Lepidlo na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Lepidlo na kov

#1 Nový příspěvek od Johny1490 »

Hoši napište ake značky a druh lepidiel na šroby použivate a ktore by ste mi doporučili.
DIKI :)
Naposledy upravil(a) Johny1490 dne čtv zář 30, 2010 4:03 pm, celkem upraveno 1 x.

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Lepidlo na šróby

#2 Nový příspěvek od HonzaT. »

Já Loctite a asi bych neměnil,spokojenost 8) je fakt,že sou dražší,se platí značka,ale je to kvalita 8) v práci sem měl jen na zajišťování šroubů středněpevnostní Loxeal a taky to nebylo špatny,doma mám Loctite,hlavně je potřeba použít správny lepidlo na správnym mistě,jinak je to :lebka: ,ale jinak to stačí ohřát (pokud to jde)na nějakejch 200-250°C a povolí to,a jako by tam lepidlo nebylo :makarena:

Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 209
Registrován: úte říj 21, 2008 12:36 pm
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepidlo na šróby

#3 Nový příspěvek od Miro »

Loctite 243 alebo 270, raz som kúpil v AM nejaké polské, celkom dobré, aj lacné až mi to bolo divné... :jazyk:
Teraz som lepil km maticu na ložiskové 603 to bude srandy až to pôjde dole :smich:

Uživatelský avatar
DOOM
Příspěvky: 694
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lepidlo na šróby

#4 Nový příspěvek od DOOM »

JEDINĚ WURTH NEBO BERNER A JEŠTĚ RECA

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Lepidlo na šróby

#5 Nový příspěvek od Johny1490 »

A ako sa približne pohybuju ceny?

Inak potrebujem to na: Na jednom Oplackem motori sa z nejakeho dvovodu povolila remenica a tú drží šrob ktorí drží zaroven aj kolečko čo pohana cele rozvody, a to kolečko v kluke z jednej strany vyvachlalo trochu tu drážku (motor išiel velmi zle) až nakonec sa kolečko pretočilo na kluke a kajel zošrotilo. Tak som zohnal druhe kolečko aj z kluku ale riešim dilemu že či risknut a prehodit tam tu kluku (samozrejme nemusi pasovat do tych povodnych ložisiek) , alebo nasadit to kolečko na tu povodnu kluku a dat ho do tej strany kde to neni vyvachlane a nalepit ho na lepidlo to najpevnejsie (HARD) a šrobbom poriadne pritiahnut (lepidlo dat tiez na lep). A to prave neviem ci to to lepidlo udrží to kolečko čo poviete?
Naposledy upravil(a) Johny1490 dne stř zář 29, 2010 10:22 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Lepidlo na šróby

#6 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, používám lepidlo od firmy Novato. Tam mají různá lepidla, tmely, atd. lepila jsou rozděleny do čtyř skupin. Od lehce rozebiraelných až po těžce rozebiratelné, podle barvy. Už jsem s ním ledasco zalepil a spokojenost. Když je potřeba rozebrat, ohřeje se to a potom povoluje. Jednou jsem nalepil mosazný ložiska do míchačky a ty tam držeji jako zabetonovaný. Měly takovou vůly, že vyjížděly ven. Vyčistil jsem to odmastil a natřel lepidlem a našoupnul naspátek. Od té doby se to ani nehne.
Nevím, musíš se podívat, jestli nejbližší prodejce je v Tvém dosahu. Jinak mají spoustu věcí pro kutila potřebných. Prohlédni si jejich stránky jen tak co vše mají. Tady jsou ty lepidla a tmely: http://www.novato.cz/cz/sortiment/lepeni-a-tmeleni.html
Já jsem s lepidlem a tmelem spokojený.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Lepidlo na šróby

#7 Nový příspěvek od Johny1490 »

A mysliš ze niektore to lepidlo by mi malo udržat to kolečko na tej kluke? To kolečko ide pritiahnut zo šrobom a potrebujem aby sa to kolečko nepohlo do toho vyvachlaneho....

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Lepidlo na šróby

#8 Nový příspěvek od staník »

Agent mi vyprávěl že tím lepidlem na ložiska spravil vyklochtanou řemenici na Tatře.Normálně s ní potom jezdili,ta řemenice je dost těžká tak si myslím že to tý lepení by to taky zvládlo. 8)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Lepidlo na šróby

#9 Nový příspěvek od ota »

No já myslím, že to lepidlo http://www.novato.cz/cz/sortiment/lepen ... tml?id=698
V té tabulce vpravo dole je nakreslené ložisko. Píšou tam pro vůle až 0,35 mm a pevnost: vysoká a pevnost ve smyku 15-19 MPa. To by mohle vydržet. Hlavně se to musí dobře očistit a odmastit. Po zalepení je dobré to nechat dobře vytvrdnout. Většinou to nechávám 24 hodin pro jistotu.
Uvidíš, třeba ostatní poradí ještě něco podobného s větší pevností a na větší vůle. Tohle drží o dost víc než třeba od Bernera. Tím jsem už také lepil a potom jsem to povoloval a od Novata držel šroub jak zarezlej. Musel jsem ho ohřát a potom šel povolit ak nějak jako když to je přirezlí, určitě by se ten šroub sám od sebe těžko vyklepal.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Lepidlo na šróby

#10 Nový příspěvek od staník »

Tak,tak já nenapsal že to bylo taky Novato :zapomel: Jinak si synovec koupil takovou malinkou tubičku s diamantovou pastou-je výborná na zničený drážky hlavně pro křížový šroubováky. 8)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Lepidlo na šróby

#11 Nový příspěvek od Johny1490 »

CHlapi dneska som bol v mototechni a poradil mi že to lepidlo mi tu milimetrovu dražku nemusí vyplnit a tim padom by to nemuselo vela vydržat, že podla neho by bolo lepšie tam dat tekutí kov ktorí je pevny a dražku vyplní. Že lepidlo ked tak použit iba na osku na nalepenie kolečka a kov dat do drážky a malo by držat čo poviete nebolo by to rozumnejšie? podla mna aj hej....

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Lepidlo na šróby

#12 Nový příspěvek od Johny1490 »

Takto nejak to vypadá.....
Přílohy
Kolečko.JPG

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Lepidlo na šróby

#13 Nový příspěvek od Johny1490 »

Našiel som asi najvhodnejšie lepidlo od Loctite: Loctite 660 Quick Metal je určený pre spojenie lícovaných valcových súčastí, najmä tam, kde lepená spára môže dosiahnuť až 0.50 mm

Akurat neviem či maju aj nejake male balenie lebo to 50ml stojí 65eur to je vela...

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Lepidlo na šróby

#14 Nový příspěvek od artemio »

Johny1490 píše:CHlapi dneska som bol v mototechni a poradil mi že to lepidlo mi tu milimetrovu dražku nemusí vyplnit a tim padom by to nemuselo vela vydržat, že podla neho by bolo lepšie tam dat tekutí kov ktorí je pevny a dražku vyplní. Že lepidlo ked tak použit iba na osku na nalepenie kolečka a kov dat do drážky a malo by držat čo poviete nebolo by to rozumnejšie? podla mna aj hej....
Tekutej kov tam nedávej. Brácha řešil ten samý problém a po roce se mu to odtrhlo. To je moc slabá vrstva. Ten Loctite bude lepší.
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Lepidlo na šróby

#15 Nový příspěvek od Johny1490 »

Hej hej už sme to z uživatelom Miro poriešili a tiez povedal ze tekuty kov je oničom ze mam dat Loctite 648 pripadne mne sa pozdava 660. tak uvidim, ked to bude držat tak to bude veliky problem viriešeni a auto by malo jazdit ako zamlada :)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“