Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11281 Nový příspěvek od Čárls »

To by Labe muselo začít hořet a u nás v potoce týct pivo :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11282 Nový příspěvek od ota »

Poslal bych Ti práci i se soustruhhem! Škoda, že Jsi nešel do důchodu tak před 3 rokama. Brácha měl na podvalu krásnej velkej soustruh a nevěděl kam s ním tak ho prodal. Ten by mastil! Ale ten by Ti zabral dřevník i s celou hahrádkou! Ale R5 je na dílně ve firmě volná. Jen ji trochu poladit, opravit. Tři marsky věcí k ní! A už by se tam sunuly haldy matroše! :vysmech: V dnešní době neseženeš nikoho, kdo by chtěl pracovat.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11283 Nový příspěvek od Čárls »

Oto třeba dojde čas a přijedu na brigádu na tejden vypomoct :friends: Ale nyní musím dodělat všechny resty co mám doma aby byl klid a pokoj a taky budu mít štěně a to dá hromadu práce a starostí vychovat aby byl jak se patří je po výstavních rodičích a s PP takže pár vejstav mě nemine Byla by to aj škoda pro něj a nějaký třeba jeho potomstvo
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14524
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Soustruhy

#11284 Nový příspěvek od DanculSK »

Čárls píše: čtv led 13, 2022 2:00 pm To by Labe muselo začít hořet a u nás v potoce týct pivo :smich: :smich:
A jaternice na strome rásť :smich:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11285 Nový příspěvek od Britt »

Já stojím, kvůli dopravě. Čekám až mi z Číny dorazí VBD na TR závity. Původně jsem chtěl sadu závitníků a očko, ale napsali mi, že momentálně nejsou.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11286 Nový příspěvek od Čárls »

Radši ho vybrus z toho radeka ono zas takový zazrak ty VBD na trapézáky nejsou dělal sem s prametem na povrch jakž takž do díry katastrofa aspoň taková byla moje zkušenost :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11287 Nový příspěvek od Britt »

Nestraš. Já brousit neumím a co mám VBD na metriku i W, tak to šlo parádně, včetně vnitřních.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11288 Nový příspěvek od Čárls »

Uvidíš třeba jinej výrobce jiný řezání on Pramet není až taková špička
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11289 Nový příspěvek od ota »

Kluci když jsme u těch destiček a držáků. Dneska na bazoši zase od prodejce Moudrá novinka za ,,super cenu"! Jestli si tohle někdo kupuje tak tedy nevím! Zlatá Čína! Provedení lužka pro destičku katastrofa. Destička s podbrusem a dají to do hranatého lužka! No nesedí to ani za mák. S tímhle bych nedělal ani jako uplnej laik. Při záběru ta destička musí plavat v tom lůžku držená tím šroubečkem. No strašný co nabízejí! Hlavně si to nikdo nekupujte. Je to horší než Čína, tam mají ty lužka aspoň podle destičky pěkně pod uhlem vyfrézovaný.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11290 Nový příspěvek od Britt »

Oto, tuhle paní jsi dřív vychvaloval, že má kvalitní VBD. Pod tímto jménem se schováva nějakej chlap a prodává vyhozené zmetky. Držáky si vyrábí sám.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11291 Nový příspěvek od ota »

Ano, ceny destiček měla dobré a většinu od Prametu. Destičky tady ale nekomentuju. Ty držáky pro ty destičky stojeji za prd. Destičky jsem u ni kupoval kdysi a byly v pořádku za dobrou cenu. Ale držák je něco jiného, tenhle nebo ty co nabízí bych si nekoupil ani zadarmo. Leželo by to asi v šupleti.
Oni mají občas inzeráty jako dva prodejci. Tak třeba je to jeden a jede pod dvěma inzerentama.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11292 Nový příspěvek od Čárls »

no řek bych samo domo tohle je starý typ desek a držák na ně vypadá uplně jinak je to prasácký udělaný na první pohled :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11293 Nový příspěvek od ota »

Tady má inzerát na destičky. Ceny ujdou. To je v pohodě. Ale ty držáky celkově ne.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1470029 ... 20408e.php
Čárlsi tyhle trojuhelníčky povlakovaný používám na hrubování děr velkejch průměrů. Mám ve vyvrtávací tyči a třeba 100 mm díru s níma jedu. Docela vydrží hodně. Ale to těleso co je v té tyči má lůžko pro desku jak z partesu a tu upínku pořádnou. Kolikrát mi to uvnitř třeba 150 mm hluboko smotá špony, kopne to a deska se ani nehne. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11294 Nový příspěvek od Čárls »

Nevím já sem se s tímto typem desek setkal poprvý na učňáku a pak až po dlouhých letech když sem nastoupil do fabriky Nikdo s nima neděla a tak sem je zkusil a s originál držákama co tam byliopínka šla přes vrch na střed desky a ještě se tam přidávala podložka c tvořila lamač byli bez lamače na desce i s lamačem Od tý doby sem je neviděl neobjednávali se :-/
netvrdím že jsou špatný ale ta fušeřina u toho držáku na obrázku mě hodně překvapila :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11295 Nový příspěvek od ota »

Trochu soustružení ze dneška. Moc mi to nechtělo držet míry. Docela jsem s tím dneska dopoledne bojoval. Po obědě to bylo už stabilnější. Nešlo tam o stovkové míry, ale spíš o desetiny. Vždycky jsem musel dojet na rezervu 0,5 mm a měrit hrubou míru. Kolikrát byl ještě 1mm na braní a kolikrát to bylo rovnou na dokončovací nůž. Nevím co soustruhu šibalo. Nonius jsem pak už přitahl lehce sikovkama. Pořát to zlobilo. A po obědě se mašina asi rozkoukala a bylo to dobrý. Před chvilkou si to vyzvedl kluk z práce. Ještě to jde na Chyrona vyvrtat a vyzávitovat. Pak nalisovat ložiska zalepit zakrývací paskou a večer nastříkat.
No já teď ještě vcelku v pohodě přetočil klučinovi vedle ze vsi dva kotouče. Vzpoměl jsem si, že by kotouč mohl jít do těch čelistí co tu mám a nebude se to tak chvět. Nasucho jsem posadil čelist na kotouč a bylo to dobrý, vyjde to. Nandal jsem je do univerzálky, upnul kotouč vyrovnal a přejel všechny tři plochy v pohodě, bez chvění. Teď si tu pro ty kotouče byl. Má to na zadek auta a zarezlo mu jedno prasátko a nebrzdilo mu to a tak kotouč byl ze vnitř rezatej jak liška. Vzal oba dva. Jo byl tu druhým autem. To má vytuněnou Škodovku Rapida. Má ji celou upravenou. Ukazoval mi motor co jsem mu na něj dělal pár drobností. Motor Golf s jiným sáním. Všechno si dělá sám, moc šikovnej a skromnej kluk. Rád pro něj tyhle věci dělám. On má z toho pak když to jede radost. Baví ho to a nebojí se experimentovat. Prej mu nejdýl trvalo přijít na elektriku k tomu motoru. Aby to šlo nastartovat a jet. Než vyřešil tu jednotku, aby spolupracovala. Moc pěkný to má.
Teď to jdu uklidit, připravit si práci na pondělí, taky brzdové kotouče, ale na trochu jiný stroj.
Nějaká zase čumkarta.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“