Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#8866 Nový příspěvek od Britt »

Doktořice někam důkladně uklidila šajbičky do mlýnku a zaboha jsme je nenašli. Musel jsem vzít ty ze starého mlýnku, který zlomila a stočit je o 7mm. To byl ohňostroj na 250 ot jak jsou tvrdé, ale podařilo se a je namleto.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20818
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#8867 Nový příspěvek od ota »

Nj máš si zjednat manipulátor. Ten zajede všude. Má pohon všech gumek a krabí chod. Zatím nejlepší stěhovací mašina co jsem tu měl. Zajede kam koli a pak vysune rameno s mašinou až do dílny. Bláto, tráva, pevná cesta. Pohoda.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20818
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#8868 Nový příspěvek od ota »

Jardo tak to Jsi mi zase připoměl! Můj bráška si vzal asi před měsícem do hlavy, že synkovi postaví vláčkodráhu. Vzpoměl si, že jsem kdysi já měl nějaké mašinky, kolejničky a vagonky. Tak volal že by to potřeboval. No a já že si s tím hráli moji synové a někde to asi mají oni. Tedy brácha volal synům, aby šli najít tu škatuly s vláčkama. Přijdu tuhle večer dom a celá famílie hrabe po celím baráku. Synové a manželka s níma. Ten blázen brácha jim každýmu asi 10x volal aby to šli najít. Tak všichni hledali a nakonec nenašli. Celej večer štrachali po celím baráku, naproti v baráku co jsou věci. Brácha volal druhej den asi 5x jak to s tím hledáním je. No nakonec tu pak asi za týden byl a dovezl mi práci. Vyložil matroš a všem nařídil hledání škatule s vláčkama. No a odjel. Znovu hon na škatuly s vláčkama. Asi za půl hodiny starší syn hurá, škatuly našel! Volá bráchovi, hele našel jsem tu škatuly. Ten se otočil s autem asi 50 km od nás odjetej, otočil to a dojel pro to hned naspátek. Blázen a to měl v kufru asi 4 veliký škatule všeho možnýho k vláčkům. Na inzerát to koupil v Práglu.
Takže celá famílie hledala vláčky, nakonec našli! 8)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#8869 Nový příspěvek od Britt »

Ty šajbičky se taky najdou, ale až je nebudu potřebovat, znáš to.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#8870 Nový příspěvek od Čárls »

Britt píše:Doktořice někam důkladně uklidila šajbičky do mlýnku a zaboha jsme je nenašli. Musel jsem vzít ty ze starého mlýnku, který zlomila a stočit je o 7mm. To byl ohňostroj na 250 ot jak jsou tvrdé, ale podařilo se a je namleto.
Neříkej to je jak u nas doma co ženuška uklidí nenajde nikdo :smich: :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#8871 Nový příspěvek od Britt »

Tak tos mě uklidnil, že je to všude stejný. :smich: Počítám, že se najdou u vánočních ozdob nebo na jiném podobném místě.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20818
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#8872 Nový příspěvek od ota »

Tuhle jsem opravoval u dvířek u vrat zarážku na zámek. Pořát jak bylo teplo, drhnuly ty jazyky ze zámku o zarážku. A špatně se to dalo zavírat. Tak jsem vytahnul kus nerezu slabšího a udělal zarážku novou. Vezmu tu původní a říkám si, kam s ní? Až bude v zimě mráz, odtahnou se vtata a bude ta silnější potřeba. Koukám, kam bych ji dal, abych ji pak našel. Samozřejmě že bych ji založil a už nenašel a musel udělat novou. Koukám po vratech a co kdybych ji dal semhle někam. Došel jsem pro drát a přivázal ji na dvířka k zámku. A je to, tady tě najdu i bez brejlí! Tuhle manželka povídá, co to je s těma dvířkama u vrat? Něco tam tak divně cinká? A já kde, tak mě vedla a hele! No a já to nic to je ta původní zarážka, je tady, abych ji pak v zimě našel! 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#8873 Nový příspěvek od vitex »

Nenajde se to už nikdy.To Vám všem garantuji.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#8874 Nový příspěvek od Britt »

Zítra přetočím ty zbývající a uložím je tam, kam patří. Tyhle podle mě doktořice vyhodila i s krabicí i když se dušuje že ne.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Soustruhy

#8875 Nový příspěvek od oco13 »

Ota rozmýšlame celkom rovnako - keď som asi po 4tý krát kupoval tesnenia k splachovaču , prišiel som na nápad priviazať ich ku ventilu. Odvtedy som ich nemusel nikdy hladať. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#8876 Nový příspěvek od Čárls »

Britt píše:Zítra přetočím ty zbývající a uložím je tam, kam patří. Tyhle podle mě doktořice vyhodila i s krabicí i když se dušuje že ne.
dej menší otáčky malej posuv a pusť vodu jestli najdeš nuž na litinu použij ho a bez žlábku pod vodou malej posuv malý otáčky je to kalený 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#8877 Nový příspěvek od Britt »

Jel jsem na nejmenší posuv co mám, ale bez vody. VBD to bere jako fík.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#8878 Nový příspěvek od kenybz »

no manipulátor není špatný jen aby projel podvrátím.
taky je možnost ventra s rukou a ta by to zavezla z druhé strany od humna
možná bude nejlepší řešení udělat tam zpevněnou cestu to bych pak odvezl aj na paleťáku
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#8879 Nový příspěvek od kenybz »

vitex no nevím stálo to kousek od pantografu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20818
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#8880 Nový příspěvek od ota »

Kenybz jak říkal strejda Janečků, starej cestář: kopni na krompáč, nasyp makadamu na vrch drobnou a polej to térákem a máš klid! :vysmech: Kurva strejda chodil i v 90 letech na pivo a pil se starým mašinfírou co jezdil s parní mašinou ,,soupravy" No dědek byl mašinfíra tak pili soupravy no tak jak vlak ne. Souprava byla pivo a velkej panák. Někdy vo sobotě si objednávali ,,mašinu s hytlákem" To bylo pivo a decák. A strejda udělal za den i 10 souprav. Těch s hytlákem těch vypil míň, přecijen už měl leta.
Tak on by Ti tu cestu sfuknul hned. On celej život makal rukama a uměl za to vzít i jako dědek. No ale už tu není, šel jednou namletej z hospody a upadl a zlomil si nohu a dostal zápal plic a bylo hotovo.
Manipulátor je dobrej na převoz strojů. Tady mají takovího prcka JCB a ten zajede všude. Malej nizinkej a uzvedne hodně. Tenhle červenej s ním jezdí syn a když je třeba tak s ním skládáme. I v lese si ho půjčil. To je pak prácička, ani jsme mu nestíhali připravovat dřevo. A to poklidil i všechny větve ven z lesa na hromadu. Nj technika jde kupředu a umí to věci.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“