Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10741 Nový příspěvek od ota »

Vyfoťím Ti ho. Ale ten můj je malej. Jen do 600 kg. Zvedal jsem s ním max brusku N1 asi do 500 kg a sloupovou vrtačku asi 400 kg. Ale vlastně bez té kladky. Napřímo. V pohodě to kočka dala. Mám to nejčastěji na přendavání svěráku, otočnýho stolu a děličky na frézku. No a pak na manipulaci s materiálem. Třeba jsem do frézky s ní dával tenkrát ty profily. Dobře to šlo. Jediný chtělo by to mikroposuv. To nemám. Ale i tak je to pomoc. Tu hřídel bych těžko do soustruhu dostával. No a když točím tu první stranu, tak jich za den dám 8. To bych večer měl ruce až na zem.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10742 Nový příspěvek od Fizz »

Mam cosi namyšlený, ale rád se podívám jak to řeší jiní.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10743 Nový příspěvek od ota »

Tady je nějaká fotky toho mojeho portálku. Na stěnách jsou přišroubovaný ohnutý profily. Je to jakové J profil. Jsou to dvě 4mm plechy v sobě. Tedy síla 8mm. Napojení je vždy venek a nalůl vnitřek. Aby to bylo rozdělené. Vždy neslo z plna. Není to svařené k sobě. Jen napřesno ohnuté a sestavené do sebe v 10m délky dílny. To byla docela vochmatika to poskládat sám. V obvodové zdi nad okny jsou ve věnci zabetonovaný závitový tyče. Po půl metru. Čumí ze zdi. Uvnitř věnce je položený profil s dírama a závitovky prostrčený skrz profil a zezadu matice kámnutý proti pootočení. Na druhé straně jsem vyvrtal díry a na chemickou kotvu zatlačil závitovky. Pak na to nasadil ty dráhy. Bohužel barák asi 10 cm letěl bokem. Takže mi kolega truhlář vytvořil po celé stěně dřevenej klín na kterým je ta dráha vyrovnaná, aby to jezdilo volně. Pojezdy jsou z odpínače VN. Kdysi se měnily a firma dělala retrofit. A tyhle lišty i s kladkama se házely do kontejneru. Jsou to bytelný podvozky. Vzal jsem si dva na pojezd. No a ty pojezdy jsem propojil I profilem. Asi 120? Musel bych vzít metr. Vyrovanl aby to volně jezdilo po celé dílně. Na to I jsem pak udělal vozík. 4 rolny a sešrouboval. Odspoda našrouboval placku a na ní tu kočku. Vše co nejnižší, abych se dostal s kočkou co nejvíc nahoru. Vše funguje parádně. Akorát ještě jsem se nedokopal, udělat elektriku. Natáhnout lanko a pověsit kablík. A propojit. Mám v rozvaděči na to i vypinač ,,jeřábek". Kabel vedle mě v regálku s lankem a kroužkama leží asi 2 roky. Jen to dodělat. Není čas, takhle natáhnu prodlužku a je to. Ale až bude chvilka, dodělám to konečně.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Soustruhy

#10744 Nový příspěvek od chobotek »

Musíš to líp fotit. Kdyby na spodku fotky nečuměl kus frézky musel bych si myslet, že máš jeřábek v obýváku.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10745 Nový příspěvek od ota »

Ale já mám dílnu jako obývák. Tedy tu přístavbu. Stará dílna bohužel je tak plná, že jsem jen vymaloval a opravil stěny. Do dneska si tluču do hlavy, že jsem tam nezaizoloval strop, když byla prázdná. Je tam klenuťí a na půdě chodím po cihlách. Tedy jen cihly a nic. Bejval bych to udělal jak v té horní dílně. Tam jsem kolem místnosti našrouboval plechové učka, nasunul příčníky a pak podélníky. Vše vyztužil výztuhama navěsil na strop. Pak nacpal vatou a dal sádrák. Tady starou dílnu jsem ošidil a už to neudělám, protože není místo.
Nová dílna je jako obývák, protože v ní travím víc času než v tom obýváku. Tak abych to tam měl pěkné. Opačně podlaha je natřená barvou. Už aby bylo trochu lepší počasí. Ihned vysaju a vytřu do čista, je tam hroznej marast!

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10746 Nový příspěvek od Čárls »

Oto a zateplit ji z vrchu by nešlo (tu starou) ? Tu novou dílnu je to nádhera sama 8) 8) když to porovnám s tím co je u nás ve fabrice jak nebe a dudy No makl si si na ní fest a mel jsi to promyšlený co a jak udělat 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10747 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi promyšlený, no něco jsem už prošel a viděl. Tak jsem se snažil to aplikovat u sebe. Topení jsem si taky dělal sám. Kámoš je skladník ve firmě kde prodávají věci pro vodáky, topenáře. Jen jsem za ním došel a na papíru jsem si napsal fityny. A on si psal podle sebe kody. A počty kusů a sem tam řekl to ne dej tam tohle. Pak jsem si to topení sestavil a on mi dovezl Rems lisovačku na víkend. Já to všechno pomačkal. Akorát jsem si před saharu která je jako chladící smička v případě přetopení nedal ten termostst. Mám ho samo doma. Ale nějak se mi tam nepasoval, tak jsem ho tam nedal. No a měl jsem dát. Bylo by to rychlejc vytopený. Ale maká to jako fík. Pantatík že to ti nebude topit, to musí udělat topenář. A dneska přišel do dílny a kurva tady je teploučko. V dílně v 11 hodin 20°C a to jen udržuju oheň. Dotáhnul mi od něho smetky co zametl pod dřevem. Tři soudky. Prej chceš to? Samolitr, všechno protahnu kamnama. Ušetřím kusové dřevo.
Jo hochu ten strop nejde zateplit z vrchu. Tam je ještě víc krámu než dole. Tam jsou jen jednosměrky uličky. A hlavně by to bylo už pak nízké. Není tam moc nadezděnej půlštok. Nevím nad čím tenkrát přemýšleli když tam na té půdě dělali novou vazbu a střechu. Bylo to v 50 letech. Tady všude je to hodně zbastlený ty stavby. Nejraději bych sundal celou střechu dolů a předělal to. Spodek je kamennej. Bylo to pod došky. Tak to nějak zbastlili a nadezdili na půlku cihlu a na to dali vazbu, trámy přez celej barák a na nich jsou stolice do hřebenky. Těch stolic je tam snad 8. Ale tak blbě, že musím hodně nakročit, abych ty trámy překročil. Pod trámy nastrkali kameny, nebo nalemtali maltu a sem tam cihlu. Na koncích jsou asi 2m dlouhý šlisny šikmo od toho položeného trámu na pozednici. No zase jich tam je hromada. Takže tohle všechno všude hrozně překáží. Prostor nejde využívat. A kvuli těm trámům nad podlahou s tím nejde nic moc dělat.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10748 Nový příspěvek od Fizz »

Jo, já teď nejspíš do nový dílny podlahový topeni, teplovodní, mělo by mi to pokrýt zbytkový teplo co by vyletělo komínem, popř mírný dohřev. Asi rozteče po 25cm, takže dost místa i na kotvení. Zateplení pořádný už je dnes zaklad.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10749 Nový příspěvek od Čárls »

No tak to je blbý :( to je jak u nebožky máti na baráčku co zdědila tam to předělávali statkáři a taky to zmrvili jak se dalo když sem před 20 lety tak trochu dával dohromady a začli malovat koupelnu tak sem seškrábl strop klenba a ti hovada co to předělávali v 50-60 letech se nenamáhali prostě byl to kdysi chlév tak sem na stropě seškraboval ještě hovna od krav . No a puda skoro stejně jak píšeš taky tak udělaný No ale byl to bejvalý výměnek tak se spíš asi počítalo že tam se bude na půdě skladovat seno
Nic valím do pelechu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10750 Nový příspěvek od ota »

CNCčkař má dovolenou tak mi sem jebly narychlo trubky. Jsem t nich uplně na větvy! Přířez 32 kg. Votová trubka 16,8 dle výkresu. A nejlip aspoň 7 ks dneska! Budu rád, když udělám stěží jednu.
Pár obrázků, Čárlsi práce akorát pro Tebe! Pár tolerovaných rozměrů venku i uvnitř se najde. :vysmech:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10751 Nový příspěvek od Britt »

To by mi to moje prdítko převrátilo, dát tam takovej kus materiálu. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10752 Nový příspěvek od ota »

Neboj, má to jen 32 kg. Už jsem odtočil 3 špony z průměru. Má tam být 150 mm. Trubka měla 170 mm. No na 10 špon to půjde. Už mi volal šéf, kolik trubek bude na zítra hotovejch! :smich:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10753 Nový příspěvek od Čárls »

No to by bylo maso na su63 na zarovnání a pak na 50dině by to se jen sypalo na 4 špony by to by to bylo dole 8) Na su 63 tak na 3 špony ani by to necejtila že něco bere :)
Docela odvaha takle zarovnávat ale máš to odzkoušený 8) škoda že sv 18 se nedělá velká luneta tak od 100 pruměru třeba do těch 200 v práci máme ze starý kulatý jedině do ní se nechá dát tak těch 90-100 mm zaleží na kterou 18 se dá na jedný to nejde asi má jinak udělaný sáně a vrch jí drhne .
No chtělo by to větší mašinu třeba jen krátkou ale jestli není kosek mista tak je smolík :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10754 Nový příspěvek od ota »

No bejt místo, tak už je tu větší soustruh. Ale zase k němu pak scháňet vercajk! Vyhlídnutej Rudej Proletář.
Tyhle věci to je za trest! Ale brácha to nějak zmrvil a já teď zachraňuju termín. Kde poptali narychlo obrobení, nikdo to nechtěl udělat. Taky jsem se kroutil! Jako ostatní. Ale nakonec to někdo musí udělat. Ty dlouhý hřídele jsem taky dělal na termín jen pár a už jsem jich dělal tři palety. Tohle je pro tu hřídel domeček ložisek. No bude jich další várka 80 ks! Prej pro CNCčkaře.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10755 Nový příspěvek od Britt »

No tak to abys začal dělat oběma rukama. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“