1 »

Ať nezakládám nové téma, nevíte někdo jak moc odrušené napětí jde z té "krabičky" na centrále? Nějakou elektroniku zapojovat do toho je asi velké riziko?Obrázek

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Elektrocentrala

#170 Nový příspěvek od ceratio1 »

Nikdo netuší? Raz nešel proud, byla docela zima a v baráku začínala být taky, ale neměl jsem koule připojit plynový kondenzační kotel na tuto centrálu..

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektrocentrála - výběr

#171 Nový příspěvek od chobotek »

Pro vojenské účely se "rušením" myslí indukovaný bordel od zapalování, který by mohl rušit připojené rádio. Kotli je to jedno a pokud k tomu nepřipojíš ještě mrazák normálně pojede. U zátěží typu indukční motor hrozí po rozběhu přepětí. Jak bude velké záleží na regulaci a velikosti přetížení. Nejlepší vyzkoušet.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“