Revolverový soustruh R5

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Jiri Klepac
Příspěvky: 22
Registrován: úte pro 17, 2019 7:53 pm
Bydliště: Melnik

Re: Revolverový soustruh R5

#556 Nový příspěvek od Jiri Klepac »

Dekuju moc. Takhle mi to uplne staci. Vrtalo mi to hlavou cely den.

Jiri Klepac
Příspěvky: 22
Registrován: úte pro 17, 2019 7:53 pm
Bydliště: Melnik

Re: Revolverový soustruh R5

#557 Nový příspěvek od Jiri Klepac »

Ještě bych se raz zeptal zkusenejsich kolegu: nemate prosim nekdo zadni nozovy drzak na R5? Moc rad bych ho videl. Prekvapuje me jak je i pri maximalnim prisunuti suportu upinaci misto pro nozovy drzak vzdalene od obrobku.

Velmi dekuji.

J.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolverový soustruh R5

#558 Nový příspěvek od kenybz »

normálně tam dáš stejnou nožovku na podstavci no a protože suport má několik drážek nasuneš ji jak je libo dle velikosti obrobku
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Jiri Klepac
Příspěvky: 22
Registrován: úte pro 17, 2019 7:53 pm
Bydliště: Melnik

Re: Revolverový soustruh R5

#559 Nový příspěvek od Jiri Klepac »

Tak to jsem presne udelal ( tedy vzal predni nozovku a hodil ji dozadu), do nejblizsi drazky. Nuz kouka cca 20 mm z hlavy. Hrot noze je cca 80 mm od stredu obrobku a bliz suportem jet uz nejde. Proto me to prekvapuje. Zkusim v compu zmensit obtazky a dat je sem. J

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolverový soustruh R5

#560 Nový příspěvek od kenybz »

na podélné soustružení existovali držáky do revolverové hlavy fotky jsem tu dával ale prakticky je to na nic nedá se to použít jen tak na sražení hrany na čele ...pak existuje výklopný držák do revolverové hlavy na zapichování ten je dobrý fotky jsem tu kdysi dával
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Jiri Klepac
Příspěvky: 22
Registrován: úte pro 17, 2019 7:53 pm
Bydliště: Melnik

Re: Revolverový soustruh R5

#561 Nový příspěvek od Jiri Klepac »

Prikladam fota meznich poloh suportu. (Jen jestli neni zavada tam, i kdyz myslim, ze ne) zadni nozovou hlavu bych chtel kvuli kopirce.

Jirka
Přílohy
Resizer_15822662900750.jpg
Resizer_15822662900750.jpg (4.92 KiB) Zobrazeno 3060 x
Resizer_15822662900751.jpg
Resizer_15822662900751.jpg (5.08 KiB) Zobrazeno 3060 x

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolverový soustruh R5

#562 Nový příspěvek od kenybz »

já to mám takto:
je tam i pro ilustraci položený nůž no a když se vystrčí mělo by to vyjít
Obrázek Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Jiri Klepac
Příspěvky: 22
Registrován: úte pro 17, 2019 7:53 pm
Bydliště: Melnik

Re: Revolverový soustruh R5

#563 Nový příspěvek od Jiri Klepac »

Dekuju moc,
Uz vidim, ze mi suport jezdi mene. (Porovnavam drazky s ateracni pakou posuvu) Takze pres vikend nastane vivisekce kopirky. Kolega me strasi, ze je mozna potreba prodlouzeny sroub suportu pro montaz kopirky. V pasportu o tom nic neni. Tak uvidime. Kazdopadne fotky moc pomohly!

J.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Revolverový soustruh R5

#564 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Já jsem montovat na svou R5 kuželové pravítko a šroub sportu jsem rozhodně neměnil a chod má pocelé délce.

Jiri Klepac
Příspěvky: 22
Registrován: úte pro 17, 2019 7:53 pm
Bydliště: Melnik

Re: Revolverový soustruh R5

#565 Nový příspěvek od Jiri Klepac »

Super! tak snad jen nekde nejaka obstrukce nebo spatne slozene dily. Suport jinak jezdi hladce a bez vyznamnejsich vuli.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Revolverový soustruh R5

#566 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Tak jsem ti tam tu nožovku položil kam až se dostanu.
Obrázek
Obrázek

Jiri Klepac
Příspěvky: 22
Registrován: úte pro 17, 2019 7:53 pm
Bydliště: Melnik

Re: Revolverový soustruh R5

#567 Nový příspěvek od Jiri Klepac »

Takze operace uspesna, stul jezdi az na doraz dopredu. Jednak mensi chyba v montazi palce a predevsim (ano, smejte se pravem) prilis utazene bocni vedeni suportu.

Kopirka tedy uz ma plny chod 35mm a suport plny chod. I s nevhodne danou nozovkou je 55mm mezi stredem vretena a nozovkou. To uz je hratelne presazenim nozovky. Diky moc. Mimochodem opet zazaril muj nejosvedcenejsi rozebirac vseho -cistic grilu. Muzu jen vrele doporucit.

Obrázek

Jiri Klepac
Příspěvky: 22
Registrován: úte pro 17, 2019 7:53 pm
Bydliště: Melnik

Re: Revolverový soustruh R5

#568 Nový příspěvek od Jiri Klepac »

Tak trosku předčasná radost. Kuzelove pravitko funguje ve vsech polohach bez problemu, ale kopirka v "nove ziskanem" rozsahu ne. Odpor suportu je pro pruzinu moc velky a i rukou je citit, ze stul tam jde narozdil od zbytku drahy viditelne ztuha. Takze to je nejspis na rozborku suportu a zjisteni zavady ( bordelem zarostla/rzezla zavitova tyc?) Soustruh 10 let stal a ja ho teorve pomalu rozhybavam.

J.

Jiri Klepac
Příspěvky: 22
Registrován: úte pro 17, 2019 7:53 pm
Bydliště: Melnik

Re: Revolverový soustruh R5

#569 Nový příspěvek od Jiri Klepac »

Zkousel jsem nastavit jeste vetsi vuli na matici (pomoci tech tri imbusu z leve strany suportoveho stolu. At oba napinaci srouby dotahnu doprava, doleva nebo necham volne napul cesty, na odporu suportu se to nijak neprojevi. Strojni posuv ho doveze jen cca 60mm pred doraz. Mazani se jinak zda byt v poradku. Asi se s tim budu muset smirit nez najdu nekoho, kdo by byl schopny cely suport rozebrat a zavadu opravit.

J

Edo67
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 20, 2018 6:20 pm
Bydliště: Košice

Re: Revolverový soustruh R5

#570 Nový příspěvek od Edo67 »

Zdravím,
prikladám fotky nožového držiaku, ktorý mám na stroji ja, ten sa dá na drážkach vysunúť skoro do stredu priečnych saní.

https://postimg.cc/gallery/36qr5h3hs/

Problém s pohyblivosťou priečnych saní som riešil teraz, vedenie bolo vybehané v strede (najviac používanej časti). Ak som chcel použiť väčšiu časť dráhy saní, musel som uvoľniť pravítko vo vedení. Do krajných polôh som sa aj tak nedostal, ale v strede dráhy bola už citeľná vôľa. Rozobral som priečne sane, zabrúsil a zaškrabal som vedenia, aby sane išli s rovnakým odporom po celej dráhe (asi 30 hod. šrabkania :nene: ). Skrutka u mňa nemala žiadny vplyv na pohyb.
Postupov opravy vedení je na nete viac, napr.: https://www.youtube.com/watch?v=D1eOQa1gYiU

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“