Lepidlo na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Re: Lepidlo na kov

#46 Nový příspěvek od Georgg »

Na závity jedině Loctite 648

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Lepidlo na kov

#47 Nový příspěvek od oshurty »

Pánové, je to někdo z Prahy či blízkého okolí co disponuje Belzonou 1111?
Potřebuju vyzkoušet, zda je pevnostně možno nahradit sváření TIGem lepením . Jedná se o mostní ložiska, kde se kluzná plocha z nerezu tl. 3 mm přivaří TIGem na ocelovou nosnou desku. Problém je v tom, že při následných povrchových úpravách (otryskání, šopování a barvení), je nutno tu hladkou plochu nerezu zachovat a firma to nalepí oboustrannou páskou a plechem, tu pásku potom sundavat je pěknej opruz (jedna plocha je cca 6 dm2) tak mě napadlo ten nerez nalepit až jako poslední operaci (lepení ČSN umožňuje). Otryskání jenom pomůže, šopování tak hladký povrch neudělá a před barvou stačí nalepit kobercovku.
Takže prosím, pokud je tu někdo, kdo za úplatu poskytne několik gramů (nevím kolik, na cca 1 dm2, asi 10 vzorků , lepená plocha cca 3x3 cm)
Jenom k té funkci toho nerezu: namáhání tlakem (váha mostu) a smykem (teplotní roztažnost), ale mezi dvěma plechy je deska teflonu
Děkuji

edit: te´d jsem někde našel, že 1 kg je cca 385 cm3 , takže 25 gramů by mi mohlo stačit

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Lepidlo na kov

#48 Nový příspěvek od vitex »

Georgg: Jseš si na sto procent jistej?Nebude lepší se mrknout na návod?

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Lepidlo na kov

#49 Nový příspěvek od tomous »

Mám dotaz. V návodu nepíšou při jakejch teplotách se může lepit. Kolik stupňů může být? Snese mráz? Lepidlo střední pevnost Loctite 243. Dík

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Lepidlo na kov

#50 Nový příspěvek od staník »

Tady píšou že při nižších teplotách máš použít aktivátor.
https://www.lepidlatmely.cz/loctite-243 ... sroubu-sp/
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepidlo na kov

#51 Nový příspěvek od Atlan »

Demntoval niekto nieco zalepene loctite 638? Pojde to odmontovat?
Zalepil som. Tym unasac na ktorom je zotrvacnik skoda, k klukovemu hriadelu fi25mm.
Tak ma zaujima co ma. Caka ked to budem chciet dat dole.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Lepidlo na kov

#52 Nový příspěvek od oco13 »

Mal som tým poistené skrutky na nožoch štiepkovača (po zlej skusenosti). Teraz som ich dával brúsiť Bibošovi a povoliť išli aj bez nahrievania. Sice bolo to cítiť ,ale dalo sa aj bez metrovej trubky na klúči :typek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepidlo na kov

#53 Nový příspěvek od Atlan »

638 vraj vytrha zavity, tak silno lepi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Lepidlo na kov

#54 Nový příspěvek od vitex »

V teplotách pod 10°C Loctite neaplikuji.
Při demontáži nejdříve nahřeji na cca 150°C a není problém demontovat bez poškození.Pozor na těsnící prvky v blízkosti aplikace-nahřátím se poškodí.Platí pro všechny výrobků Loctite a jim podobným.A můžete mě věřit,pracuji s nimi od r.90 skoro denně.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Lepidlo na kov

#55 Nový příspěvek od bourač »

ahoj oshurty, popsal jsi přesně proces který chceš provést, podle toho si myslím že belzona 1111 není to správný lepidlo, je to lepidlo s plničem (kovový piliny) a ty plnič pro tenhle účel nepotřebuješ. Nevím kolik máš na tu akci času ale na trhu je spousty jiných lepidel, dostupných v různých baleních, s lepší cenou než slavná a ověřená Belzona (nic proti ní) myslím že je určená primárně pro věci který se budou přes spoj ještě obrábět.
Osvědčilo se mi míchat dvousložkový lepidla pomocí přesný váhy (na 0,5g) zvážím prázdnou misku, dám ji na váhu, naleju do ní potřebné množství 1složky, údaj zadám do kalkulačky, vynásobím koeficientem od výrobce a opatrně přilévám složku 2.
Lepidlo ztuhne a drží tak jak výrobce uvedl. Co třeba tohle: https://www.stachema.cz/files/files/TL- ... -RAPID.pdf
Nakupoval sem naposled v prodejně v Čakovicích, (u Globusu).
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“