Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11056 Nový příspěvek od Čárls »

Jardo Ty se dělaly kalený a broušený pruměr a futro to futro se pak teprve pasovalo do litiny příčnýho suportku Nožovka měla mít vysokofrenčně zakalený spodek
Teď mě napadlo na su 63 byl zakolíkovaný a přišroubovaný věnec do nožovky To by možná šlo udělat i na ty tvý a už by to šlo i na tvý frezce byla by ale ze dvou dílů Když tohle funguje na velký mašině proč by nemohlo i na malý nožovce jen kruh s drážkama a ten tam dát a zakolíkovat + pár zapustných šroubů a lepidlo na závity 8)
Nic mažu do pelechu brou :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11057 Nový příspěvek od Britt »

Já ho ve finále nitridoval v krevní soli a pak zakalil. Funguje dodnes. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Soustruhy

#11058 Nový příspěvek od saano »

Dnes prebehlo sťahovanie , a všetko bez väčších problémov , jasne viem že by sa to tak nemalo ale iná možnosť nebola , sústruh je konečne pod strechou v dieľni. 8) Takže ako sa ma žena spýtala či mám riť na mieste tak áno mám :) .
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Teraz musím spraviť údržbu a kontrolu kvapalín , prípadne výmenu a premazat všetko čo treba a môže sa testovať.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11059 Nový příspěvek od Čárls »

Oleje :friends: vyměň všechny náplně to se vždy vyplatí Nikdy nespoléhat na to že sou cajk :) Ten soustruh vypadá velice dobře 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11060 Nový příspěvek od Britt »

Taky se mi kluk líbí. Náplně rozhodně vyměň a měň je i v budoucnosti. Dolévání nestačí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Soustruhy

#11061 Nový příspěvek od winch »

Čo tá fľaša na múriku? nesťahovali ti to sťahováci z bývalej Otovej nástrojárne :)
Zdá sa že je zachovalý- lože ako nové, priečny preškráblý... Skontroluj si ešte nožovku- plocha pod nožíkmi nesmie byť prehnutá, tiež spodok nožovky by mal byť rovný, aby bol nožík podopretý po celej ploche a hlavne na konci nožovky. Tiež dutinu v koníku buď na farbu, alebo aspoň vložiť nepoškodený kužeľ, a skúsiť či nevaklá, či tam neni nalepený nejaký bordel. Stane sa, že do dutiny prskne šponka, potom sa tam vrazí nástroj, a problém je na svete. No nech slúži k spokojnosti.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11062 Nový příspěvek od ota »

Winch jedna flaša, to by bylo jen pro pana Čáru a na ostatní by se nedostalo! :D On řekl ,,blbče podej sem kuch chlastu napít"! A pil ,,bílou" slivka, hruška, vodka, jako limonádu. Když byl rum tak co už podej to sem taky, co mám s tebou dělat! :smich: když nic světlýho nemáš. Kdysi dávno byl jednou u doktora. A ten mu řekl, že když už trochu pije, je dobré pít světlý alkohol. Tak to dodržoval, však to řekl doktor. Doktor: ,,a kolik takhle vypijete za den? Čára no jak kdy, jednu někdy skoro dvě. Doktor to myslíte půldecky jo? Čára jaký puldecky, já myslím flašky! :D
Oleje nezapomeň dát správné. Nešetři na tom a kup si kvalitu. Já mám tedy o náplň převodovky míň. Ale co maže vřeteno mám Paramo ParaCut. A všude jinde Shell Meropa. Perfektní olej. Po letech ve frézce ja stále jak kdybych ho tam včera nalil. A hlavně bez jakéhokoli zápachu. Uplně jsem nesnášel Texaco které čpí jako prase. Když pak je třeba něco dělat kde je tento olej smrději ruce dva dni z toho.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11063 Nový příspěvek od Čárls »

Jen doplním na suport a do suportový skříně Klidně KV46 za mne mažu s ním sáně na sn50 a leju i do suportovky Ono SN má centrál mazaní sání ze suportový skříně a na sáních je to hodně znát
Jen má jednu necnost :smich: Pokud dělám velký hřídele musím sáně pod kobylou utřít jinak ujíždí ale zas pokud ráno máznu sáně a dělám s vodou tak je nemusím celou šichtu mazat emulze mi olej nespláchne jak u J4 která se u nás běžně používá Jinak zkusil sem tenhle olej v motorový pile na ztrátový mazání a jiný už asi nedám dokud bude doma co jsem si ulil v práci 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11064 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi jak někde čtu ,,olej J4" samozřejmě mi v hlavě samo vyskočí z fabryky vzpomínky. Dokonce i s obrázkama! Kdysi na fabryce chodila bába s konvema. Na nich barvou ,,J4". Bába chodila v monterkách a uplně se leskla. Měla ty monterky uplně nacucaný olejema. Říkali jsme ji , mastelnice". Někdo koukal z okna a když bába šla volal ,,chlapí mastelnice jde"! Všichni věděli kdo jde a kdo potřeboval šel k vchodu uzmout mastelnici ke svojí mašině nechat dolít olej. Bába byla jako chlap statná. Olej nalívala zásadně sama. Maximálně jsem mohl přidržet trychtýř. A ona ,,drž to pořádně a nečup po lelkách! Kolikrát to přelila, jak byl malej otvor do mašiny a hned nadávala ,,koukej se co děláš, už to leju vedle"! :smich: Bába mohla chodit povenku i v lijáku. Měla ty monterky naimpregnovaný, nepromokavý. Jednou nechala tu konev stát u vchodu. Pak odešla pryč a konev tam zůstala. Po čase jsem konev zbalil i s olejem. Nalil do kanistru a vzal dom. Pak šla dom i konev. Bába na ní zapoměla tak ji mám v garáži. Stejně by ji votočil někdo jinej. :vysmech:

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Soustruhy

#11065 Nový příspěvek od saano »

Hej hej vypadá dosť zachovalo , akurát tá nožovka sa mi nepáči :( tá je opotrebovaná vidieť to voľným okom.
Čo sa s tým dá robiť.??
Inak všimol som si že lóže sú kalené to som nečakal ale zrejme je to bežné u týchto sústruhov.
Pinolu na koníku som pozeral , vo vnútri je pekná bol tam narazený otočný hrot. Skúšal som ju vysunúť na max. a pohýbať s ňou do strán či nemá vôľu. Po opretí hodín to ukazovalo 0,05 čo je luxus oproti starému sústruhu , tam to bolo tak 2,0mm.
Pravdu povediac fľaška mala byť až nakoniec keď bude sústruh v dielni ale bola taká zima a fúkalo ako besné tak sme si museli dať. :)
Inak vďaka všetkým za rady a skúsenosti 8)
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11066 Nový příspěvek od Čárls »

Ta nožovka má něco za sebou ale není to katasrofa šrouby nejsou vymáčklé jak bejvá zvykem a přebrousit se nechá vypadá to že nikdá opravovaná nebyla podle síly spodní plotny nožovky
8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#11067 Nový příspěvek od Fizz »

Další drobeček:

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1428062 ... ut-160.php

Kolik takových ještě asi maká...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11068 Nový příspěvek od Čárls »

No asi jen ve velkých fabrikách v plzni brně čelákovice atd, ale ubývá jich :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Soustruhy

#11069 Nový příspěvek od mufik »

Čím víc špon tím menší výdělek, dnes nastěhována zánovní SN 32, myslí že to byl dobrý kup, oproti S 28 co jsem dal pryč.Hlavně je parádně tichá, S 28 už kvičela jak prase na porážce. Snad na stará kolena ještě začnu soustružit.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11070 Nový příspěvek od Čárls »

Jak se to veme čím víc špon No ja n´mam zkušenost dělavali sme na su 63 pro cizí když sem viděl fakturu kolik jim napočítali a kolik sem měl na výplatu tak sem šel do kolen :smich: a vážně sem tenkrát uvažoval jít do soukroma jenže přišla krize a nemoc polovičky takže z toho sešlo
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“