Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20855
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10681 Nový příspěvek od ota »

Jestli mi zapálí v hlavě myšenka, tak v pondělí zavolám výrobnímu šéfovi a poptám se ho, kde kupujeme ušlechtilou ocel na tyhle věci. Občas něco děláme z lepších materiálů. Dříve toho bylo víc. I z té 14 xxx se dělalo. Vím že to celkem trvalo, než sehnali dodavatele, který byl schopen sehnat a nařezat i předběžné délky. Některé firmy mají, ale jen 6m tyč celou. Vím, že se vozilo od Ferony dost věcí po celé republice. Třeba z Prahy, Brna, Hradce.

Fizz
Příspěvky: 7956
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10682 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#10683 Nový příspěvek od stanik84 »

SV 16

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20855
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10684 Nový příspěvek od ota »

Tohle bude ještě předchudce myslím podle popisku že to je Karner. Ale to by bylo předválečný? Nějaká ,,17". Podle šťítků je to Německej. Koukal jsem a Karner dělal obráběcí stroje. Jestli ještě funguje nevím. Třeba večer až bude chvilku čas, tak se kouknu. Je to dost podobný jako Zbrojovka, akorát je tam pár detailů páček jinak. Ono tenkrát bylo hpodně podobnejch stejnejch konstrukcí těhle ,,moderních" strojů. Buďto to byly kopie, nebo konstruktéři cestovali po firmách za lepším. Proto sebou přinesli často i to nouhau od předchozí firmy. Nebo i často spolupracovali mezi sebou. 8) Každopádně nesehnatelný věci k opravě na to. :(

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Soustruhy

#10685 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tenhle Karger by to mohl bejt
http://www.lathes.co.uk/karger/page4.html
Obrázek

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#10686 Nový příspěvek od stanik84 »

Vypadá to tak :-)

Tyhle soustruhy všechny byly na jedno brdo a nějak jsem nekouknul na tu druhou fotku...

Fizz
Příspěvky: 7956
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10687 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Soustruhy

#10688 Nový příspěvek od nabocklish »

jaký mají vztah soustruhy SU a SUI? sui je modernizace nástupce jiná fabrika...?

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13178
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10689 Nový příspěvek od Čárls »

Modernizace něco jako sv18 ra a sv 18 RD zaklad je stejný ale vymizela převodovka a nahrazeno stejnosměrným motorem navíc přibylo zakrytování a rychloposuv
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20855
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10690 Nový příspěvek od ota »

Ne, Čarlsi je to trochu jinak.
Koncepčně jsou ty stroje SU,- SUI uplně jiné. Ale lze na nich dělat dalo by se říct stejné věci. SUI je již o generaci novější stroj.
Není pravda, že SUI má jen FM. Mají ho jen některé s označením ,,RP". Ostatní jsou i klasicky s převodovkou a řazením otáček přez převody. Lehce se to na první pohled pozná, že SUI-RP má na panelu kde jsou vypinače a kontrolky tak má navíc otáčkoměr a ampermetr. Klasické SUI to tam nemá. Mám tady v okolí pána který řeší jako já podobně předělávku z SUI RP na asynchroní motor a měnič. Něco mu v tom odešlo. Bylo to již zase o generaci modernější než jsem měl já u SV. Ale stejně pořát se s tím nějak pral. Tak to vykuchal a předělává to.
Myslím, že ty menší SUI neměly rychloposuv. Jistě ne 30 a 40 myslím taky ne. Možná že v 2m provedení ano. Ale co jsme měli SUI 50 tak ta už měla rychloposuv. Výhoda SUI je že má kolem sebe tu plechovou kysnu. A kapalina pak není všude kolem. U SU 50 byla kapalina kam se podíval.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#10691 Nový příspěvek od Jakub »

ota píše: sob bře 20, 2021 10:33 pm Jestli mi zapálí v hlavě myšenka, tak v pondělí zavolám výrobnímu šéfovi
Ahoj Oto, vzpomněl sis?
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13178
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10692 Nový příspěvek od Čárls »

Oto SU 50A je zakrytovaná ale pouze zezadu a ještě mizerně SUI sem viděl jen zběžně nedělal sem na něm Nevím proč vyrobce od výroby upustil :-/ Nám se ve fabrice líbila ale chtěli jsme nový takže to nakonec dopadlo Na ten co mám :) Já sem za něj rád není to na piplačky ale nechají se na něm udělat
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Soustruhy

#10693 Nový příspěvek od nabocklish »

Aha ok, díky pánové.
A kdybych se díval po sui strojích je ten RP lepší, nebo je to frekvenční měnič z doby krále klacka který se odporoučí?
A porovnání su50A a sui50?

Sadra17
Příspěvky: 6128
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Soustruhy

#10694 Nový příspěvek od Sadra17 »

u takhle starých strojů bych se té elektronice velikým obloukem vyhýbal 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13178
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10695 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud je mašina cajk a za výhodnou cenu není nic jednodušího jako to udělal Ota Vyměnit motor a dát měnič O nic jiného nejde
Jinak starý ruský NC u nás makalo 28 roků a dá se říci bez poruchy Pak šlo do šrotu bylo tak vyběhaný že ani korekce už nic nespravovali prostě jednou tak podruhý zas onak jiný rozměr Vůle který už nešli vymezit Generálka nereálná
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“