Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Soustruhy

#12106 Nový příspěvek od StaPo3011 »

dvk píše: úte pro 06, 2022 10:32 pm ... a druhak nesnáším tenhle zdejší systém vkládání fotek přes jakýsi server plný reklam. ...
Pokud nesnášíš reklamy, tak nepoužívej pixhost. Když použiješ postimg (postimg.cc) a máš nainstalovaný v prohlížeči doplněk Adblock plus, tak reklamy nevidíš. Pixhost bohužel dokáže i ten Adblockplus nějak obejít, šmejd jeden vlezlej.

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Soustruhy

#12107 Nový příspěvek od honza650 »

bída udeřila na sedláky a tak jdu s dotazem za jaký motor vyměnit stávající 7,5kW 1450 ot. tak aby na tom šlo utočit místo papírových 800kg cca 100, budou stačit 3kW ?
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#12108 Nový příspěvek od Čárls »

Na jakým soustruhu :) On to zvládne ale už nebudeš brát šponu 6 milimetrů z průměru ale zhruba poloviční a nebo větší na předlohu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Soustruhy

#12109 Nový příspěvek od honza650 »

je to bulhar cu502, padesátka, neplánuju na tom točit nic co bych sám neunesl, jeřáb není a asi ani nebude, takže věci do 100 kg max
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#12110 Nový příspěvek od Čárls »

Dej aspoň 4 Kw ono je co tahat 3Kw sice utáhne ale je to málo na tak velkou mašinu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Soustruhy

#12111 Nový příspěvek od Tomas6 »

Chlapi máme v dílně soustruh. S 32 intos žebrák. Skoro nic se něm nedělá. Jen občas nějaký rantl na kotouči, nějaký pant, čep nebo tak. Takže vše na sucho. No vždy se snažím lože omést, očistit. No nějak se mi poslední dobou zdá že suport, jestli to teda nazývám správně, jde strašně těžko. Mám to něčím namazat? Bylo by škoda aby se to lože nějak vydřelo či poškodilo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Soustruhy

#12112 Nový příspěvek od jenicek »

To se mazat nesmí, olej by to mohl poškodit.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#12113 Nový příspěvek od vitex »

Jak píše jeníček.Počkej si na pana To se,on to namaže sám. :smich:

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#12114 Nový příspěvek od Lišák1 »

Probůh, jenom ne olej, to bys zadřel. Rozhodně je lepší čistá voda a můžeš přidat 5 % octu, výsledek je zaručen.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Soustruhy

#12115 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ok. Nejsem obráběč, neznám to, proto jsem se radši zeptal.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Soustruhy

#12116 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tomas6 píše: stř úno 01, 2023 7:58 pm Chlapi máme v dílně soustruh. S 32 intos žebrák. Skoro nic se něm nedělá. Jen občas nějaký rantl na kotouči, nějaký pant, čep nebo tak. Takže vše na sucho. No vždy se snažím lože omést, očistit. No nějak se mi poslední dobou zdá že suport, jestli to teda nazývám správně, jde strašně těžko. Mám to něčím namazat? Bylo by škoda aby se to lože nějak vydřelo či poškodilo.
Tak teraz naozaj neviem, či si tu zo všetkých robíš srandu, alebo to nebodaj myslíš vážne. Ak to náhodou nie je žart, tak len pre zachovanie akého takého zdravia toho sústruhu dúfam že si pochopil tú iróniu v predchádzajúcich príspevkoch.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Soustruhy

#12117 Nový příspěvek od jenicek »

Tomáši, ale protože nejsme zas takový ku*vy, tak všechny pojezdový části soustruhu se mažou pravidelně a měly by bejt ideálně furt pokrytý olejovým filmem.
Já dělám na soustruhu málo (v průměru tak 5x do měsíce) a jsem na údržbu takový né úplný hovado, spíš jen takový hovádko :D , ale minimálně několikrát do roka to celý vopucuju a namažu volejem, co je po ruce.
Poctivci to vopucujou a namažou po každý práci. Rapidně si tím prodloužíš životnost.
Dřít cokoli na sucho (včetně drahé polovičky, tam stačí jen naslinit) je sadismus :cert:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14521
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Soustruhy

#12118 Nový příspěvek od DanculSK »

Jéškove očí....
Tomaši,,,,, železo na železo sa maže!
Olejom
Dúfam že si tam fakt nenadr.... Tu octovu. Vodu
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Soustruhy

#12119 Nový příspěvek od Tomas6 »

No kluci dělejte si z vola srandu
Ne octovou vodu ne. Tak hloupý ještě nejsem. Spíš jestli to třeba neočistit něčím nebo nenamazat něčím jiným jak olejem. Já právě že jsou místa kde mazat olejem se nesmí, páč prach pak dělá brusnou pastu. Tak jestli emulze která se při obrábění používá není nějaká třeba nelepivá, nebo se nepoužívá něco speciálního. Nejsem obráběč, neznám to.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Soustruhy

#12120 Nový příspěvek od duchodce »

"Kamarádi" dostanou do "dršťky". Já bych je vzal třeba do chemické labolatoře ať se předvedou ,třeba při míchání kyseliny ,byli by olezlí jak had když se převléká.... :typek:
Takže začnem příčným posunem ,ten je výš nežli podélný suport aby ten bordel nenatekl na podélné saně. Stoč ten posun na některou stranu/ dozadu nebo dopředu/ a otři a omyj třeba benzinem volné rybiny /vedení/. Někdy je vzadu plech který to vedení kryje ,bývá to na dvou šroubkách.Potom to vedení naolejuj jedno čím řídší olej je lepší kvůli otírání a přetoč ten posun na druhou stranu . Vyleze spousta bordelu . Otřít ,naolejovat a přetočit zpět ,opět vylezou špony bordel ,otřít ,naolejovat ,přetočit zpět. Takhle pokračovat tak dlouho až po přejetí nezůstanou na tom vedení stopy bordelu a olej zůstane čistý. To samé na podélné vedení suportu sem - tak tam, to bude na dlouho, ale "vydržať." :'(
Mistrv učení požadoval u menších mašin ,že když se do suportu opře z boku tak se suport musí dát poodtlačit :pohlavek:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“