RYOBI ONE +

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

RYOBI ONE +

#1 Nový příspěvek od Sniper »

Pro příznivce této značky zakládám vlákno.
Odpůrci to pochopí a nebudou se vyjadřovat, děkuji :ano:
Podělte se se svou vlastní zkušeností, pracovním nasazením, referencemi, tipy atd.
Pro letošní rok drobné údržby a techniky kolem domu jsem si připravil tuhle flotilu. 8)
Velmi jsem zvědavý na rázový utahovák, který se pyšní údajem 400 Nm :prace:


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RYOBI ONE +

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Daj nejaký link na obchody anby som sa vedel zaradiť :typek:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: RYOBI ONE +

#3 Nový příspěvek od Sniper »

oco13 píše: stř úno 01, 2023 3:11 pm Daj nejaký link na obchody...
Ty neumíš hledat na netu? :-/ :smich:

Co jsem ovšem nevěděl a byl velmi překvapený, že po registraci prodlužují záruku ze 2 na 3 roky 8) a umí velmi zajímavé ceny.
Např rázový utahovák na prodejně za cca 4.500,- Kč po registraci rázem za 3.500,- Kč, to samo flexa litr dole atd. U každého zboží je nějaká sleva, kterou si každý obchodník určuje sám 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RYOBI ONE +

#4 Nový příspěvek od oco13 »

myslel som že máš nejakého VIP dodavatela , inak tá predlžená zaruka je aj u Makity a aj u čínskeho Sheppachu.
Inak nie som ani fanúšik ani odporca - dávam si "vyhladať" a snažím sa porovnávať parametre.

mrkvička
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 30, 2020 3:18 pm
Bydliště: kósek od Prahe

Re: RYOBI ONE +

#5 Nový příspěvek od mrkvička »

Ten rázák tě překvapí, kolo u manipulátoru povolí bez problému, ale potřebuje větší baterku aby měl dost proudu. Já mu koupil ještě většího brášku, ten má mít 900Nm.

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: RYOBI ONE +

#6 Nový příspěvek od Fizz »

Už jsme se o tom bavili, mam od toho kdeco ještě z první vlny, vydrželo to nesmysl za ty love, bouchačky jsem kupoval jrste než byly normal v obchodech. 3jsem spálil na 280 vrutech do betonu, po reklamaci drzo dodnes, nutno říct že pri praci byly tak horký že nešly udržet hez rukavic.

Ocaska, fkexa, akucka, vytkačovač tmelů atd vše drží a jede asi 8mym rokem, posledních par let pod UK a drží. Původní vercajk kupovaný asi před 11 lety jede z 80procent co né podlehlo opotřebení bez nějakého nemilého překvapení.

Osobní vercajk už jsem přešel na makitu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: RYOBI ONE +

#7 Nový příspěvek od Navarson »

V dílně používám s oblibou vercajk na stlačený vzduch, samozřejmě i rázovák. Z aku nářadí něco modrý Bosch, něco Makita. Na zahradničení a nějaké to kutění se dřevem hejno zelenýho Parkside. Z toho je pár věcí, které se povedli (řetězovka, plotostřih, šroubovák, malá vrtačka do betonu, nebo led reflektor) a pak věci, které už podle pokleslého výkonu a podivných zvuků půjdou asi brzo do pryč. (mafl, flexa 125mm, šukalka, pilka na větve, horkovzduška, a excentrická bruska taky nicmoc.) Mafla a šukalku jsem už nahradil černým Parkside Performance s bezkartáčovejma motorama, a musím říct, že zde se projevil posun k lepšímu ve smyslu výkonu a řekl bych i masivnějšího ložiskového uložení.
Co se týče Ryobi One+:

Vyžínač RLT 1825 LI - asi 7 let, strojek k neutahání, milimetrovou strunou bez problémů přesekne 1cm nálet, žádná ůdržba (pouze ofuk ulpělé trávy vzduchem) Velkej výkon je samozřejmě vykoupenej rychlým vyčerpánim aku.

Postřikovač OWS1880 - Menší nádržka na roztok. Ale okamžité nasátí roztoku a tedy i tlak na výstupu. Rozprašování aerosolem perfektní včetně seřízení šířky rostřikovaného paprsku, stříkání úzkým proudem pouze do cca 1 metru. Rozprašovač i pákový ventil jde snadno rozebrat, dobře se čistí. Velký plus u pumpy tutoho postřikovače je, že pokud pumpa neběží je průchozí mezi sacím a výtlačným kanálem, tudíž se dá použitý zahradní sajrajt snadno vyfoukat, jeho případné zbytky součásti pumpy nemají vůbec rádi.

Zastřihávač trávy OGS1822 - Silný strojek, bez problému vezme kolem obrubníků i husté pampeliškové lupení. Prstový nástavec střihne 8mm větvičku buxusu jak prd. Nový čelní nástavec na trávu měl na ostřích otřepy směrem ke kluzným plochám, takže horní a spodní nože se při prvním pohybu do sebe zaklesly. Po rozebrání a líznutí kluzných ploch na magnetce jede bez problémů.

Oscilační pilka R18MT3-0 - Perfektní běh bez nijak obtěžujících vibrací do ruky. Výkon i při nastavení pomalejšího kmitání. (jiný oscilačky, co jsem držel s tím měli trochu problém) Přiložený spotřebák bláto jak na keramiku tak na kov. Spotřebák na keramiku používám karbidovej StrendPro a na kov bimetalovej Yato. Pak je vše v cajku. Možná bych držení strojku vyklopil víc nahoru, protože někdy překáží spodek akumulátoru, dostat se k řezu tak jak je třeba.

Sponkovačka R18ST50-0 - Tak tuten vercajk je snad k neutahání, už to po vsi přisponkovalo folii snad na 5 střech. Seřizování síly příklepu naprosto v pohodě pro spony různých hloubek, spony nejsou deformovaný, čistý vpich do materiálu. Používám sponky Extol.

Baterii mám už bohužel jen jednu. Vyžínač jsem koupil v akci s nabíječkou a dvěma aku 1,5Ah, ostatní strojky bez aku. Jedna baterka ovšem po asi tříletém používaní klekla. No ale mám asi 15 baterii 2 a 4 Ah od Parkside, tak se chystám, že z jednoho z těch umřelých strojků oddělím připojení k aku, a z tý nefunkční baterie Ryobi vezmu tu část zaklapnutí do nářadí. Propojím mechanicky i elektricky obě části, a měl by vzniknout adaptér pro aku Parkside do vercajku Ryobi.

Sem se zase rozjel. Toď vše :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Míšánek
Příspěvky: 866
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: RYOBI ONE +

#8 Nový příspěvek od Míšánek »

Snipere jen pro zajímavost se zeptám - pro Ryobi a proč ne Parkside? Já právě zase frčím Parkside, nejlépe Performance a zatím spokojenost. Resp, pro mě naprosto dostačující

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RYOBI ONE +

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Každé naradie vydrží umerne tomu aké hovado je majitel - moja chvostovka performance sa mení vždy po roku :-/
Uhlíková neuhlíková - pílim kým sa nedymí z nej alebo zo mňa , akuflexa akejkolvek značky čistá tragedia. Rázový uťahovák - ok, ale až ten čo má kábel, ten s hadicou alebo na baterky - pre deti.

other-side II
Příspěvky: 1333
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: RYOBI ONE +

#10 Nový příspěvek od other-side II »

jako hobby až poloprofi dobrý, před lety jsem to pořídil, protože se mi líbil nespočet verků v letáčku a od tý doby se toho držím, občas pokukuju po konkurenci (milvo oký), ale nikdo nemá tolik verků jako Ryobi, tak bohužel

původní baterky už jsou na prd, po 4-5ti letech? cca

dost mě zaráží, že na webu jsou různé firmy, které vymění články za nové, ovšem cena není nijak zásadně lepší, než když koupím aku zcela nový
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: RYOBI ONE +

#11 Nový příspěvek od Sniper »

Míšánek píše: stř úno 01, 2023 6:41 pm Snipere jen pro zajímavost se zeptám - pro Ryobi?
Protože se mi líbí a jsou na ně dobré reference. 8)
A taky proto, že není tak často k vidění a to mám rád :co?:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: RYOBI ONE +

#12 Nový příspěvek od Sadra17 »

other-side II píše: stř úno 01, 2023 7:33 pm dost mě zaráží, že na webu jsou různé firmy, které vymění články za nové, ovšem cena není nijak zásadně lepší, než když koupím aku zcela nový
však můžeš koupit články a vyměnit sám :-/ nejni to věda
malej traktorista v malým traktoru

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: RYOBI ONE +

#13 Nový příspěvek od Fizz »

other-side II píše: stř úno 01, 2023 7:33 pm ale nikdo nemá tolik verků jako Ryobi....
Makita treba?

Na druhou stranu dist těch cajku od ryjobi není použitelný
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

other-side II
Příspěvky: 1333
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: RYOBI ONE +

#14 Nový příspěvek od other-side II »

třeba ocaska je podle mě úplně na houbeles

aku šroubovák s příklepem brushless jsem kupoval nedávno, aj s aku, a spokojenej, regulerně mě to vzrušuje :)

brousím si zuby na teleskopický nůžky na pro"střihy" stromků, mám ruční teleskop střihač a z toho bolej ruce, ten aku nikdo jiný nenabízí, nevím o něm

ale jak píšu, prostě se mi líbí to množství, bez ohledu, jestli za život vše užiju, ale co kdyby :))))

články měnit umím, ale proč bych to dělal, když za cenu článků seženu celej novej aku
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Míšánek
Příspěvky: 866
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: RYOBI ONE +

#15 Nový příspěvek od Míšánek »

Ja jsem na ořez haluzí pořídil od Parkside tu teleskopickou Aku řetězovou pilu s není to špatné.

Už mě aspoň mladá nemusí ke každé haluzi s Crystalem zvedat v lopatě čeláku :smich:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“